Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő otthon marad háztart...

Ha egy nő otthon marad háztartásbelinek, elvárható, hogy tökéletes rendet tartson?

Figyelt kérdés
Tehát tökéletes rend a lakásban, sehol egy oda nem illő részlet, a ruhák nem lógnak néhány óránál tovább a kötélen, szárító minden egyes mosás után összecsuk és eltesz, egyedül intézze el a bevásárlást, minden nap friss meleg étel otthon főzve, konyha, fürdőszoba heti több alkalommal alaposan kitakarítva, sehol egy kósza porcica, vagy egy darab papírlap, semmi.
2019. ápr. 8. 15:06
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
19%

Egy párkapcsolatban/házasságban nincs olyan, hogy az egyik fél a "főnök".


Egy normális kapcsolatban senkinek nem is kell eltartania a másikat...Ha egyenrangú félként akarod hogy kezeljenek akkor dolgozz, vagy legyen mindig patika rend. Otthon vagy egész nap, más dolgod sincs mint rendet tartani.

2019. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
69%
Ne röhögtess már. Mekkora palota az, ahol napi 16 óra kell, hogy rend legyen? Ha egy háztartásbeli napi 8 óra házimunkát végez, akkor ott patika rendnek és több fogásnak kellene lenni. Amúgy szerintem nem elvárható és értelme sincs.
2019. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Heti 3-5 nap nem otthon vagyok, hanem leköt egy olyan elfoglaltság, amiért sajnos nem fizetnek.

A többi időmben otthon vagyok, és csinálom a sima rendet.

2019. ápr. 8. 16:44
 24/42 A kérdező kommentje:
De a kérdésben nem rólam volt szó, hanem általában, az én esetem kicsit más.
2019. ápr. 8. 16:45
 25/42 anonim ***** válasza:
46%
Napi 16 óra takarítás nonszensz és nekem nem főnököm a férjem, nem ezért várom őt tisztaságra haza. Egész egyszerűen az lett volna a mondandóm lényege hogy ha az egyik fél dolgozik a másik meg háztartásbeli akkor talán elvárható hogy az otthon tartózkodó lássa el a házimunkát mivel úgy sincs más dolga. Természetesen ha mindkét fél dolgozik akkor fel kell osztani mindent és kész. Viszont ha veled szemben kedves kérdező ilyen elvárásai vannak a párodnak akkor azt kell mondjam nem normális.
2019. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
84%

Egy háztartásbelinek (pláne ha anya) az elsődleges feladata az érzelmi biztonság és az érzelmi harmónia megteremtése. Az, hogy a férjet/gyerekeket meghallgassa, bátorítsa és érzelmileg támogassa, legyen kedve és energiája beszélgetni velük, hogy egyszerűen jó legyen hazajönni és jó legyen otthon lenni, hogy az ember szívesebben legyen otthon, mint a haverokkal vagy a kocsmában.

Ez a lényeg, nem az hogy minden makulátlanul csillogjon és mindennap meleg étel legyen az asztalon. Ha az lenne a lényeg, akkor takarítónőt és kajafutárt keresnék, nem feleséget.

2019. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%
16 óra?? Mi van? Ahol eleve rend és tisztaság van tartva oda csak minimális erőfeszítést kell befektetni napi szinten. Az én férjem eleve rendes ember. Elpakol maga után, beteszi a mosást a gépbe, letakarítja maga után a wc-t. Bepakol a mosogató gépbe vacsi után stb. A 7 éves lányom is összehajtja a ruháit elpakolja a játékait segít a kisöccseinek eloakolni. A rendhez több mint 1 ember kell! Rendes férj és rendre nevelt gyerekek. A nő oedig nem cseléd! Én sem tartom magam annak! Szívesen végzem a házimunkát ha már megtehetem hogy itthon lehetek a gyerekekkel. Különben elmennék dolgozni és fogadnék takarítót!
2019. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez nevetséges... Igen, egy háztartásbelinek a pozíciójából adódóan sokkal könnyebb háztartást vezetnie, ügyeket intéznie, a gyerekkel foglalkoznia stb., de attól még egy családot alkotnak a dolgozó férjjel együtt és nem rabszolga, titkárnő, bejárónő. Másrészt pedig sosem fogom megérteni, hogy mégis miért baj az, ha látszik, hogy élő emberek is lakják a házat és nem úgy néz ki, mint valami kiállítóterem? Én nem vagyok otthon, így időm sincsen minden apróságra odafigyelni, de megmondom őszintén, hogy háztartásbeliként is pont lesz***nám, hogy hány órát lóg a ruha a szárítón vagy van-e egy füzet, papír, könyv akármi az asztalon. Igen, legyen rend és tisztaság, viszont a kérdésben felvázolt szituáció már túlzás. Mi a jó francnak kellene heti több alkalommal fürdőszobát takarítani, minden nap port törölni és így tovább? Azért szerintem az nem kupleráj, rendetlenség vagy retek, ha nem csillog minden, hanem nyoma is van annak, hogy emberek lakják a házat. Nálam is rend van, tisztaság, de bizony nem fogok rohangálni össze-vissza, mert ott egy könyv vagy egy kulccsomó, plüssállat vagy tököm tudja micsoda a nappaiban. Ahogyan szerintem az sem tragédia, ha nem abban a pillanatban veszed le a kaját a tűzhelyről, ahogyan hazaérkezik a férjed vagy mit tudjam én...
2019. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%
Na ezert nem lennek haztartasbeli. Sztem minden normalis nőnél alap a tisztasag es a rend ha dolgozik ha nem. De az nem azt jelenti hogy isaura is egyben tehat hazi rabszolga aki mint a hamupipoke megallas nelkul sikal vakar mos foz raadas ha ezt még nem is becsüli a foldesur a haz feje aki hozza a betevőt. Nem a 16ik szazadba vagyunk a legtobb nő atmenetileg azert ha lehet igy mondani haztartasbeli bar ahogy te leirod inkabb hazirabszolga cseled stb mert mondjuk kicsivel a kozos csemetevel otthon van. Neveli gondoskodik rola ahogy eredetileg is ez a nők rendeltetese lenne.Tökéletes rend kinek mi a tokeletes mert ha nincs muzeumi tisztasag akkor durr egy tasli? Vagy mi a @@sz van??😂😂Nincs ilyen h elvarando meg ala fole rendeltseg még akkor sem ha a FERFI a kenyerado de lehet nevezni rabszolgatartonak is. Aki meg ilyen helyzetben el meg is erdemli.
2019. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 lizzi77 ***** válasza:
98%
Hát én agylobot kapnék nap végére, ha napi 8 órát kéne sikálni a kecót.Egyszerűen állatira semmi szórakoztatót nem találok a takarításban, max akkor jó a monotonsága, ha vmin agyalni akarok.A kényszeres takarítás pszichológiai kórkép, ergo betegség.Virágot locsolni, meg gondozni szeretek,teregetni is mondjuk.A többit azért csinálom, hogy ne legyen kosz.Aki élvezi a takarítást, az maximum az eredményét élvezi, és nem magát a takarítást.Ez meg mekkora már,hogy néhány óránál többet nem lógnak a szárítón a ruhák???Áll ott az illető a szárító mellett, és nézegeti, hogy ez már megszáradt, ez még nem?
2019. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!