Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 A kérdező kommentje:
Nem szándékozunk világgá kürtölni. Nem hiszem, hogy bárki is lotyónak nézné, hiszen nem egy egyéjszakás kaland miatt esett teherbe, hanem van egy éves kapcsolata. Ez nagy különbség.
2010. jún. 25. 12:02
 42/111 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó,hogy ennyire jó a viszonyotok.Remélem jó döntést tud hozni a család.Bár mindenkinek ilyen szülei lennének.
2010. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:
69%

11:48 vagyok.

Nem óhajtok vitába szállni veled, csak egy kis hozzáfűznivaló: Egyrészt 19 évesen már nem gyerek. Másrészt nem azt írtam, hogy legyen az a megoldás, hogy na lányom majd szólj mit döntöttél, hanem alapuljon ez az egész egy kölcsönön kommunikáción.

Nem ismerjük se a fiút, se a lányt, így ne vegyük már készpénznek, hogy szerencsétlen srác lelép. Benne van ugyan a pakliban, de az is lehet, hogy semmi ilyesmi nem fog történni.


Elárulnád miért tartaná mindenki ezt a lányt egy lotyónak?

Értelmezésemben lotyó az, aki anyagi szolgáltatás fejében lefekszik bárkivel. Azért lotyó, mert teherbe esett? Bocs,én kérek elnézést.


Ráadásul szerintem most az a lány jobban meg van ijedve, mint a saját szülei, úgyhogy talán nem most kéne elkezdeni a szülői bekeményítést.

2010. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
51%
Én nem hiszem, hogy lotyónak kell tartani egy lányt. Nem ő a hibás elsősorban, hanem az a világ, ahonnan minden felől a szexualitás, a külsőségek imádata, a nekem ez jár szemlélet, a szabadosság...ömlik ránk. Nem biztos, hogy a szülő atyaisten, sokszor a barátnőknek, haveroknak való megfelelés a meghatározóbb.Olvasva az apa válaszait: magatoknak ne szülessetek újabb gyermeket! A lányotok elmenekül, kilép a helyzetből. Ő még éretlen, és a kapcsolata sem megbízható. Vetessétek el, legalább rájön, hogy felelőtlenül ne feküdjön össze senkivel! És bízzon a szerencsében, hogy ha akarják már, esetleg más társsal, akkor jön is a várt baba.
2010. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
52%

Ha van rá anyagi keret, én azt javaslom, h tartsa meg.

Ti is örülnétek neki, akkor meg pláne.

A lányotok jövőjét nem teszi tönkre, lesz egy gyermeke, és ti mindenben segítitek. El tud menni főiskolára, lesz aki vigyázzon rá, úgy gondolom, h a kicsinek nagyon jó dolga lesz nálatok!


Az apa, az más kérdés, lehet, h nagyon gyorsan eltűnik az életükből, de lehet, h mindkét fiatal ettől lesz felnőtt.


Én 28 évesen szültem, de mikor terhes lettem (tervezett baba volt a férjemmel), én is kétségbe estem, h mi lesz majd, ha nem tudok bulizni, pedig már pár éve nem jártam:)


A lányod nem csak, h alig felnőtt, másállapotban is van, ezt is vedd bele, a hormonok már dolgoznak rendesen, pánikolhat úgy gondolom.


Úgy olvastam, h nagyon értelmes szülők vagytok, és csak a jót akarjátok a lányotoknak, akarjátok ezt az unokának is.:)

2010. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz döntés.Én még csak 24 éves vagyok.De én fiatalon házasodtam 19 évesen aztán 21 et épp hogy betöltöttem megszületett a kisfiam.Tavaly augusztusba elváltam.Kisfiamat részben egyedül nevelem.(Lett egy új párkapcsolatom)Én sose számíthattam a szüleimre ,sajnos.Apuék elváltak,Édesapám 2 éve meghalt.Anyukám egy másik dimenzióba él,az utcán nem hajlandó köszönni stb..

DE nem bántam meg a fiamat!!!Azt megbántam hogy férjhez mentem ,ezt ti se erőltessétek vagy ne engedjétek ha ők nem akarják!Párom apja ként neveli a fiamat,pedig csak 25 éves.Ő is bulizós,berúgós fiatal volt.Szülei nem is hittek benne hogy megváltozik valaha is(18 éves kora óta vidékre járt dolgozni(hetelt),felújította a szülei házát,nem link volt csak gyerek)de megváltozott.Most vettünk egy házat,neveljük a fiamat.Sajnos gyes után még nem kaptam munkát így csak az ő fizuja van meg az én "segélyem"de tudom hogy sose hagyna el.

Bocsika hogy ezt elmeséltem csak nem feltétlen,hogy valaki gyerekes az nem lesz jó szülő.Remélem jól fognak fogtok dönteni.És irigykedek a lányodra ,hogy ilyen remek apukája van!!!!!


24/N

2010. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
83%

En is teherbe estem 19 evesen es abrtuszra mentem - johet a lepontozas...

Sosem bantam meg, a szuleim is burkoltan ugyan, de elmondtak,h ez lenne a legokosabb dontes es igazuk volt. Ott alltam suli utan, egy atlagos anyagi korulmenyekkel rendekezo csaladdal, nulla tapasztalattal es szomjaztam az eletre - mint minden fiatal a gimi utan. Most olyan munkam van, amit sosem tudtam volna megtartani egy gyerek mellett, beutaztam a fel vilagot es megismertem rengeteg embert -mondanom sem kell,h a fiu,akitol volt, mar reg nincs a kornyekemen se.

Nemreg kerult szoba a dolog otthon, anyukam mondta,h sajnalja a dolgot, de nagyon buszkek arra,amit elertem az eletben.

En mindig arrol almodtam,h valaki megkeri a kezem, lesz eskuvo, utazgatunk, eljuk a fiatal hazasok eletet es csaladot alapitunk, nem pedig az,h leanyanyakent gyereket nevelek, mikozben a barataim elik az almom.

2010. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező! Nagyon aranyos apa vagy, hogy gondolsz lányodra. És jót akarsz adni neki. Csak egyet kérlek, hogy ha lányod dönt az abortusz mellett, próbálj rábeszélni, hogy tartsa meg babát. Mert az egyik barátnőm nagyon megbánta, hogy elvételt. Azóta néhai rémálma van, hogy ő a gyilkos.. :(
2010. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem csak akkor tartsa meg ha önálló. Mert nagy pofátlanságnak tartom más nyakára szülni mégha van is pénzetek. Én nem tartanám meg!
2010. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 A kérdező kommentje:

Relatív, hogy kinek mi az önálló. Nincs saját lakása, nem ő tartja el magát.

Akkor nem önálló? Tud főzni, háztartást vezetni. Ha itthon hagynánk egy hétre, jól elboldogulna. Akkor mégis önálló?

2010. jún. 25. 12:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!