Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
 71/111 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Édesanya/Nagymama! (?)

Most valóban az a legfontosabb dolog, hogy leüljetek valamennyien, aki érintett a helyzetben, és együtt átbeszéljétek, mi hogy lenne bármelyik döntés után. Minden hozzászóló csak a saját példájából tud tanácsot osztani, ez pedig a Ti életetek. Az én véleményem speciel az, hogy a lányod már igenis képes lenne felnőttként fogadni ezt a kis életet, és ha már elbizonytalanodott, hogy megtartsa-e, akkor (szerintem) nem szabad elvetetni. Ha megvan a megfelelő háttér, az apuka is örül, jöjjön az a baba!

29 éves vagyok, a kisfiam most 4 hónapos, 16 évesen elvetettem az első babámat, akire még ma is sokat gondolok... Azt a döntést annyi idősen akkor jónak tartottam, de 3 év múlva már lehet, másképp döntöttem volna.. Az Édesanyám pedig, aki pont 19 évvel idősebb nálam, természetesen akkor és most is támogat...

2010. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, bocsánat, Nagypapa!:)
2010. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 A kérdező kommentje:

12:38!

Ki lennék, a kishúga?:)

Megint mosolyogtam magamban egy nagyot! :)

2010. jún. 25. 12:42
 74/111 anonim ***** válasza:
71%

Egyszer mar irtam, akkor azt tanacsoltam-indokoltam is-, hogy ne tartsa meg. Ahhoz fuznek magyarazatot:


Nem azt irtam, hogy "lotyonak" neznek a lanyt. Csupan, ismerem a kortartsaimat es tudom, hogy meg van a velemenyuk arrol, aki fiatalon szul, meg akkoris, ha kapcsolatban van az illeto. Ez nem feltetlenul azt jelenti, hogy konnyuverunek titulaljak...Szerintem sok bantas erne emiatt, a kornyezetemben is ezt tapasztalom.


Lehet azt mondani, hogy nem fontos a kornyezetunk velemenye, de szerintem senki nem viselne jol, hogy ha allandoan megbelyegeznek.


Udv: 1810-bol...

2010. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
12%
Ha egy `ketsegbeesett` apa lennel,akinek a 19 eves lanya terhes, akkor nem mosolyognal magadban.
2010. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
76%

Ostoba beszólásokon miért ne mosolyogjon?

Nem mindegy ki ír?anonim oldal akár lehet a kiskutyájuk is:P

2010. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
42%

Jezus... latom sok az unintelligens, unatkozo ember errefele.

Az en apam mar atelte a helyzetet, az iskolazatlan, tapasztalatlan, penztelen draga kislanya terhes lett es nem mosolygott - igaz o 100%-ig a sziven viseli a sorsunk.

2010. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
55%
Ha ő nem viselné szívén a gyereke és unokája sorsát, akkor nem lenne tanácstalan és nem kért volna tanácsot.
2010. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 A kérdező kommentje:

"Ha egy `ketsegbeesett` apa lennel,akinek a 19 eves lanya terhes, akkor nem mosolyognal magadban."


A te írásaidon mosolygok. Hogy vannak még ilyen tudatlan tuskók a földön. És bár gondolom idősebb vagy mint a lányom, gyerek ugyan de merem állítani hogy több esze van, mint neked! Az írásod sokat elárul magadról.

2010. jún. 25. 12:58
 80/111 anonim ***** válasza:
88%
Büszke lehet a lányod, hogy ilyen megértő, szerető édesapja van!:)
2010. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!