Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:

Még valami! Hol írtam, hogy "idegen"?

A másik nálunk nincs első és második. Ezt a párom is megmondta, mindketten nagyon fontosak vagyunk neki, és teljesen máshogy szeret bennünket, de mindkettőnket imád!

2010. júl. 6. 12:17
 62/70 A kérdező kommentje:

Kedves 12:15! Nagyon köszi a kommentet, nagyon sok olyan dolgot leírtál, amivel én is maximálisan egyetértek. De azzal nem tudok, hogy nincs jogalapja annak, hogy segítsek a páromnak jobb szülővé válni.

Még kamaszkoromban mondta az egyik tanárom, hogy a gyerek/diák életében a korlátok nem csak azért vannak, hogy korlátozzuk őket, hanem azért is, hogy tudjanak mibe kapaszkodni. Ezzel én maximálisan egyetértek!

2010. júl. 6. 12:21
 63/70 A kérdező kommentje:

Használom én a kicsi fejecskémet, így érzem is az iróniát :P de a szívem is itt van.

Mindenképpen elbeszélgetek majd vele, talán még ezt a kérdést is megmutatom neki, hisz nagyon értékes válaszokat kaptam. Azt hiszem a "NAGY" beszélgetés előtt, egy kisebbel kezdek, és utána kivárok. Biztos, hogy neki is idő kell, hisz én itt és most is készülök már erre. Nem akarom őt hirtelen sarokba szorítani (igaz lassan se :))

2010. júl. 6. 12:25
 64/70 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 36 éves lány! (18 éves lány vagyok)


Én is kommentelnék pár dolgot:)


"Elég jó fizetése volt/van mégsem támogatot minket rendesen. Gyerektartás aztán annyi..."


Igen természetesen a bíró megállapítja, hogy mennyi legyen a gyerektartás, de elég olvasgatni gyakorikérdéseken a kérdéseket, válaszokat, hogy sajnos ezt mennyi esetben nem tartják be. Szerencsére Te családban élsz és ezt nem tapasztaltad, ami persze nem baj, csak számtalan esetben nem tartják azt be.


"Az neked érzelemgazdag nevelés, hogy anyukád SEMMIT nem tudott megvenni, te mégis kaptál új telefont??? Sajnálom..."


Igen érzelemgazdagnak tartom, mert előtérbe helyezett minden mással szemben. Le a kalappal Anyukám előtt, nem sokan tettek volna meg ekkora áldozatokat. Neki köszönhetem, hogy tanulok, egyetemre fogok menni, elmehettem rengeteg helyre, vannak barátaim, megismertem számos emberi értéket. Persze ezek nem lennének meg az életemben ha akkor anno nem hoz értem áldozatokat. Most természetesen rajtam a sor, hogy támogossam Őt. Szerintem ez a mi anyagi helyzetünkben igenis érzelemgazdagnak számít.


"Igen, csak te 18 vagy, ő meg 14... Talán valahogy boldogulna nélküle is. Én most kaptam laptopot, 36 vagyok és nagyon jól élünk, de eddig nem éreztem szükségét..."


Igen boldogulhatna nélküle ez tény. A kérdező írta is, hogy hitelei is vannak a párjának, szóval tényleg nem igazán engedheti meg magának. Ezzek akkor rendben, egyettértek. Csak manapság sajnos sokan nem értik meg, hogy minek 14 évesen telefon, laptop, pedig szerintem ha megengedhetik maguknak akkor miért ne!? Persze nagyon fontos, hogy milyen a gyerek hozzáállása(elkényesztetett, követelöző, szorgalmas stb)


"Nekem 3 gyerekem van, imádom őket, egy családban élnek, mégse ők a főnökök. A főnök mindig a szülő, neki kell megtanitani a gyereket MINDENRE, ezért ő diktál, ő mutat értékrendet, stb. Tanit, nevel. Ehhez az kell, hogy ő legyen a főnök."


Ezzel maximálisan egyettértek. De jelen esetben és sajnos sok más esetben is az elvált szülőknél az a fél, ahol nem tartózkodik huzamosabb ideig a gyerek, sokkal inkább elmajmolja a gyereket. Amivel persze nem is lenne probléma, ha a nevelő fél(itt az anyuka) nevelné és fogná a kislányt. Persze a normális az lenne, hogy mindketten segítik anyagilag, érzelmileg a lányt...de hát ilyen esettel csak egyszer találkoztam:)


Ne haragudjatok, hogy leírtam ezeket az "okoskodásaimat" nem szeretnélek Titeket sem kioktatni, sem elfogadtatni az igazamat, csak úgy gondoltam értelmes vitatkozó partnerek vagytok!

L/18

2010. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
20%
Tudom, hogy sehol sem írtad azt, hogy "idegen". De írtam is a végén azt, hogy "Persze ez én vagyok, nyugi:))", tehát az én értékrendem szerint Édesanyám új párja számomra csak egy idegen lenne.
2010. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

"sajnos ezt mennyi esetben nem tartják be."

Apukád betartotta...


"Szerencsére Te családban élsz és ezt nem tapasztaltad"

Szüleim elváltak, apám SOHA nem adott egy fityinget se, szegénységben nőttem fel, de tisztességben. Ennek ellenére vallom ezeket...


A többiben lassan egyetértünk :-)


Én semmiképp se haragszom, örülök, hogy értelmes emberekkel ütköztethetek nézeteket, vitathatok meg álláspontokat. Tán a kérdező se haragszik a különbeszélgetésre, segithet neki is esetleg...


36/L

2010. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

Kedves 36/L!:)


Azt hiszem igen, nagy vonalakban egyetértünk:))


L/18

2010. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:

Természetesen nem haragszom. A különböző nézetek felnyithatják a szememet, új dolgokat tudhatok meg. Nekem teljesen más a családi hátterem, mint nektek, tudom azt is, hogy máshogyan gondolkozom sok esetben, mint azok akik teljes családban nőttek fel. De ez a minta volt előttem.

Egyébként minden éremnek két oldala van, és az élet sokszor még ennél is több szempontot produkál, szóval külön jó, hogy itt vitatjátok meg a dolgokat!

2010. júl. 6. 13:12
 69/70 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz könnyű életed, helyzeted később sem ebben a kapcsolatban és ez nem csak azért lesz, mert a párodnak mások a nevelési elképzelései, mint a Tiéd. Egyértelműen ki lehet venni a soraidból, hogy nem a kislányra vagy féltékeny és nem azt szeretnéd, hogy háttérbe szoruljon melletted, hanem azt tartod fontosnak, hogy normális nevelést kapjon. A kislány jelenleg dróton rángatja az elvált szüleit, főleg apukáját, mert mint igazi mai tini, kihasználja a helyzetet. A szülők viszont kényelemből, önvédelemből, vagy azért, mert azt hiszik, ez a szeretet, ráhagynak mindent. A párod pl rosszul értelmezi a szeretet fogalmát, ha azért hiteleket vesz fel, hogy a kislánynak megvegyen olyan dolgokat, amikre semmi szüksége, csak villogni lehet vele.


Nálatok nagyon nagy a kulturális szakadék. A párod ezen a téren átlagos, olyan, mint a nagy többség. Valószínűleg nehezen fogja megérteni, ha egyáltalán megérti, hogy Te mit szeretnél másképp csinálni, mint mások, és miért szeretnél változtatni bizonyos dolgokon, mert azt látja maga körül, hogy a nagy többség is így viselkedik, így cselekeszik, mint Ő.


Ez az egész nem jelenti azt, hogy ne lenne szerethető, jó ember, rendes férfi, szerető apa a párod, csak azt jelenti, hogy sokkal egyszerűbb gondolkodású, igényű ember, mint pl Te.

2010. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen a választ. A párom valóban nagyon kedves és szerethető ember. Talán azért lett ilyen (mármint, hogy igyekszik "javakban" kifejezni a szeretetét, /ezt egyébként nálam is megpróbálta már/) mert korán jött a gyerek, nem volt még felkészülve rá. Igyekszem majd elbeszélgetni vele, hogy jobb lenne ha nekünk is több közös programunk lenne, nem csak a közös filmezés, és kocsmázás a barátaival.

Egyébként tudom, hogy a lányát is szereti, mert folyton megöleli, puszilgatja, tehát valahol tényleg jó apa, de mint minden embernek neki is vannak rossz tulajdonságai.

Őszintén köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. júl. 7. 05:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!