Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is: a barátod ezek szerint jóval idösebb, mint te, ne csodálkozz, hogy sok mindent máshogy láttok.

Az, hogy a lányára elég sokat költ - elvégre ö az apja, és mivel úgyis ritkán van lehetösége együtt lenni vele, az teljesen természetes, hogy valahogy kifejezésre szeretné juttatni, hogy a lánya ennek ellenére fontos neki. Hogy mennyit és mire költ, az az ö dolga, a saját pénzét költi, ebbe nem szólhatzs bele.

Az nem sok mindent jelent, hogy az anyjánál él - ellentétben az egyik elözö válaszolóval, ebböl nem lehet azonnal azt a következtetést levonni, hogy függ az anyjától, hanem valószinüleg egyszerüen nincs elég pénze arra, hogy egy külön lakást tartson fenn. (Ha egy nö lenne, akkor mindenki természetesnek tartaná, hogy az anyja befogadja, ugyanezt egy férfinél negativnak állitak be egyesek).


Arra NE számits, hogy meg tudod változtatni, egy 40 körüli (ha már ekkora gyereke van, akkor valószinüleg ilyesmi korban lehet) embert nem lehet átalakitani - vagy elfogadod a helyzetet igy, vagy tudomásul veszed, hogy ez csak egy átmenei kapcsolat marad.


Elvileg igazad van abban, hogy egy gyereknek kellenek határok, de EZ nem neked - kivülállónak - kell bevezetni. (Egyébként egy 14 éves a kamaszkor közepén van, ilyenkor szigoritani a megszokott rendet nem célszerü, mert ebböl egyenesen következne, hogy a kislány egyrészt az apja ellen fordulnak - "te már nem szeretsz", másrészt ilyenkor úgyis lázadozik minden és mindeki ellen, és akkor könnyebben félresikerülhet az élete a gyereknek). Azt nem tudod, hogy a gyerek kap-e az anyjától zsebpénzt, van-e egyáltalán lehetösége erre, de ha igen, akkor is mennyit. Egy egyedülálló anya általában nem dúskál a pénzben - különösen ilyen korú gyerekkel, és azért a gyerektartás sem lehet igazán sok -ha a minialbértöl kicsit több az apa keresete, akkor a gyerektartás lehet 15-20000 Ft - és ez mmég csak az ennivalóra sem elég egy ekkora gyereknek. Azt pozitiv, hogy a barátod ezen felül is támogatja öket, ebböl látszik, hogy felelöséget érez a gyerekével szemben.


A te helyzeted nem túl könnyü, de vagy elfogadod, vagy megszakitod a kapcsolatot - változtatni nem tudsz. A legnagyobb probléma szerintem az, hogy te még túl fiatal vagy, (nem bántásból irom!), és nem tapasztaltad meg, hogy milyen egy gyereket felnevelni meg eltartani. Adott esetben lehet, hogy több dologban - logikusan - neked van igazad, de a párodnak meg érzelmi okai vannak arra, hogy igy viselkedjen.

Nem sok jövöt jósolok nektek, de amig együtt vagytok, addig ne veszekedéssel, szemrehányással tölts el az idöt.

2010. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
14%

Nem jól gondolkodsz kérdező..


Nem "spórolt pénz" kell, hanem eleget kell keresni, ahhoz meg tanulni kell... Rengeteget...


Mivel a spórolás, azt jelenti hogy valahonnan elvonod, vagy csak annyit költesz rá amennyi elégséges.

Ennek az eredménye meg egy marhanagy elégséges élet ami ugyan fentartható, de nem boldog, hiszen állandóan osztani kell mindenfele a pénzt hogy elég legyen.


Gyakorlatilag egy lyukacsos falat toldozgatni foldozgatni amin úgyis átsüvít a hideg..


Versenyfutás az idővel, múkuskerék.


Remélem átjön ebből.

2010. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Gyors reagálok a válaszra, amit kaptál, és írom is a véleményem.


Nincs igazad, attól, hogy már van egy gyereke nem kellene ugrania, amikor ő füttyent, ez nem így kellene, hogy legyen!

Nincs igazad, attól, hogy a szüleivel él egy pasi, még kialakulhat valamiféle felelőségérzete, az én volt párom pl a mai napig a szüleivel él, de van felelőségérzete, és pénze is, a mi kapcsolatunk egész más miatt szakadt meg.

Abban viszonz igazad van, egész más az elképzelésük az életről.


Igen egy gyereknek kellenek a szabályok.

Le kellene ülni gyerek anyjával (a pasidnak, nem neked) és megbeszélni, mekkora az az összeg, amit havonta lehet adni egy 14 éves kislánynak, zsebpénzként, akár közösen is, és megmondani neki, hogy ennyi van, ossza be.

Erősnek maradni, mert biztosan bepróbálkozik az apunál, hogy ez kell meg az kell.... a melír nem olcsó mulatság.

Megmondani neki, ha telefonál, hogy menjetek érte,hogy apu most nem tud menni, mert a barátnőjével programot terveztek. Persze azért, előtte illik szólni, ha ilyen van, hogy ne készüljön a gyerek.

Ez lenne a minimum.

Szerintem te jól gondolkodsz, csak ő nem.

Ha olyan nagy a szerelem miért nem kezd el félretenni egy kis pénzt?

Nem azt mondom, hogy könnyű indulni, mert nem az. Nem kell egyből házat venni, de egy albérletbe el lehetne menni, hogy kiderüljön, tudtok e egyáltalán együtt élni. Fél év alatt kiderülhet, ha nem.

200 km valóbal távolság, de szerintem egy hónapban egyszer beleférne a költségvetésébe, hogy elmenjen hozzád, csak neki lényegesen kényelmesebb, hogy te mész hozzá. Remélem legalább a buszmegállóba eléd megy!!

Bocsi, hogy hosszú lett!

Nem tudom mennyire találod hasznosnak a válaszom, de igyekeztem. :)


Ja és még valami a végére ; Nem a gyerek a főnök

2010. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi nem vettem észre hogy közben ennyi válaszod jött :D

Az elsőre reagáltam.......

De közben látom máris megjöttek a félre olvasó és jól félre magyarázó kedves válaszolók!!!

Részvétem hozzájuk! :(

2010. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat (de várok még többet is). A párom 36 éves egyébként. Az anyja nem egyedülálló van férje és még két másik gyermeke. Azért így már gondolom másként fest a kép. Anyuka nem ad neki zsebpénzt azt tudom, de a nagyszülők és párom olykor ad neki valamennyit. Én ebbe pl. rendszert vinnék, hogy tudja ennyi van és kész. Ez szerintem neki is jobb lenne (kiszámíthatóság).

Egyébként másfél éve vagyunk együtt.

A szeretet én nem pénzbeli támogatásban mérem. Sokkal jobb lenne, ha közös programokat szerveznének ha nála van a gyerek és nem csak egy házban lennének (egyik egyik szobában tévézik, másik a másikban). Nekem több közös progim van a kislányával, mint neki!


Nyilván én is, mint mindenki a (főként) családom által váltam olyanná amilyen vagyok. (Félárva vagyok, édesanyámnak nincs új párja, nem is volt ez lehet h befolyásoló tényező lehet...) Ez szerintem normális szocializációs folyamat.

2010. júl. 6. 07:06
 16/70 anonim ***** válasza:
38%

Hát szerintem meg nem megszabni kellene a gyereknek a korlátokjat hogy ettől eddig, mint valami csirkének, hanem hogyha pénzt ad neki az ember akkor megtanítani arra, hogy azzal mit lehet elérni..


Szóval nem megszabni hogy erre meg arra költheti, hanem megtanítani arra hogy lehet, hogy most jó az új telefon meg a melír, de megtanulhatna mondjuk egy új nyelvet is belőle, ha egy nyelvtanárnak adja, és milyen jó lesz ha majd mentek külföldre nyaralni és érteni fogja amit más emberek beszélnek.


Neveltetés kérdése az egész.


Itt nem azzal van gond, hogy a gyerek a főnök hanem azzal hogy nincs nevelve nincs tanítva, csak takarmányozva van mint vmi borjú, de ettől még nem biztos hogy magától "életképessé" válik.

2010. júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 A kérdező kommentje:

Kedves 7:00-ás válaszoló. Szerintem az, hogy félrerak valaki pénzt nem azt jelenti, hogy feltétlen máshonnan kell elvonnia pénzt. De bármikor beüthet valami ami miatt megszűnik a zsíros állás...

És fölöslegesen szórni a pénzt akkor sem kell.


Kedves 7:01-es örülök, hogy nem csak én látom így a dolgokat. Természetesen anyukával nem nekem kell beszéni, hanem az apjának kellene. Egyébként a közös programot senki ne úgy képzelje, hogy tudtam h lánykás hétvége van és direkt beszerveztem valamit. Úgy volt, hogy csak köv. hétvégén jön (kéthetente van elvileg láthatás, de rugalmasak szerencsére) ezért szerveztünk programot, de a kislány gondolt egyet (gondolom összeveszett az anyjával, vagy egész egyszerűen csak hajnal kettőig akart msn-ezni) és telefonált, h menjünk érte. Persze ebben a nagyszülők is nagyon partnerek, h igen menjük a gyerekért, de jó lesz ha itt lesz...

2010. júl. 6. 07:11
 18/70 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerekre sajnos sok minden rá van hagyva (valóban nincs igazán nevelve)...mert az apja nem szól bele, az anyja meg hát nem tudom...nem tartom túl sokra (de eleve nem szeretem az olyan nőket, akik csak azért szülnek gyereket, hogy megtartsák a pasit).

Az h mire költi a pénzét nincs megszabva neki, de szerintem nem is lát más alternatívát, hogy mire költse, csak a rucit meg ez az...persze kamasz, ez valahol érthető is.

2010. júl. 6. 07:14
 19/70 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy jah elondanám hogy minek egy 14 évesnek érintőképernyő..


Pl azért hogy megtanulja használni, mivel 10 év múlva már csak ilyenek lesznek..


Nekem sosem volt, ezért nem is tudom használni, és inkább ragaszkodom az egyszerűbb készülékekhez, de sokszor már azok is idegesítenek.


Egy évben egy telefon meg a mai tervezést és gyártást ismerve nem sok mivel magától szétesnek ezek fél év alatt, főlege egy gyerek kezében, de még egy felnőttében is.


Akárhonnan is nézem ez a gondolkodás veszélyes, aminek előbb utóbb te is és a gyerek is érezni fogja a kárát.


Haladni kell a korral, kihazsnálni a lehetőségeket, azt hogy a megjelenésednek, a dolgaidnak mások szemszögéből véleményformáló hatása van, és ezeken múlik majd a döntésük is.


Ma egy telefon, holnap egy kosztüm, vagy egy estélyi ruha.


Aztán egy sikeres, vagy sikertelen üzleti vacsora..


Így megy ez a világ. Az első benyomás sokat számít!


A protokol ismereteket sem véletlenül találták ki, és a gazdagok sem véletlenül vásárolnak meg dolgokat presztízsből..

A 14 évesek körében most az érintöképernyő a státusszimbólum, mivel ezt a célcsoportot befolyásoló média, és multiréteg ezt programozta beléjük.


A gyereknek meg ezt el kell magyarázni, és akkor majd átlátja és eldöntheti önmagától, hogy beáll a sorba vagy sem.. Hogy erre költi a pénzt vagy inkább nyelvtáborba megy..

2010. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 A kérdező kommentje:

Kedves 7:17-es! Abban teljes mértékben egyetértek, hogy a mobil mára már egy státuszszimbólum. (Én ezt valahol a társ. hibájának tartom)

De nekem már 3 éve megvan a telefonom és semmi baja. Nem érintőképernyős mégis tudom használni mások érintőképernyősét. Én nem a technikai vívmányok ellen vagyok, sőt sok dolgot használok, amit pl. 10 éve nem tettem (mivel nyilván nem volt), de az 55 éves édesanyám is használja már a szgépet, pedig az ő idejében nem volt és mégis meg tudta tanulni.

Persze első benyomás...de az ne a telefon miatt alakuljon már ki rólunk. Egy embernek van személyisége is.

2010. júl. 6. 07:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!