Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
19%

Az én apám is ezt csinálta velem sokáig ő is pont ugyanezt mondta, te vagy a főnők egyetlen kislányom,babuba,mit szeretnél venni? stb stb,szinte mindig az volt amit én akartam és ezt az akkori barátnője,párja nem tudom hogy nevezzem nagyon nehezményezte,mikor össze költöztek és már szépen berendezték a szobájukat szóltam apunak,hogy hadd költözhessek én abba a szobába durván kellett hozzá két nap és már az enyém volt a szoba,továbbá a nőnek többször megemlítette mikor felmerült,hogy miért ugrál ennyit egy 14-15 éves gyereknek akkor annyit mondott: ő az egyetlen kislányom,mindenkinél fontosabb az életben,4 hónapig éltek együtt, miattam mentek szét,mert hogy mindig ÉN. De azért meg kell hagyni rendes csaj volt:D Azóta újra kezdték anyámmal.

19/L

2010. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Az utolsó válaszoló (19/L) válaszán nagyon eltöprengtem. Szemernyi megbánást sem látok rajtad, annak ellenére, hogy ez a szoba dolog szerintem nálad direkt arra ment ki, hogy egy másik embert idegesíts, direkt keresztbe tégy neki. Nálunk szerencsére ez nincs, bár a kislány nem titkolt vágya, hogy a szülei újra együtt legyenek. (Legalábbis nekem már mondta, hogy örülne neki, de szeret engem is) Abban viszont biztos vagyok, hogy a párom soha nem menne vissza az exéhez.

Egyébként elkeserítő valóban, hogy mennyire mások vagyunk,és hogy milyen hálás tudok már lenni egy 20 perces sétáért is.

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a szabadsága alatt, megyünk-e valahová, ha igen csak tespedünk-e. Ha nem a környéken mászkálunk-e.

Köszi a válaszokat

2010. júl. 6. 11:39
 53/70 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Nem olvasm végig az összes kommentet csak párat, de azért hozzá szólok.


Ha a pasinak már van egy gyereke amit Te ugye tudtál is akkor ezt vállanod kell és el kell fogadnod, hogy ebbe nincs semmiféle beleszólásod. Ha majd közös gyereketek lesz őt úgy nevelheted ahogy akarod.


Nekem is elváltak a szüleim, apukámnak lett új barátnője. Elég jó fizetése volt/van mégsem támogatot minket rendesen. Gyerektartás aztán annyi, abból meg még enni is csak úgy lehet, hogy rendesen meg kellett nézni, hogy mit vegyünk a boltba.


Szerintem a párod és a te gondolkodásmódod is elfogadható. Nekem egy kicsit úgy jött le, hogy Te egy kicsit féltékeny vagy a kislányra, hogy ő a "főnök" és nem te diktálod az iramot? Bocsi, ha nem így van.


Igazából a párod egy rendes apuka. Szereti a lányát és megpróbál neki mindent megadni amit csak lehet. Hányszor kaptam én is úgy ruhát, telfont, hogy édesanyámnak nem tellett normális cipőre...mégsem lettem elkényesztetett. Nem mondom, hogy ez egy normális nevelési módszer, de érzelem gazdag! Persze van olyan is, hogy a lány kihasználja az apuka jóindulatát. Ilyennel is találkoztam már.


Mindenesetre amiket leírtál szerintem ezek nem olyan nagyon bosszantó dolgok.

-igaz én telefont kb 4-5 évente kapok, de mint vk írta is ez ha nem lenne érintőképernyős telefonja akkor nem lehetne akkora "rangja" az osztályban

-melír-hát azt nem tudom mennyibe kerül, nekem sosem volt, így ehhez nem fűzök véleményt

-laptop-nem vagyunk gazdagok mégis van


Igazad van persze neked is abban, hogy te úgy nyilvánítanád ki a szereted, hogy közös programok stb. de ez csak egy bizonyos életkor betölte után válik igazi értékké. 14 évesen ezt még nem lehet elvárni tőle. Mint írtam, én sem voltam elkényesztetett, de nagyon tudtam örülni minden apróságnak, na és persze nagyobb ajándékoknak is:)


Zsebpénz. Erről is írtál. Szerintem is fontos dolog, hogy a gyerek megtanuljon bánni a pénzzel, be tudja azt osztani. Persze akkor lehet, hogy kevesebb pénzt kap, mint így:)


Mindesetre szerintem a párod egy jó apuka aki nem hagyagolja a gyerekét egy nőért. Nem úgy mint az én apukám barátnője aki beosztotta neki, hogy mire mennyit, mi pedig semmit nem kaptunk. Meg van az ilyenről a véleményem. Egy egészséges apai gondolkozás szerintem abból áll, hogy (ne haragudj) de a lányát mindig jobban fogja szeretni mint Téged. Persze ettől függetlenül imádhat téged is, de ő marad a főnök.


Ezt neked kell eldöntened, hogy akarod-e, mert még nagyon fiatal vagy mert szerintem ha meg akarod őrizni a tisztességedet nem szólsz bele a lánya és a közte való kapcsolatba.


L/18

2010. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
61%

"Ha a pasinak már van egy gyereke amit Te ugye tudtál is akkor ezt vállanod kell és el kell fogadnod, hogy ebbe nincs semmiféle beleszólásod."


Ebben is van némi igazság, de nem teljesen így van. Nem a harmadik félnek kell alkalmazkodni. Az apa és az anya tudták, hogy van egy gyerekük, miért váltak el? Ez nem úgy megy, hogy mi ketten elcsesszük az életünket és ehhez legyen szíves mindenki alkalmazkodjon. A válás sem kötelező, ne másokon verjék le a házasságuk kudarcát. Ha a gyerek a főnök, akkor apuci maradjon szépen mellette és mentsék meg a házasságot, ha nem sikerül, alkalmazkodjon ő is. Ez nem úgy megy, hogy egy elvált embernek ki kell nyalni a fenekét, mondván, hogy tudtam, hogy van gyereke. Nem nekem kell tudni, hogy valakinek van gyereke, hanem annak, akinek van, gondolom ők is tudták, mikor elváltak.

2010. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:

Kedves 18/L! Nagyon nem értünke egyet abban, hogy nekem nincs beleszólásom a lánya és az ő kapcsolatába, életébe. Könyörgöm egy pár vagyunk, egy család. Így az én felelősségemnek is érzem az lánya életét. (Nomeg, ha egyszer úgy dönt, hogy hozzánk költözik, akkor együtt kell vele huzamosan is élni). A gyerek pedig nem főnök!!! Hanem GYEREK!

Sajnálom, hogy az apukád elhanyagolt téged, de meg kell értened, hogy én nem ezt szeretném. Szeretném, ha kiegyensúlyozott kapcsolatuk lenne, ami nem az anyagiakra épül. Azzal is tisztában vagyok, hogy imádja a lányát, de engem is, csak másképpen. Hisz ő a gyermeke, én pedig a szerelme.

Egyébként ha anyudnak új kapcsolata lenne és bekerülne egy férfi a képbe, úgy éreznéd, hogy neki semmi köze hozzád? Nem lehetne véleménye a viselkedésedről, arról hogy meddig mehetsz el...?

2010. júl. 6. 11:57
 56/70 A kérdező kommentje:
Kedves 11:56-os, nagy igazságot mondtál :) Köszönöm! Ha legközelebb meghallom az "Ő a főnök" dumát (megjegyzem nekem is ezt szokta mondani és én mindig kikérem magamnak, mert egyenrangúnak tekintem magunkat) megmondom neki, hogy menjen vissza az exéhez, mert a lánya úgyis azt szeretné.
2010. júl. 6. 12:00
 57/70 anonim ***** válasza:
59%

Én vagyok a 18 éves lány.


Elhiszem, hogy kiegyensúlyozott kapcsolatot szeretnél, de engem biztos kirázna a hideg (hogy a szavaiddal éljek) egy "idegen" új színt vigyen az életembe. Őszintén megvallva nagyon nem rázna meg, ha nem úgy élnék ahogy pl azt Édesanyám új párja elképzelte.


De azt hiszem, hogyha én is elvált lennék és már lenne egy gyerekem, őt tartanám elsőrangúnak és nem pedig a páromat. Mert egy szerelem elillan, de egy gyereket fel kell nevelni.


Persze ez én vagyok, nyugi:)) Írtad, hogy Nektek rengeteg közös programod van a kislánnyal, és ha tényleg kedvelitek egymást akkor ez egyre pozitívabb irányba fordulhat el. Próbálj a bizalmába férkőzni mint egy barátnő(de semmiképp sem úgy mint egy anya)és akkor ha a párod, hogy jól kijöttök egyre inkább fog adni a Te véleményedre is ami a nevelést illeti. Akkor pl felvetheted, hogy szerinted a zsebpénz egy jó ötlet lenne. De ne akard secperc alatt gyökeresen megváltoztatni az életét/életüket.


Abban pedig természetesen igazad van, ha hozzátok költözik akkor neki is alkalmazkodnia kell a ti szokásaitokhoz.


L/18

2010. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
*és akkor ha a párod látja
2010. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:

Természetesen nem úgy közeledek hozzá, mint egy anya. Ezt a páromnak is és a kislánynak is megmondtam, hogy én nem akarok anyja helyett anyja lenni. Valóban vannak közös programjaink, próbálok is rá hatni, sőt a nemet is elfogadja tőlem válaszként. Tehát én nem azt mondom, hogy a gyerekkel "van a baj". De később, ha nem figyelnek rá, nem nevelik abból baj lehet.

Egyébként igen, a korodat valóban nem vettem figyelembe amikor a kommentet írtam, hisz már 18 vagy. Nyilván nálad már kevesebb beleszólása lenne anyukád új párjának az életedbe. De én pl. elbeszélgettem vele a továbbtanulásról is, pasiügyekben is adtam neki tanácsot stb...! Én az élete része szeretnék lenni és azt szeretném, ha ő is az én életem része lenne. Mert egy család vagyunk/leszünk.

2010. júl. 6. 12:15
 60/70 anonim ***** válasza:
82%

Hát a 18 éves irt néhány dolgot, amit érdemes kommentelni...


"Ha majd közös gyereketek lesz őt úgy nevelheted ahogy akarod. "

Sajnos annak a gyereknek is ugyanaz a férfi lesz a tervek szerint az apja, ezért ő nem nevelheti úgy, ahogy akarja (apával TELJESEN eltérő véleményen vannak), mivel apa teljesen ellenkezőleg fogja nevelni, mint azt a kérdező szeretné. Tehát nem árt, ha gyerek ELŐTT kiderül: totál máshogy képzelik a gyereknevelést.


"Elég jó fizetése volt/van mégsem támogatot minket rendesen. Gyerektartás aztán annyi..."

Tudod, a biró úgy állapitja meg a gyerektartást, hogy ha ugyanannyi pénzt anya is rád költ, akkor abból tisztességesen fel lehet nevelni téged. Tehát apa ha kifizette becsülettel a gyerektartást, akkor ő mindent megtett anyagilag érted.


"Igazából a párod egy rendes apuka. Szereti a lányát és megpróbál neki mindent megadni amit csak lehet. "

Mivel ez apa számára TELJESEN kimerül az anyagiakban, igy ezzel nem értek egyet.Tesómék elváltak, apa mindent megad a gyerekeinek, EMELLETT bejárja velük kirándulva az országot és Erdélyt. Megtanitja őket sok értékre, amiben érdemes/lehet hinni, megismerni, megtapasztalni. Becsülöm érte. Tesómmal ezzel szemben még SOHA SEHOL nem voltak kirándulni a 9 éves gyerekei... A kérdező párja nem ad meg mindent a gyereknek, mert nem kap tőle értéket, példát, nevelést, iránymutatást az életre. Pedig már 14 éves!!!!


Az neked érzelemgazdag nevelés, hogy anyukád SEMMIT nem tudott megvenni, te mégis kaptál új telefont??? Sajnálom...


"-laptop-nem vagyunk gazdagok mégis van "

Igen, csak te 18 vagy, ő meg 14... Talán valahogy boldogulna nélküle is. Én most kaptam laptopot, 36 vagyok és nagyon jól élünk, de eddig nem éreztem szükségét...


"Igazad van persze neked is abban, hogy te úgy nyilvánítanád ki a szereted, hogy közös programok stb. de ez csak egy bizonyos életkor betölte után válik igazi értékké. 14 évesen ezt még nem lehet elvárni tőle."

Tesómék 9 éves gyerekei az élő példa, hogy ez butaság. 14 évesen már rég ezeken a nevelési részeken túl kellett volna esni. A közös programokat nem egy tinivel fogod tudni elkezdeni, aki lázad, ciki a szüleivel lenni. Ehhez előbb, korábban hozzá kell szoktatni.


"Mindesetre szerintem a párod egy jó apuka aki nem hagyagolja a gyerekét egy nőért."

Apuka nem egy nőért, hanem általánosságban hanyagolja el a gyerekét és nagyon messze áll a jó apukától.


Nekem 3 gyerekem van, imádom őket, egy családban élnek, mégse ők a főnökök. A főnök mindig a szülő, neki kell megtanitani a gyereket MINDENRE, ezért ő diktál, ő mutat értékrendet, stb. Tanit, nevel. Ehhez az kell, hogy ő legyen a főnök.


'Ezt neked kell eldöntened, hogy akarod-e, mert még nagyon fiatal vagy mert szerintem ha meg akarod őrizni a tisztességedet nem szólsz bele a lánya és a közte való kapcsolatba. '

Ez igy van, szerintem se szólhat bele a kérdező az apa-lánya kapcsolatba, ehhez nincs jogalapja, de a tanulságokat a jövőre nézve le lehet és le kell vonnia.

Egyet világosan kell látnod, kedves kérdező: apa és a nevelési "elvei" nem fognak változni, ő felnőtt ember, kialakult "értékrenddel". Ez sajnos viszont nagyon eltér attól az értékrendtől, amikben te hiszel és ami szerint élni szeretnél.

Valóban igaz, amit sokan emlitettek: az irásaidból kiderül, hogy okos, értelmes nő vagy, és ezt nem a bók kedvéért irta itt senki, hanem azért, hogy használd is a kicsi fejecskédet...


36/L


L/18

2010. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!