Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/111 Roszika válasza:
69%

Sziasztok!

Nekem a gyermekkori barátnőm volt hasonló helyzetben. Teherbe esett 19 évesen (mi egy idősek vagyunk), utánanézett a lehetőségeinek, és a párjával együtt eldöntötték, hogy megtartják. A kisfia most már 4 éves, tündéri, okos, rendkívül jól nevelt. A családjuk szeretben él együtt. Sokszor nehéz, de ez nem azért van mert még ő mint anya gyerek lenne, hanem a gyereknevelés a legfelelősségteljesebb feladat az életben.

Ha én lettem volna ebben a helyzetben, én is megtartottam volna. Barátnőm el tud járni szórakozni a kicsi mellett. Persze nem sűrűn, és nem hatalmas bulikba, de a nagyszülők nagyon segítenek neki. Higgyétek el, nincs lehetetlen, mindent meg lehet oldani. Tud majd tanulni, dolgozni, haladni az életben.


Ebben szerintem is a lányodnak kell döntenie, hiszen az ő életéről van szó (illetve egy kisbaba létéről). Én személy szerint megértem azt is, hogyha vállalja a kisbabát, és azt is megértem ha nem tartja meg.


Sok sikert kívánok Nektek a segítségnyújtásban, és a lányotoknak is, hogy a számára megfelelő döntést meg tudja hozni.

2010. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/111 anonim ***** válasza:
100%

A 12:44-nek üzenem, hogy 1810-ben még azokat bélyegezték meg, akik 19 évesen még nem szültek..:)

Minden szempontból felelős döntést kívánok a családnak, és sok boldogságot a kisbabának!;)

És tényleg szerintem sok mindenki kíváncsi lesz a sorsukra, úgyhogy várjuk majd a végkifejletet!

2010. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/111 anonim ***** válasza:
90%

Üdv,

Sajnos nekem nem ilyen jófej családom van, mint a lányodnak.

21évesen terhes lettem az akkori páromtól. Elvileg babát akart velem, gyakorlatilag...

Mikor megtudtam, 4hetes2napos terhesen lebegtem a dokinál, mikor megmutatta a petezsákot "ha terhes, akkor az a paca az". Sajnos nem lebeghettem sokáig, az anyám és a párom a Pokolba lökött.

6hetes terhes voltam, amikor egy délután az anyám rákérdezett, ott volt a kispapa is. Elsőre úgy tűnt, kicsit nehezen, de beindul a család, Én a Párom a Kicsi. Nem így lett. Másnap már sírva csaptam be az ajtót az orrukra, és menekültem. Ez ment a 11.hétig. Nyomdafesték nem viseli el, ahogy arról a kis életről beszéltek, pláne ahogy az anyám, egy "anya".

Akkor kezdtem dolgozni, próbaidő, volt kemény 80ezrem, az első havi fizum, és ha felmondanak, mert állapotos vagyok...

És remekül ment nekik a kínzásom. Az egyik délután anyám megkért egy percre had beszéljen velem. Kerek perec kijelentette, hogy vagy másnap kikapartatom, vagy ő teszi meg.

Senkim nem volt rajtuk kívül. Minden reményem, minden álmom teljesen összetört. Nem volt többé családom. És mert nem találtam kiutat, győztek.

Soha nem tudok megbocsátani, senkinek, magamnak sem.

Gyűlölet él bennem anyám iránt, az exem iránt.


Ne akarj helyette dönteni. Ha dönt, támogasd. Ha abortusz mellett, akkor is kérdezd, biztos, ti segítenétek őket, ha megtartják, akkor pedig tényleg segítsétek. Soha ne hagyd cserben.


Az ab után valóban nem lehet, macerásan stb. De kicsi az esélye. Én jelenleg a második babámmal vagyok a 12.hétben, az elsőszülöttem pedig egy csodás terhesség után időre született, és épp rommá rendezte a lakást:D Sok öröm van bennük.

2010. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/111 anonim ***** válasza:
24%
19 évesen ne szüljön. Szó sem lehet róla. Igaz, nem dönthetek helyette, mert nagykorú felnőtt, de mindenképp abortusz felé irányítanám. Rettenetes hátrány 19 évesen. Lehet lepontozni.
2010. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/111 anonim ***** válasza:
30%
Az a gyermek nem a tiétek, nagyszülőké lesz, hanem a lányotoké. Jöhet idő, mikor elviszi tőletek, sőt az is, hogy a láthatást is megtiltja nektek. Bele is betegedhettek,és nem tehettek semmit. Ha megyszüli, magának szülje meg, ő gondoskodjon róla-legfeljebb ti segítitek.De a baba az ÖVÉ. És a döntés joga is. Egy gyermek nem érdemli meg, hogy felelőtlen döntés után nehéz élete legyen. Babának oda kellene születnie, ahol nyugalom veszi körül.
2010. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/111 anonim ***** válasza:
100%
17évesen szültem a lányom, a szüleim mellettem álltak, otthon tanultam, szombat este meg ők voltak vele, én elmehettem szórakozni. Nem bánom, pedig a volt párom rábeszélt, hogy tartsam meg, majd lelécelt, és soha többé nem láttam, nem nézte meg sose a lányát. Lehet valaki jó anya ennyi idősen, és fordítva is. Ez a jellemén múlik, és azt ti látjátok csak.
2010. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/111 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap leültünk és átbeszéltük a dolgokat, négyesben. Megmondtam a lányom barátjának, hogyha ő vállalja, hogy élete végéig támogatja a lányomat és a gyermekét (ez nem egyenlő azzal hogy halálukig együtt kell legyenek!), AKKOR TARTSÁK MEG.

Átbeszéltük a feleségemmel is. Ma délután pedig jönnek a fiú szülei, meghallgatjuk a véleményüket, de a fiatalok döntenek.

Leírtuk egy papírra azokat a költségeket amikkel egy ilyen baba jár.

Leírtuk azt is, miről kell lemondania csak a lányomnak, illetve mindkettőjüknek.

Kértek egy ki gondolkodási időt is. Meglátogatnak néhány kisgyerekes anyukát, akik nemrég szültek.

Olvastak az abortuszról és a gyerekvállalásról is. Innentől az ő döntésük. Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2010. jún. 26. 10:13
 98/111 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden hozzászóló nevében tisztelettel kérjük, írjátok meg, mi lett a Pici sorsa!

Köszi! Sok boldogságot, akárhogy lesz!

2010. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/111 A kérdező kommentje:
Rendben, amit biztosat tudok, megírom.
2010. jún. 26. 18:37
 100/111 anonim ***** válasza:
51%

Könnyű olyanokat irni,hogy nincs beleszolásotok,meg nem a ti gyereketek,de igenis van mert ti fogjátok eltartani,etetni azt a gyereket,vagy ha a lányotok nem elég felnőtt ehhez akkor még nevelni is ti fogjátok..ezzel most nem az abortuszra biztatlak titeket,csak gondoljátok át hogy vállaljátok e ti is. Ez inkább a ti gyereketek lesz nem a lányotoké. Sosem szülnék a szüleim nyakára,akik gondolom örülnek hogy felneveltek x gyereket,akik nemsoká kirepülnek jó esetben.


Ha nektek nem okozna ez gondot se anyagilag,se máshogy akkor mindenképpen tartsátok meg.

2010. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!