Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha kiderülne a 19 éves lányotokról, hogy terhes? Nevelje fel, vagy abortusz?

Figyelt kérdés

A feleségemmel észrevettük, hogy a lányunk furán viselkedik. Tegnap elvitte nőgyógyászhoz. Kiderült, hogy 7 hetes terhes. A lányunk most érettségizett, hétfőn kezd el dolgozni (diákmunka). Nem akarom az abortuszra kényszeríteni, mert annyi rosszat hall az ember, hogy abortusz után könnyen lehet meddő a nő. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy megszülje és felnevelje. Egy éve van barátja, de a fiú is éretlen még az apasághoz. Hiába 26 éves.

Anyagilag nem okozna gondot, de nem akarom a lányom jövőjét elrontani egy rossz döntéssel. Ő sem tudja mi lenne a helyes. Sosem volt még abortusza, és nem nevelt még gyereket sem.

Elsősorban az ilyen ügyben jártas szülők válaszát várnám. Köszönöm!

43F


2010. jún. 25. 11:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 A kérdező kommentje:

Nem akarjuk rákényszeríteni semmire. Tőlünk várja a megoldást. A feleségem más mindkét helyzetet átélte (szülés és abortusz), de ő nem akarja sem lebeszélni sem rábeszélni.

Ma délután leülünk a fiatalokkal. Összeírjuk mit jelent, ha megtartják a babát. Milyen lemondásokkal és költségekkel jár.

2010. jún. 25. 11:53
 32/111 anonim ***** válasza:
100%

A lány beállítottságán, érettségén múlik minden. Ha még bulizni szeretne, meg tanulni, dolgozni, semmiképp ne vállalja a gyereket szerintem. Sajnos elkövettek egy hibát a fiatalok nem védekeztek megfelelően, és most nagy árat kell érte fizetniük, főleg a lányodnak. Mert akárhogy is dönt, örökre megváltozik az élete.

Minden eshetőséget át kell gondolni, és úgy kell dönteni ez ügyben, kicsit segíteni a lányod döntését. Tényleg jó lenne, ha tudna beszélgetni olyannal, aki ezt átélte. Olyannal is, akinek jól jött ki, és olyannal is, akinek rosszul. Sajnos ez nem tervezett baba, így nagyobb rá az esély, hogy rossz döntés lenne, ha megtartaná. Nehéz a döntés, mert minden ember másképp reagál erre az esetre.

Minden esetre, nagyon dícsérendő, hogy így aggódsz a lányodért, ráadásul férfi létedre. Nem vitás, hogy nem rúgnád ki a szülői házból a gyermekedet, és látszik, hogy mindent megtennél érte, és azt gondolom, te tényleg felnevelnéd az unokádat a lányod helyett. Nagyon jó ezt hallani, hogy van esélye a gyermeknek.

2010. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
7%

11:48 én nem vagyok híve a "bízzuk a döntést a gyerekre" neveltetési módszeredet, lásd mit műveltek a nagy Amerikában a hatvanas években!


igenis a gyerek tanulja meg, hogy mi a szülő szerinti helyes, mivel neki nincs referencia élménye amiből kiindulhat.


évtizedes korkülönbség elég aggasztó, látszik hogy a fiúnak csak "arra" kellet a lányod, és jól le fog pattanni, ahogy az előbb is írták.


Egy apában pedig legyen már annyi büszkeség, hogy megneveli a lányát, mit szabad és mit nem. A lányodat már biztosan mindenki lotyónak tartja. Ezt a szégyent kellett megélned vén fejeddel?

2010. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
91%
16 éves voltam, mikor megszületett a fiam.Az anyukám azt mondta, hogy segít Nekünk, (férjem akkor volt 20).Fél év múlva anyukám meghalt.Itt maradtunk, nagyszülők nélkül, "csak" mi hárman. A fiunk már 16 éves, az apjával még mindig szeretjük egymást, leéretségiztünk, most tanulunk már a másoddiplomára, és ha arra gondolok, hogy ezt a klassz gyereket látná az anyukám, hát...Most mondok Neki köszönetet, hogy akkor támogatott, talán hallja valahol...
2010. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
85%

Egykoru vagyok a lanyaval, tehat "szulokent" nem tudok nyilatkozni, csak azt tudom, hogy en mit tennek.

Biztos nem tartanam meg, akarmilyen szivtelenul is hangzik.

Igaz, hogy a haztartast tudom vezetni, fozok-mosok-takaritok, mellette dolgozok es tanulok, de mindezekkel sem erzem magam annyira felnottnek es felelossegteljesnek, hogy egy gyereket bevalalljak.

Nem az erzelmekre kell hallgatni ilyenkor, ehhez egy teljesen esszeru, racionalis dontes kell.

Jo dolog lehet egy gyerek, de nem ilyen korban es nem egy ev kapcsolat utan. 10bol 1 pasi maradna a lany mellett...Persze, az elejen mind szep es jo, de azert gondoljunk csak bele: egy 26 eves srac es egy 19 eves lany nem FELNOTT! Gondolkodhat eretten, lehet onallo, de ninbcs meg az az elettapasztalata, ami egy ilyen komoly dologhoz szukseges.

Szerintem megbanna a lany.Egyreszt, a kortarsak is ferde szemmel neznenek ra, ami biztos nem esne neki jol, megha nem is mutatja ki. Masreszt idovel, majd ha megkomolyodik megbanja, hogy nem tudta o nevelni a gyereket, hanem a szulokre bizta, nem volt ott vele az elso lepeskor...stb. Ennel szerintem meg az abortusz is jobb.


Hat, sok kitartast kivanok, akarmi is legyen a vegkifejlet!

2010. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
72%
11:55 hol élsz te 1810-ben? miért nézné bárki is lotyónak?
2010. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim válasza:
74%

Én először is gratulálni szeretnék neked-nektek mint szülők,hogy egyáltalán elgondolkodtatok azon,hogy mi legyen és nem zavartátok el abortuszra lányotokat,lemondva minden felelősségről.

Másodszor pedig én úgy látom nagyon jó kapcsolatotok van,és nem látok én sem egyenlőre más lehetőséget minthogy leülni először a lányotokkal,csak ti 3-an,Ő mit gondol,mit szeretne,mire van felkészülve.Ha jó a család a baba mellett is fog tudni tanulni,megoldható egy hónapba 1-2 alkalom bulizásra is akár.DE Ő akkor is anya lesz és a gyermekének kell,hogy a legfontosabb legyen,és hidd el akárhány éves is,ő ANYA lesz és ezt érezni fogja,és felelős is lesz érte,hisz így neveltétek Őt.Ott lesz a karjában és megszűnik körülötte a világ,de rengeteg lemondás lesz miatta,itt most csak a lányotok és az Ő akarata számít.Utána jön az apáé,ő mit tud vállalni és utoljára a család.Házasság meg fontos-fontos, most ,ebben a helyzetben.De egyet kérek,bár úgy látom ez nem is probléma,ne hagyjátok őt magára ezzel a gonddal,támogassátok,akárhogy dönt.Ha abortusz,akkor pedig olyan orvost válasszatok,aki nagyon vigyáz rá,és ne barbár módon csinálja,ne legyen gond később.

2010. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
54%
A lányod mit szeretne? Melyik irányba hajlik?
2010. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
67%
11:57 maximálisan egyetértek az elképzeléseddel. Remélem a kérdező esete is így fog alakulni
2010. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
76%
nem olvastam végig a kommenteket, bocs, ha ismétlek. az, hogy nagykorú, önmagában nem jelent semmit, attól még fiatal, nem is csoda, ha nem tudja, mit tegyen, ahogy az is természetes, hogy bulizni, élni akar. szerintem attól sem szabad függővé tenni, hogy vajon együtt maradnak-e. Mindig benne van a pakliban, hogy egy kapcsolat nem tart örökké, ennyi idős korban pedig pláne. Én nem járok hasonló cipőben, de rengeteg olyan 30 körüli barátnőm van aki ebbe a helyzetbe került. Mindannyian azért tartották meg a babát - sokszor a szülői nyomás ellenére is), mert szerették volna (ez mondjuk lényeges momentum). Eleinte nehéz, hiszen nagyon nagy változás a korábbi életvitelhez képest, de mindegyikük megoldotta (általában szülői segítséggel), hogy továbbtanulhasson, dolgozhasson, néha bulizhasson is, miközben a babát neveli. Kérdeztem már őket erről és azt mondták, így utólag visszagondolva nagyon nagyon örülnek, hogy megtartották a babát és én is ezt láttam rajtuk. Ha ti "nagyszülők" tudtok segíteni a (fel)nevelésben, szerintem gondolkodjatok el rajta, de ne a ti döntésetek legyen, hanem a lányotoké (beszélgessetek vele sokat, ha direkt nem is mondja ki, sejteni fogjátok, hogy a lelke mélyén hogy érez). A házasság szerintem nem feltétlenül jó ötlet, még akkor sem, ha a baba mellet döntetek. De ez csak egy vélemény.
2010. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!