Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondják, hogy...

Szüleim azt mondják, hogy hadjam ott az iskolát, és menjek dolgozni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/F


Középiskola érettségi nélküli végzettségem van. 3 év a szakma ami már megvan, és külön van 2 év érettségi év. Most az utolsó érettségi évben vagyok. Távúton járunk iskolába, minden 2 hétben 2 napot. Nem tanulok egyáltalán, se nem járok iskolába, mert beteg voltam, és most a nyakamon van regalab 10 írásbeli.


Az utóbbi időben nehézségeim vannak, feszült vagyok, félelem van bennem, sokat jár az agyam. Szüleim szerint ez attól van, mert állandóan otthon vagyok, és iskolába nem járok, se munkába.


Szüleim azt tanácsolják, hogy hadjam ott az iskolát, és kezdjek egy új lapot, és hogy állandó munkába lépjek. Hogy cég keresztül intézzem a munkát, ne ügynökség keresztül. Csakhogy ahol dolgoztam iskolás műszakon, ott többsége ember azt mondja, hogy cég keresztül nem érdemes dolgozni, hanem inkább ügynökség keresztül.


Szüleim segítenek ebben munkát találni magamnak, mert otthon nem lehetek. Ajánlottak egy céget, ahova jártam suliba, 12-es óra munkák vannak ott, és 3 műszak, és kb 450-500€ havi fizetés. Ahol én dolgoztam iskolás műszakon, ott kapnak 700€ havonta, és 8 órás munka, és 3 műszakos. Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy mit fogok elintézni.



Mit tanácsoltok? Mit tegyek?


2018. okt. 29. 08:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2018. okt. 29. 11:01
 42/54 anonim ***** válasza:
91%
"hadjam" 🤦🏻‍♀️ ne, ne hagyd ott, neked még azt is javasolnám hogy menj vissza általános harmadikba helyesírást tanulni. amúgy meg 400-700 euro havonta lóf@.s.z. főleg meg három műszakos rabszolgamunkáért. ha jót akarsz magadnak akkor kijössz külföldre, és tojd le az iskolát mert itt úgyse fog losz. a. r. t se érni. én hetente dolgozok 15 órát 500 FONTért. h u l y e aki magyarban marad.
2018. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Nyelvet nem tudom.
2018. okt. 29. 12:43
 44/54 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy csak akarja.
2018. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném tönkre tenni az életemet, inkább megkerdeztelek titeket, nehogy elhamarkodott döntést hozzak az önfejemmel.
2018. okt. 29. 13:21
 46/54 anonim ***** válasza:
85%
Téged nem nagyon érdekel az életed. A legkisebb ellenállás felé mész, akárki akármit mond.
2018. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt most
2018. okt. 29. 14:14
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

h u l y e aki magyarban marad.


a kérdező nem is magyar és nem is Magyarországon él. írta már.

hogy miért itt tesz fel kérdéseket tört magyarsággal és nem tudja a válaszokat értelmezni az jó kérdés

2018. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
84%

20 évesen amilyen értelmi szintet tükröz az írásod, neked tök mindegy lesz-e érettségid vagy sem.

Ijesztő, hogy ilyen embereknek szavazati joga van és szabadon mászkálnak az utcán.

Nem tudom mit mernék rád bízni...

2018. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:
19%
Ha jól tanulsz, akkor felvételt nyerhetsz egy jogi egyetemre és remek jólkereső ügyvéd lehetsz. Úgyhogy ne ad fel.
2018. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!