Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondják, hogy...

Szüleim azt mondják, hogy hadjam ott az iskolát, és menjek dolgozni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/F


Középiskola érettségi nélküli végzettségem van. 3 év a szakma ami már megvan, és külön van 2 év érettségi év. Most az utolsó érettségi évben vagyok. Távúton járunk iskolába, minden 2 hétben 2 napot. Nem tanulok egyáltalán, se nem járok iskolába, mert beteg voltam, és most a nyakamon van regalab 10 írásbeli.


Az utóbbi időben nehézségeim vannak, feszült vagyok, félelem van bennem, sokat jár az agyam. Szüleim szerint ez attól van, mert állandóan otthon vagyok, és iskolába nem járok, se munkába.


Szüleim azt tanácsolják, hogy hadjam ott az iskolát, és kezdjek egy új lapot, és hogy állandó munkába lépjek. Hogy cég keresztül intézzem a munkát, ne ügynökség keresztül. Csakhogy ahol dolgoztam iskolás műszakon, ott többsége ember azt mondja, hogy cég keresztül nem érdemes dolgozni, hanem inkább ügynökség keresztül.


Szüleim segítenek ebben munkát találni magamnak, mert otthon nem lehetek. Ajánlottak egy céget, ahova jártam suliba, 12-es óra munkák vannak ott, és 3 műszak, és kb 450-500€ havi fizetés. Ahol én dolgoztam iskolás műszakon, ott kapnak 700€ havonta, és 8 órás munka, és 3 műszakos. Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy mit fogok elintézni.



Mit tanácsoltok? Mit tegyek?


2018. okt. 29. 08:35
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
30%

Érettségivel is szopni fog. Nem értem ezt a felfogást. Szerintetek jobb munkája lesz, mert van érettségije?

Kb ugyanabba a gyárba fogják felvenni folyamatos műszakba érettségivel, mint nélküle.


Mindenképp érettségizz le, és tanulj tovább.

Önmgaában az érettségi kevés. És az is, ha nincs.

Ne akarj olyan proli lenni mint a szüleid.

2018. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, mit kell meggondolni azon, hogy az utolsó évet befejezd. Még konkrétan 6 hónapot kell suliba járnod és utána vizsgázni, és akkor ez a része egy életre le van tudva. Azt SOHA nem fogod megbánni, hogy leérettségiztél, de azt könnyen megbánhatod, hogy nem.

Persze te tudod, és mindenesetre jó döntés, hogy nem kapkodod el, de adj magadnak esélyt. 6 hónapra kell összekapnod magad és tanulni, és semmiről nem késel le.

2018. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
09:17: Én szerintem is, és szüleim szerint is felesleges az érettségi, mert így is még úgy is a gyárban fogok kikötni, máshol nem.
2018. okt. 29. 09:25
 14/54 A kérdező kommentje:

09:18: Hisz ez az. De szüleim minden áron azt akarják, hogy legyen menyjek dolgozni állandó munkába.


Biztos, hogy nem szeretném elkapkodni ezt, de ez így se lesz jó vege.


Elmegyek a pszichológushoz, remélem lesz szabad ideje, és elmondom neki mi a probléma.

2018. okt. 29. 09:28
 15/54 anonim ***** válasza:
90%

4, marhaság.

Olvasd már el, mit írt össze, 80 a mx IQ, amit kinézek belőle. Lehet baromi jó szakember valamiben érettségi nélkül, de ahhoz jó lenne, ha nem tenné tönkre magát felesleges agyalással.

2018. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
88%

"Én szerintem is, és szüleim szerint is felesleges az érettségi, mert így is még úgy is a gyárban fogok kikötni, máshol nem."

Amíg van gyár... A nagyapám is úgy állt hozzá, hogy az édesanyám tanuljon csak szépen szakmát és menjen hozzájuk a gyárba dolgozni (szerencsére leérettségizett). A gyár megszűnt, édesanyám ráadásul EÜ okokból nem is igazán maradhatott volna a szakmájában, úgyhogy 40 évesen gyerekek mellett elment teljesen más helyre dolgozni, ahol csak érettségit vártak el. Így sem volt könnyű, de ha nincs érettségije, akkor még oda sem mehetett volna, mert sok munkához már a rendszerváltáskor is elvárták az érettségit. Ismerek olyanokat, akik gyerek és munka mellett érettségiztek le, de mindegyikük azt mondta, hogy nagyon kemény időszak volt!

Szóval 1) leérettségizel most, hogy még nincs családod, van hol laknod stb., aztán vagy veszed valami hasznát az érettséginek vagy nem. 2) Hagyod a fenébe a sulit, mész a gyárba és reménykedsz, hogy még 40-50 évig ott lesz a gyár és a szakmádra is szükség lesz benne.

2018. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
09:52: Szerintem gyárban mindegy milyen a szakmám. De ha eddig nem tanultam akkor nem várhatok csodát.
2018. okt. 29. 10:04
 18/54 anonim ***** válasza:
92%

Valóban ugyanabban a gyárban fogsz kikötni érettségivel és anélkül is. Viszont az a különbség, hogy ha nem érettségizel le ott is maradsz, és 50 évesen is ugyanígy 3 műszakban fogsz gürcölni, és örülhetsz, ha az albérlet mellett egy rúd szalámit ki tudsz fizetni.

Ha érettségid van, később tudsz váltani. Lehet, hogy 20 évesen még nehéz elképzelni, de később elfáradsz, kiégsz, vagy szeretnél családot alapítani, és nem a gyárban éjszakázás lesz álmaid netovábbja. Érettségi nélkül a legtöbb helyen nem állnak szóba veled, és senki nem fogja megkérdezni, hogy miért nincs. De ha van, kaphatsz jobb állásokat, lesz lehetőséged előre lépni, és akár egy hasznosabb OKJ tanfolyamot is elvégezhetsz.

Addig is, kéthetente 2 nap nem kifogás. Nem muszáj a szakmádban elhelyezkedned addig, vagy csak egy ügynökségnél keresni. Dolgozhatsz részmunkaidőben akár, kereshetsz diákmunkát (árufeltöltés, raktár, gyári munka, stb.). Fél évig bármelyiket ki lehet bírni. Ha a tanuláshoz több idő kell, vállalj 4 vagy 6 órát. Valószínűleg a szüleid is megenyhülnek ha látják, hogy vannak céljaid.

2018. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
77%
Nem értelmetlen az érettségi. Rakd oda a segged s fogj neki tanulni, mellette keress munkát, nem iskolások részére, amit itt mind mondasz, hanem bármit amit találsz, máris sokkal kevesebb időd lesz töprengeni hülyeségeken. Miért nem tanulsz? Milyen szakmát tanulsz?
2018. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt akarják látni a szüleim, hogy legyenek céljaim. Nincs bennem akarat. Mindent könnyen feladom. Adminisztráció, könyvelő.
2018. okt. 29. 10:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!