Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a nőknek mely névválasztási...

Ti a nőknek mely névválasztási alternatíváját preferáljátok?

Figyelt kérdés

A) Felveszi a férje teljes nevét.

B) Felveszi a férje teljes nevét és hozzá a teljes nevét.

C) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját teljes nevét.

D) Felveszi a férje családnevét és hozzá a saját keresztnevét.

E) Megtartja a lánykori nevét.



2017. nov. 20. 17:38
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Magam részéről E, ha muszáj lenne a többiből választani, akkor C), azaz kötőjeles.


Másoknál meg az, amit az adott nő szeretne.

2017. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
96%

Az én párom külföldi, úgyhogy az összes -né tagot tartalmazó változat alapból kiesik, mivel nem lehetne értelmesen hozzákapcsolni a nevéhez. A kötőjeles verzió, valamint a saját vezetéknév megtartása pedig azért nem lenne túl szerencsés, mert odakint nagyjából senki nem bírná kimondani a nevemet. Úgyhogy nálunk a D lesz a nyerő minden valószínűség szerint. :)


Ráadásul odakint alapból ez a legelterjedtebb a nők körében, hogy a lánykori keresztnevüket és a férjük vezetéknevét viselik a házasság fennállása alatt.

2017. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként csak az E-t tartom elfogadhatónak. A házasságkötéskori névváltoztatás igazi kőkorszaki baromság, max 100 éven belül kikopik a fenébe, amikor evidens lesz, hogy nem a nő tartozik a férfihoz, hanem a két fél egymáshoz, ehhez meg az is kell, hogy mindenki megtartsa a saját identitását, beleértve a nevét.
2017. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
95%
Én a D-t szeretném majd.
2017. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

E.


Ez a névfelvevéses dolog csak rengeteg idő, papírmunka, az okmányok lecserélése feleslegesen. Esetleges válás esetén meg vissza kell csinálni az egészet. Szín tiszta hülyeség.

2017. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
88%
A C-t választottam, és a férjem is felvette az enyémet, tehát mindketten Kiss-Nagy x/y-ok lettünk.
2017. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
95%
D
2017. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Az E-t választottam 16 éve, és nem bántam meg :-)
2017. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
100%
E. Indok:van saját nevem és a szüleimtől kaptam. Attól még szerethetem a párom hogy nem veszem fel a nevét. Ha meg ezen múlik akkor ott komoly gond van.
2017. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
95%
C vagy E.
2017. nov. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!