Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a nőknek mely névválasztási...

Ti a nőknek mely névválasztási alternatíváját preferáljátok?

Figyelt kérdés

A) Felveszi a férje teljes nevét.

B) Felveszi a férje teljes nevét és hozzá a teljes nevét.

C) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját teljes nevét.

D) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját keresztnevét.

E) Megtartja a lánykori nevét.



2017. nov. 20. 17:38
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a Kovácsné Kis Piroska a legszimpatikusabb-verzió. Ja meg a kötőjeles, hogy Kovács-Kis Piroska pl, az se rossz. De amúgy , ha megtartja az eredeti nevét a pl Kis Piroskát, még az is tök jó tud lenni.
2017. nov. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
csakis E
2017. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

E

de amúgy kihagytad a kötőjeleseket, de nekem az is csak akkor tetszik, ha kölcsönös.

2017. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Egy viszontkérdő válaszadó privát levelére válaszolva, Én a D változat mellett döntök, ha lesz férjem. :D
2017. nov. 21. 00:26
 25/49 anonim ***** válasza:
85%

Pont nem érdekelt. Nem nekem kell új névvel élnem, elég nagykislány hogy eldöntse milyen nevet szeretne. Egy biztos volt, "nem akarok -né lenni."


D

2017. nov. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Férjnél vagyok. "E" ezt kaptam születésemkor és ez lesz a fejfámon is. Én úgy érezném ha valakinek felvenném a nevét mintha nem lennénk egyenrangúak.Mindenki viselje a sajátját.
2017. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
67%

#26 Ez pont rossz érv, sírkőre 90%ban mindig lánykori nevek kerülnek, kivéve, ha az elhunytnak más kívánsága van - nagymamám pl. a Tóth Károlyné verziót szerette volna, őket így ismerték és szerették az egész faluban. :)

De sétálj ki egyszer vidéken temetőbe, ez a ritkább, a legtöbb helyen a lánykori nevek szerepelnek nőknél. :)


Kérdésre válaszolva, nálunk C lesz, még nem döntöttem el, hogy kötőjelesen vagy nével. Szerintem az utóbbi, elég rövid nevünk van, pattogós lenne a kötőjelezéssel.

2017. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
95%
Itt Pesten mindenhol Kovács Béla és Kovács Béláné van a sírköveken többségben. Olyanból is sok van, hogy Kovács Béla és neje.
2017. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyban függ attól, hogy hogy hangzik együtt a két név. Az biztos, hogy semmiféle -né nem lennék.
2017. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
95%
C
2017. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!