Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondják, hogy...

Szüleim azt mondják, hogy hadjam ott az iskolát, és menjek dolgozni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/F


Középiskola érettségi nélküli végzettségem van. 3 év a szakma ami már megvan, és külön van 2 év érettségi év. Most az utolsó érettségi évben vagyok. Távúton járunk iskolába, minden 2 hétben 2 napot. Nem tanulok egyáltalán, se nem járok iskolába, mert beteg voltam, és most a nyakamon van regalab 10 írásbeli.


Az utóbbi időben nehézségeim vannak, feszült vagyok, félelem van bennem, sokat jár az agyam. Szüleim szerint ez attól van, mert állandóan otthon vagyok, és iskolába nem járok, se munkába.


Szüleim azt tanácsolják, hogy hadjam ott az iskolát, és kezdjek egy új lapot, és hogy állandó munkába lépjek. Hogy cég keresztül intézzem a munkát, ne ügynökség keresztül. Csakhogy ahol dolgoztam iskolás műszakon, ott többsége ember azt mondja, hogy cég keresztül nem érdemes dolgozni, hanem inkább ügynökség keresztül.


Szüleim segítenek ebben munkát találni magamnak, mert otthon nem lehetek. Ajánlottak egy céget, ahova jártam suliba, 12-es óra munkák vannak ott, és 3 műszak, és kb 450-500€ havi fizetés. Ahol én dolgoztam iskolás műszakon, ott kapnak 700€ havonta, és 8 órás munka, és 3 műszakos. Kétségbe vagyok esve, és félek, hogy mit fogok elintézni.



Mit tanácsoltok? Mit tegyek?


2018. okt. 29. 08:35
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
49%
Ne add fel, végezd el az iskolát. Mellette pedig menj el dolgozni (hogy ügynökségen keresztül, vagy anélkül, azt nem tudom megítélni, szerintem úgy, ahogy előbb találsz munkát). Igaza van szüleidnek az otthon lébecolás tényleg csak elveszi az energiáidat, és rontja a hatékonyságodat abban a kevés dologban, amit meg kell tenned. Ha dolgozol, vagy nappali tagozaton tanulsz, akkor van egy napi rutinod, és ezáltal több mindent képes vagy elvégezni, másképp csak elfolyik az időd. Amíg nem dolgozol, addig is fontos lenne, hogy célokat tűzz ki magad elé, beoszd az idődet, és csináld a dolgodat.
2018. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, csak nekem fárasztó olvasni a kérdező szövegét? Kb olyan mintha a Google fordító írta volna..
2018. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
57%

Motivation

Nekem meg pont azt mondják hogy tanuljak még, van érettségim és egy szakmám most tanulok még egy szakmát de én nem nagyon szeretem ezt, eddig nem is tudtam mit akarok valójában és negatív voltam csak, de rá jöttem hogy így csak vagyok ahogy sok ember társam, akinek semmi értelem nincs, most valaki ki nevet mert csak most jöttem rá és döntöttem el hogy mit is akarok valójában, ilyenkor már rég mindenki tudja, és akkor? késõn értt be a fejem, ezen már kár gondolkozni,mostmár csak pozitív vagyok és célokat tûztem ki magam elé amit teljesíteni is fogok.

Bocsi ha untattalak eddig, na szóval részben igaza van a szüleidnek hogy ha nem csimálsz semmit akkor nagyon sokat gondolkozol és be üthet a depresszió, szomorúság, negatívitás ezért kell ki mozdulni a házból napi 1 óra séta a környezetben.

Én is hasonló cipõben jártam.

Kezdj új életet a régit pedig felejdsd el.

Hogyan is csináltam én?

1.Zárd le a multat, azon már úgy sem lehet változtatni.

2.Fogadd el magad olyannak amilyen vagy, ha nem bírod akkor változtass magadon, spotrolj.

3.Negatív emberekkel szakítsd meg a kapcsolataidat örökre.

4.Negatívitást örökre felejdsd el, csak pozitív légy de tényleg, mindent nézz pozitívan még ha nem is tetszik valami abban is csak a pozitív dolgot lásd.

5.Napi 30 percet de inkább 1 órát tölts el a természetben a friss levegõn,hidd el jót fog tenni, sétálj egy jó nagyot.

6.Fogj 1-2 füzetet és írj célokat leginkább elõször nagyon egyszerûeket vidd le a szemetet stb.. aztán egyre nehezebbeket, le teszem az érettségit, nyelv tanulás stb..

Csinálj egy napi rendet, tervezd el a napod, töldsd hasznosan.

Írd le hogy mit akarsz el érni az életedben, jogsi, autó,kedves és pozitív nõt találni motor, utazás, ház, család stb..

Bármit amit szeretnél.

7.Napi 8 órát aludj.

8.Minden reggel kezd tornával a napod 10-15 percel

9.Sportolj


Szerintem pótold be azokat a dolgokat amivel el vagy maradva és miután ezzel meg vagy menj el dolgozni de ne 3 mûszakos helyre és tegyél félre pénzt ne köldsd el az összeset, fektesd be mert ha el költöd akkor örökké rabszolga leszel, mint sokan mások, rendesen dolgozni még rá érsz, jön a hosszú hétvége mozdulj ki valahova egy kicsit, talàlj valamilyen hobbit, tedd magad hasznossá, sok sikert és kitartást :-)

Ha bármi kérdésed lenne csak nyugodtan írj, szívesen segítek :-)


Sosincs lehetetlen, az ember mindenre képes csak akarni kell és tenni érte,soha sem szabad fel adni, az élet egy játék amit játszani kell.


20F

2018. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
79%
Ja és most találd ki hogy mit akarsz mert késõbb munka mellete elég nehéz lesz.
2018. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!