Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
43%

"Igen, a gyerekre sajnos sok minden rá van hagyva (valóban nincs igazán nevelve)...mert az apja nem szól bele, az anyja meg hát nem tudom"


Hát szerintem ez is azért van mert annak idején a szülők is az érintőképernyőt választották az igazi tanulás helyett..


Mostanra meg hozzá sem tudnak szólni semmihez sem, így csak fejet hajtanak és beállnak a sorba, vagy kapacitásuk sincs a gyerek tanítására a napi mókuskerékharc után amiből az életüket fentartják egy elégséges szinten..

2010. júl. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 A kérdező kommentje:
Tény, hogy párom nem tanult tovább (keresk. szakközepet végzett). Anyuka most próbál érettségizni, egyébként ő főállású anya. A legkisebb oviben van, a nagyobbak meg most h nyáriszünet van elmennek vele és játszanak a kicsikkel :S Anyuka meg otthon tesped egész nap.
2010. júl. 6. 07:25
 23/70 A kérdező kommentje:
Jah, mindemellett páromat értelmes embernek tartom és semmivel sem kevesebbnek magamnál (annak ellenére, h második diplomámat szerzem /bologna áldásos hatása miatt/).
2010. júl. 6. 07:26
 24/70 anonim ***** válasza:
43%

Igen, minden embernek van személyisége, mégis mindenhol csak a pénz láttán esnek hasra, és nyílnak meg bizonyos kapuk..


Mivel az ember nem aggathatja magát tele húszezresekkel vagy ezer eurósokkal, így maradnaka státusszimbólumok..


A 30 millás lexus, az omega óra, meg az érintőképernyős telefon.


Hála istennek az aranyfog már kiment a divatból.

2010. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondaton nagyon jót nevettem :D
2010. júl. 6. 07:30
 26/70 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Szerintem teljesen igazad van. Ez nem természetes és normális dolog, hogy egy 14 éves gyerek állandóan pumpolja az apját. Valóban nincs szüksége egy 14 éves gyereknek laptopra, érintőképernyős telcsire, lehet neki olcsóbbat is venni, na meg melír, ruci, ha épp gondol egyet, na ne már. Helyre kéne tenni azt a gyereket, de ez az apja dolga, és sajnos úgy látszik, hogy semmi ingere rá. Elképzelhető, hogy így kompenzálja, hogy kimaradt a neveléséből, de ezzel csak elkényezteti, aztán jön az, hogy nem lesz pénz, mert a közös jövőtök pénzbe fog kerülni természetesen, és akkor majd te leszel a rossz, mert nem engeded neki megvenni a legújabb fejlesztésű laptopot. Nem tudom mióta vagytok együtt, de mielőtt még késő lesz beszéld meg vele, hogy nem helyes így elkényeztetni egy gyereket. Azzal még a gyereknek is árt, hosszú távon. Majd eljön az idő, amikor a gyereknek már semmi sem lesz elég, és ha ő nem fogja tudni megteremteni rá a pénzt, majd pumpol mindenkit a környezetében. Ismerek ilyet.

2010. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban azt nem értem, hogy "anyuka most próbál érettségizni". Neked ezzel mi a gondod? Az, hogy te is érzed, hogy a pasidnak fontosabb a gyereke, így mindenkit szidsz, akinek köze van hozzá? Ez sosem fog változni, te csak a barátnője vagy, másfél éve egy távkapcsolatban, ami azért elég kevés. A nagyszerű párod is tanulhatott volna ennyi erővel tovább, csak őt szereted, anyukát meg ott szídod, ahol tudod.

Ha a párod úgy döntött, hogy megad neki mindent, amit kér, ő baja. Ha annyira akarna gondolni a közös életetekre, tenné, attól függetlenül, hogy van a gyerek! Nem az évi egyszeri telefon fogja ebben megakadályozni, és nem is a melír, ami azért ANNYIRA VÉSZESEN nem drága. Megértem, biztos rossz ezt látni, de neked ehhez nincs sok közöd. A gyerek meg tényleg nem főnök, de ez nem is főnökség. Gondolom nagyon sok lehet a gyerektartás, ha hitelt kell felvennie amiatt, hogy a lányának évente vesz egy telefont...Fáj neked, hogy ad neki pénzt? Lehet, hogy neki esze ágában sincs veled családot alapítani, te meg már most spórolni akarnál.

2010. júl. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

Igen, én is attól tartok, hogy nagyon el lesz kényeztetve (vagy már el is van). Szerintem egy gyerek jó ha tudja, hogy nem körülötte forog a világ, nem az van amit ő akar.

A gyerek egy nyaralást sem bír ki végig, mindig haza kell vinni (legyen az tábor, vagy nyarlás velünk a Balcsin). Idén nem jött haza a táborból, mert a két kis barátnőjének a szülei azt mondták, hogy ott maradnak (meg is nyugodtam, hogy vannak még normális szülők). Így ő is maradt. Ha az ember bevállal valamit, akkor meg is kell csinálni. Ő akart táborba menni, senki sem kényszerítette. De gondolom hiányzott neki a net.

A párom is el van kényeztetve, érveltem is már neki ezzel, hogy nagyon elkényzeteti a gyereket, de mivel ő is ilyen nem látja át.

Azt, hogy nem együtt laknak nem így kellene kompenzálni, hanem normális törődéssel (jó minőségű, együtt eltöltött idő) legalábbis szerintem.

2010. júl. 6. 07:44
 29/70 A kérdező kommentje:

Kedves 7:40-es!


Nincs azzal bajom, hogy anyuka most próbál érettségizni, csak valamenyik válaszoló írta, hogy biztos ők sem a tanulást válaszották, amikor fiatalabbak voltak. Ezért írtam h valóban igaza van.

Apukát tényleg nagyon szeretem és becsülöm :) De nyilván gyerek mellett neki is nehéz lett volna tanulni, hisz valakinek a családod is el kell tartani. Hozzáteszem, nem hiszem, hogy ha nem születik meg a gyerek továbbtanult volna, tehát nem ajnározom.

Tekintettel arra, hogy havonta szerintem legalább 4szer kimegy a lányához (meg nyilván vissza) (benzinpénz), és a melírt szerintem havi 4000 alatt nem ússza meg és legalább ennyit ad havonta csak úgy neki, és erre jön még az amikor a lány csak úgy kér valamire, igen valóban hitel/részletfizetés kell neki a min.béres fizetéséhez.

2010. júl. 6. 07:49
 30/70 A kérdező kommentje:
Jah igen, abban biztos vagyok, hogy szeret. Tehát nem csak én gondolkozom abban, hogy ha befejezem a sulit összeköltözzünk.
2010. júl. 6. 07:50
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!