Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:
És mivel egy pár vagyunk így úgy érzem, hogy hozzá is és a gyerekéhez is van némi közöm.
2010. júl. 6. 07:50
 32/70 anonim ***** válasza:
94%

Igazat adok neked kedves kérdező.

Tényleg teljesen jól látod a dolgokat.

Így kellene mindenkinek látnia és akkor nem lenne tele a világ elkényeztetett, beszűkült érzelmű gyerekekkel. Aki azt tartja, hogy a laptop meg különféle drága dolgok kellenek a gyereknek, az vegye meg a sajátjának, akár hitelre. Nincs igazuk. Addig takarózzunk, ameddig a takarónk ér. És még ha van rá pénz, akkor sem veszem meg neki a legújabb dolgokat, mert a mai világban bizony, ahogy te is írod be kell osztani a pénzt, mert bármikor elveszíthetjük az állásunkat.

De különben is nem erről van szó. Elvek.

2010. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

Mint mindenkinek, úgy a 7:56-osnak is köszönöm a választ. A kommentekből is látszik, hogy mennyire különbözőképpen gondolkodunk a dolgokról. Ez persze nem baj.

Jó tudni mindenesetre, hogy vannak emberek, akik úgy gondolkoznak mint én. Várok még további válaszokat, de még mindig nem mondtam le arról (sőt inkább erősödött bennem), hogy beszéljek erről a párommal egy alkalmas időpontban.

2010. júl. 6. 08:00
 34/70 anonim ***** válasza:
85%

Ja, és igenis közöd van a párodhoz, hiszen közös életetek van. Fontosak vagytok egymás számára.

Beszélj vele, a legjobb, ha adtok a gyerkőcnek havi fix összeget, zsebpénzt, aztán ossza be.

2010. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
53%

kedves kérdező!

nem a kislánnyal van a baj, alapvetően. ő olyan, mint minden 14 éves, kamaszodó, elvált szülős lány, aki mindig kicsit oda húz, ahol több minden esik le. Én is úgy gondolom, hogy az ő kapcsolatukba nem nagyon van jogod van beleszólni (és remélem ezen nem sértődsz meg).

a fő probléma apuka, akinek csak a szája jár. szerintem közel sem olyan komolyan a szándékai veled, mint mondja. nem azt mondom, hogy nem szeret, biztosan szert. de ha valaki valamit tervez ( közös élet, házasság, baba) akkor azért tesz is! leáll a hitelekkel, spórol, többször megy hozzád, akármi, ami szükséges a TI KÖZÖS JÖVŐTÖKHÖZ! neki kényelmes most így, jön a barátnő 2hetente, vasárnap haza is megy. sajnálom, hogy ezt kell írjam, de így látom a soraidból. nagyon mások vagytok, aminek nem lesz happy end a vége. tudom, most szerelmes vagy, de ne vele tervezd életed hátralevő részét, mert ezek miatt a nézetkülönbségek miatt nem hiszem hogy menni fog. vagy csak baromi sok, folytonos veszekedéssel. tegyük fel, összeköltöztök, a kislány nagylány lesz, 17-18 éves, pénz ugyanúgy kelleni fog, apuka az immár közös kasszából ugyanúgy költeni fog. te meg veszekedni fogsz. és még sok minden máson. nem ő a te másik feled, csak szerelmes vagy. (vagy szereted) de minden esetre minden jót kívánok!

és ha megengedsz még egy gondolatot, anyukát hagyd ki ebből. azzal, hogy szapulod, semmire nem mész, és baromira fölösleges. a gyermeke anyja! ezt tartsd tiszteletben

2010. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 A kérdező kommentje:

Hát ha közös életünk nincs is a szó szoros értelmében (hisz távol élünk egymástól), valóban egy párt alkotunk, összetartozunk. :)

Én is a havi fix összeget tartom jó ötletnek. Azon mondjuk még nem gondolkoztam, hogy mennyi lenne a reális. De sztem kb. 5000Ft/hó.

Szerintem a beszélgetést a nyarlás utánra halasztom vele (ha egyáltalán megyünk valahova, mert ugye nincs pénze, én meg kettőnkét nem tudom finanszírozni), hogy ne teljen rossz hangulatban.

2010. júl. 6. 08:11
 37/70 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a lánya kamasz és azt is tudom, hogy a párom nem jó szülő. Egyszerűen csak van egy gyereke és azt hiszi, hogy a gondoskodás pénzben ki is merül. Legalábbis én így látom.

Nem sértődöm meg és nem haragszom, de szerintem a párom tényleg szeret és velem képzeli el a jövőjét. Egyszerűen csak nagyon a mának élő típus, úgy van vele, hogy majd lesz valahogy. Ezzel ellentétben én inkább előre nézek, inkább várok 30 percet a buszra, minthogy a taxinak fizessek 1500-at :) (ő kapásból nem száll buszra, de nem is várna fél órát, legalábbis nekem javasolta, hogy hívjak taxit egy ilyen alkalomnál.)

Anyukát tényleg nem szeretem, nincs is ezen mit szépíteni. Valóban ellenszenves, de a gyermeknek soha nem utaltam erre. Nah talán egyszer amikor megkérdezte, hogy miért nem szülök már kistesót neki és mondtam, hogy én még tanulni szeretnék, mert nem az az életcélom, hogy kitarott legyek :D De lehet, hogy neki le se esett, hogy kire gondolok...sőt!

2010. júl. 6. 08:16
 38/70 anonim ***** válasza:
66%

Az 5000 szerintem megfelelő összeg havonta az apukától, remélem kap az anyukájától is. Mert így az már 10ezer. Hát 14 évesen, kétszer melíroztathatja a haját havonta, vagy egy év alatt összespórolhat egy laptopra. Meg kell tanulnia spórolni, gyűjtögetni, azért, hogy ha vágyik valamire, azt meg tudja majd venni magának. Én már 10 évesen spóroltam, ha elmentem a boltba kaptam "borravalót" , összegyűjtöttem a pénzt és vettem magamnak egy táskát, vagy egy könyvet, vagy tudom is én.

Az meg jó lesz, ha azért nem tudtok nyaralni menni, mert az összes pénzét a gyerekre költi. Nektek is van egy kapcsolatotok, amibe bele kéne fektetni némi időt, energiát és pénzt. De ha a "főnök" elveszi :-))

2010. júl. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
87%

Én a legnagyobb problémát nem abban látom, hogyan bánik apuka a gyerekével (az se jó), hanem abban, hogy nektek alapjaiban eltér az életről alkotott felfogásotok, márpedig a közös jövőnek az lenne az alapja, hogy hasonló módon gondolkozzatok ezen a téren.

A rózsaszín szemüveg, a szerelem nem lesz elégséges később arra, hogy toleráld apuka "éljünk a mának", "majd lesz valahogy", "vegyünk fel hitelt és költsük hülyeségekre a pénzt!" típusú gondolkodását. Nem lesznek az érzelmek elegek arra, hogy a teljesen eltérő jövőképet, igényeket ellensúlyozzák.


Te a korod ellenére sokkal igényesebb, következetesebb, céltudatosabb, megfontoltabb vagy, apukával viszont csak úgy megtörténnek a dolgok, él bele a világba és hagyja, hogy a gyereke irányítsa.


Leírtad, hogy apuka és a lánya, ha együtt vannak, anyi az összes program, hogy külön szobában TV-znek. Elgondolkoztál már azon, hogy ez miért van és hogy ez így neked megfelel-e, ha majd a Te gyereked is ilyen közegbe nő fel?


Biztos, hogy ez az férfi a hozzád illő társ?

2010. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:
Érdekes amit mondasz. Én most sajnos nem kaptam ösztöndíjat (kevés kreditem volt), így édesanyámtól kaptam havi 10ezer forintot (mondtam neki, hogy nem szükséges). Igaz, hogy a spórolt pénzemet is jócskán megcsapoltam. De én 24 vagyok és nyilván biz. dolgokban más igényeim vannak és rengeteget utazom.
2010. júl. 6. 08:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!