Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
 81/111 A kérdező kommentje:

ma 12:58

Köszönöm!

2010. jún. 25. 12:59
 82/111 anonim ***** válasza:
2%

Te vagy tusko, aki egy novel igy kommunikal!

Normal valaszt kaptal elozoleg, mert en sajnos ateltem mar a helyzetet. A lanyod toletek varja a valaszt? Hat ez mit sugall neked?

2010. jún. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 A kérdező kommentje:

ma 13:06

Nem vagyok köteles tudni, hogy ő nő. Ha ő sem adja meg a tiszteletet, én sem fogom. Ez oda-vissza megy.

2010. jún. 25. 13:09
 84/111 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat megköszöntem, többször is. Nem értem, mi a problémád.
2010. jún. 25. 13:10
 85/111 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó, miért jársz ide kötekedni? Eddig nem tudtuk, hogy nő vagy, de így még szomorúbb...
2010. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, látom hogy a %-ok egyeznek. Mivel ez anonim oldal, nem tudom hogy ki nő, ki férfi. Ki 15 éves és ki 50.

Ha minden kommented után odaírod a nemedet és korodat, majd nem leszel anonim a számomra.

2010. jún. 25. 13:12
 87/111 anonim ***** válasza:
15%

En vagyok az, es en nem szidtalak,ellenben veled, de hagyjuk! Intelligens valasz hijan mosolyogj tovabb magadban es sertegess masokat. Ne faradj valaszadassal, mert nem nezek tobbet bele ebbe a topikba.

Remelem sikerul szamara idealisan dontenie az illetonek, akarkirol is van szo.

2010. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
65%
Sztem ennek eldöntése nem a leendő nagyszülők feladata.El kell mondani a lánynak,előnyeit,hátrányait mindkét döntésnek.Ha megtartja,úgyis kér titeket,hogy segítsetek,ha nem,akkor is az ő döntése volt....A lányból hidd el anya lenne abban a pillanatban, amikor megérzené a pocaklakó első rezdülését...A fiú,hát sok apaszerepre nem érett apa nevel 2-3 gyereket...
2010. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
88%

Nos,igaz, szülő vagyok már én is, igaz még csak 6 hónapos a gyermekem:D De drága apuka, elmeélek Neked valamit.

Alig töltöttem be a 19-et, rá egy hónapra teherbe estem, 6 hetes terhes voltam,mikor kiderült. Egy percig sem gondolkodtam, meg akartam tartani a babát, édesanyám halálosan ellenezte, mindenáron abortuszt akart. Hát odaköltöztem a páromhoz,nemsokára rá kiderült, édesapám meg fog halni.. Édesanyám még jobban kétségbe esett, azt akarta, ha megszülöm,adjam örökbe.persze erről sem lehetett szó. december 31.én hajnalban meghalt édesapám,én január 2.-án szültem meg imádni való csöppségem.Mikor édesanyám meglátta,megfogta,magához szorította elbőgte magát, hogy milyen szemét volt, egy ilyen tüneménytől akarta magát megfosztani, és boldog, hogy legalább már ha így alakult, az unokája visszaadja neki azt, amit mi elvettünk tőle, a nagyon közeli anyai gondoskodást, tutujgatást, mert ugyebár mi már felnőttünk.. Csak annyit mondhatok, Ti ne szóljatok bele a lányotok döntésébe. Maximum támogassátok azt,mindegy hogyan is dönt, hidd el, tudni fogja mit tegyen, hogy jó legyen!

20/L, 6 hónapos lányka anyukája

2010. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak több ilyen szülő létezne mint ti!Örülök h bárhogy dönt a lányotok mellé álltok.Én is ezt tenném.Sztem is üljetek le és beszéljetek a "gyerekekkel".De ne kényszerítsétek és ne hagyjátok kényszeríteni öket bmire is pl.:házasság.Majd írj kérlek h mi lett a döntés.


Egyébként és 22 évesen szültem a kislányomat és mi nálunk sokkal gyorsabban jött a baba mint a lányodéknál.5 hónap után sikeredett.Hát volt nagy kétségbe esés és para stb...Mérlegeltünk és úgy döntöttünk h megtartjuk a kislányt.És most nagyon boldogok vagyunk.Van már pár éve hogy ezt történt.Viszont édesanyám nem állt mellénk.Ő még 4 hónapos terhes voltam is szajkózta h vetessem el a kicsit.És emiatt teljesen elhidegültem tőle.Most már szeretné a kislányomat de most már ne szeresse.Ja és volt 20 évesen nekem is abortuszom.A mai napig bánom de sajnos abban a helyzetben nem volt más lehetőségem.Rossz embertől rossz időben és minimál bérrel 1edül.Ezért mondom h kérlek állj mellé nehogy te is elveszítsd a lányod mint engem anyám.

2010. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!