Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő otthon marad háztart...

Ha egy nő otthon marad háztartásbelinek, elvárható, hogy tökéletes rendet tartson?

Figyelt kérdés
Tehát tökéletes rend a lakásban, sehol egy oda nem illő részlet, a ruhák nem lógnak néhány óránál tovább a kötélen, szárító minden egyes mosás után összecsuk és eltesz, egyedül intézze el a bevásárlást, minden nap friss meleg étel otthon főzve, konyha, fürdőszoba heti több alkalommal alaposan kitakarítva, sehol egy kósza porcica, vagy egy darab papírlap, semmi.
2019. ápr. 8. 15:06
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont én ezt nem érzem munkának."


Minek érzed? Szórakozásnak? Tudja a fene, nekem például az ablakmosás messze nem tűnik szórakozásnak. A két és félméteres ablakaimmal, amikor egyensúlyozok az ablakpárkányon, valahogy nem érzem szórakoztatónak.


"Mosogatógép, szárítógép. Még a gáz kazánt is ide sorolnám, nem kell fát vágni."


Képzeld, nálunk kell fát vágni. Van egy fatüzeléses kandallóm a gázkazán mellett. Imádom. Télen az idő háromnegyedében azzal fűtünk. Meleg, hangulatos, olcsóbb. Aztán meg sem mosogatógépem, sem szárítógépem nincs. Miért gondolod, hogy mindenki úgy él, ahogyan te?


"Főzni is imádok, minden nap frisset."

Jó neked. És mi van, ha valaki nem imád főzni? Könnyű azt csinálni, amit imád az ember lánya.


Újra megkérdezem, miért gondolod azt, hogy mindenki azt imádja, amit te?


"Utána hajnalban munka kb. 3-ig."


Aha, tehát te úgy dolgozol, ami mellett lófütty neked a háztartás, hogy akár éjszaka is elvégezheted.


De a nők többsége fix időben dolgozik, mondjuk 8-tól 4-ig. Vagy ötig. Aztán az emberek többsége aludni is szokott, mert anélkül kikészül.


Ha te kevés alvással is beéred a te szerencséd.


Mondjuk nekem is elég 4 óra alvás, de soha nem pattogok azon, hogy más miért alszik hajnali kettőkor, mert milyen jól dolgozhatna helyette.

2019. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom minek emelted ezt ki, de ha neked jó érzés volt hát legyen :)


Nem tudom eljutott az agyadig vagy sem, de én magamról beszéltem. Engem nem érdekel más mit szeret. Én szeretek mosni, főzni és takarítani. Sőt még süteményt is szeretek sütni. Én is boldog vagyok tőle és a családom is.


Ha neked ez nem okoz örömet, akkor ne csináld, de engedtessék már meg, hogy azt csináljak, amit szeretnék.


A munkáról pedig annyit, hogy saját cégem van, és, aki benne van a magánszektorban az tudja mennyire nincs munkaerő manapság. Jó meg főleg. Egyébként mérnök vagyok. Sokkal többet töltök munkával időben és teljesítményben is, mint napi 8 óra.


Fel nem tudom fogni milyen alapon mondtad ezeket, én nem hiszem, hogy mondtam volna olyat, hogy bárkinek így kellene élnie. Mindenki azt csinál, amit csak akar. Az elhiheted, hogy a rohadtul nem érdekel más mit kezd az idejével, ameddig nem az én zsebemből teszi.


A kandallóra pedig: nekem is van, csak épp már nem fagyunk meg nélküle. Ha nincs időm rakni rá, akkor sem dőlt össze a világ.


Ettől függetlenül köszönöm az észrevételt. Remélem boldog vagy, őszintén.

2019. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!