Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:

Kedves 8:37-es, elgondolkoztam már :( Nem is tudod, hogy hányszor. Én is látom ezeket, hogy mennyire mások vagyunk és azt is tudom, hogy én nem ilyen családot szeretnék a gyerekemnek, de annyira szeretem :( Nem tudnám elhagyni.

Sokszor ha meglátok egy apukát a játszótéren a gyerekével annyira sajnálom, mert úgy érzem az én párom ilyet nem fog tenni. És ennek nem örülök, bízom abban, hogy ez változni fog.

A másik ami eszembe jutott, bár még nem gondoltam végig, hogy miután megbeszéltem vele a dolgokat és úgy látja, hogy közös jövőt és gyermeket szeretne velem, megkérem, hogy ugyanazt az összeget amit most a lányára költ tegye félre egy bankszámlára a leendő gyerekünknek, a közös jövőnkre. Erről a gondolatomról is leírhatjátok a véleményeteket, bár mint mondtam ez még csak egy kósza ötlet.

2010. júl. 6. 08:45
 42/70 anonim ***** válasza:
59%

Elárulom, nem a korod miatt vannak más igényeid, hanem mert téged érdekel a világ, nyitott személyiség vagy.:) A szóhasználatodból, mondatszerkesztésedből is látszik, hogy okos, művelt lány vagy.

Én 2x annyi idős vagyok, mint Te, mégse elégít ki az, hogy egy gyereknek programként a külön szobában TV nézést válasszam. A párom 10 éves fiával már voltunk kiállításokon, múzeumokban, zenei fesztiválon, különböző strandokon, stb. Most hétvégén pl evezni visszük 3 napra teljesen nomád körülmények közé, hogy megtanulja a kisfiú, az érintőképernyős telefon és egyéb kütyük helyett vannak sokkal értelmesebb, színvonalasabb dolgok is az életben, ami még olcsóbb is, mint az említett státuszszimbólum.

2010. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
59%

Bocs, nem olvastam végig az összes hozzászólást. Egy barátnőmet idézem ( 4 gyerekük van, a férje is és ő is hozták az első házasságukból született gyerkőcöt magukkal az új kapcsolatba, illetve van 2 "közös" is) : "A legtutibb választás az elvált, gyerekes pasi. Nézzd meg hogy bánik az előző kapcsolatában született gyerekével - hamar megtudod, mire számíthatsz majd a közösen vállaltakkal is."

Szerintem le tudod vonni ebből a tanulságot, bármi legyen is az...

2010. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

De irigyellek :) Én is úgy szeretnék különböző programokat szervezni. De a párom nem jön színházba, moziba, sétálni...Én valóban aktívabb vagyok, mint ő. Próbálunk kompromisszumot kötni. De van, hogy már fáj a fejem annyit vagyunk a lakásban. Tudom, hogy ez így nem lesz jó :( De valamit mégiscsak tenni kellene, csak azt nem tudom, hogy mit. Lehet, hogy ezt a kérdést is kár volt feltenni, mert már pityergek is, hisz újra és újra látom, hogy valójában mennyire mások vagyunk.

Jah és nagyon köszönöm a bókot is, nagyon jól esett. :)

2010. júl. 6. 08:59
 45/70 A kérdező kommentje:
Kedves 8:57-es! Levontam a következtetést látok benne pozitívumot is (valamilyen szinten gondoskodik a gyerekéről és nagyon szereti) és negatívumot is. Köszi a választ neked is.
2010. júl. 6. 09:01
 46/70 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös jövőtök lesz, akkor lesznek problémáid. Ha ő elkölti az összes pénzét (most teljesen mindegy, hogy kire, vagy mire), akkor Neked kell fizetned mindent. Egyáltalán nem értek egyet azokkal a kommentelőkkel, akik szerint nincs is élet érintőképernyő és laptop nélkül. Pont az ilyen gondolkodással hajszolják bele a többi szülőt a baromságok összevásárlásába. Érdekes az én telefonom is már több éves és még mindig életben vagyok. És szerintetek milyen felnőtt lesz abból a tiniből, akinek csak azért kell apuci, mert le lehet húzni. Nem a technikai vívmányoktól lesz bárkiből is ember. Akik ilyeneket írnak látszik, hogy magukból indulnak ki és csak jómódúakkal haverkodnak. Én nem panaszkodom, mert hál' Istennek jól állunk, de az egyik legjobb barátomnak szinte semmije sincs, mégis az egyik legértékesebb ember a világon. Ez számít nem a laptop, meg a melír. És igenis határt kell szabni a gyerekeknek, ez a nevelés lényege. Aki azt hiszi, hogy erre nincs szükség, annak vagy nincs gyereke, vagy nem neveli a gyerekét.
2010. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:

Az előzővel (nem az érintőképernyétől lesz ember) nagyon egyetértek!

Azt már megmondta, hogy ha összeköltözünk én leszek a kasszás :) Szóval, akkor már nem lesz gond, de az alapjait meg kell teremteni. Most viszont egy ideig valószínűleg nem leszek, mert megyünk vásárolni. Ha visszajöttem reagálok. Köszi mindenkinek!

2010. júl. 6. 09:05
 48/70 anonim ***** válasza:
80%

Ne irigyelj, hidd el, én is megjártam már a hadak útját, sokat tanultam a saját hibás döntéseimből. Elváltam 2 gyerekkel, mert bár nálunk stimmelt az életfelfogás, az igényszint, az életvitel a gyerekeim apjával, de nem stimmelt valami más.

Nálad az utolsó hozzáfűzéseddel együtt azt látom, hogy gyakorlatilag a nagyon erős érzelmeken kívül szinte semmi közös nincs bennetek és nem csak a párod kislányához fűződő viszony a gond. Szeresd, ez ellen nem tudsz tenni, de ne vakon.

Abban ne reménykedj, hogy gyökeresen meg tudsz változtatni valakit. Akiben nincs meg az érdeklődés azok a dolgok iránt, ami Téged érdekel, később se lesz. Ha már most, a szerelmes időszakban is csak a lakásban gubbasztotok, mert a párodnak ez a jó, szerinted később mitől lesz más a helyzet?

Sajnálom, hogy most elkeserítettelek, de inkább most keseregj, mint 10 év múlva. Most még van lehetőséged végiggondolni mindent és megpróbálhatod megbeszélni vele, hogy neked mi lenne jó. A válaszaiból tudni fogod, hogy mire számíthatsz később. Bizonyos szintig meg lehet tanítani a másikat " normálisan élni", de ha nincs benne az érdeklődés szikrája se, akkor nem sok sikered lesz ezen a téren.

2010. júl. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is túl sokat költ a gyerekre, és ezzel elkényzteti, de ez szerintem a legtöbb szétszakadt családban így működik. Aki nem él már a gyerekével, így próbálja meg kárpótolni, igyekszik éreztetni vele, hogy még mindig fontos neki és szereti, és sokan sajnos úgy látják, hogy ezt pénzzel a legkönnyebb megoldani, még akkor is, ha nincs nekik túl sok...


Itt a kislány korábbi neveltetésével is baj van szerintem, nyilván kiskorában is elkényeztették, ha most minden kívánságával az apjához futkozik és elvárja hogy megkapja. Én 14 évesen már rég tisztában voltam vele, hogy nem vagyunk gazdagok (bár szegények sem), kaptam egy nem nagy összegű havi zsebpénzt, az önmagában nem sok mindenre lett volna elég, de én spóroltam, nem vettem felesleges dolgokat, és így pár hónap alatt összejött olyan összeg, amiből már pl. egy ruhát meg tudtam magamnak venni. De a zsebpénzen kívül soha nem kértem pénzt, mert tudtam hogy amire amúgy szükségem van, azt úgyis megveszik nekem, amit meg én szeretnék pluszban magamnak (pl. egy jól kinéző felső a másik 30 mellé, melír hajba stb) azt nekem kell a spórolt pénzemből megvennem.


20/L

2010. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
80%
A 09:02-es kommentemhez még csak annyit, hogy akik azt gondolják, hogy szükség van státuszszimbólumokra, azok üljenek le egy kicsit és emlékezzenek vissza a gyerekkorukra. Kíváncsi lennék mi az ami legelőször eszükbe jut, a kapott ajándékok, vagy a közös programok. Én is akkor határoztam el, hogy nem megvenni akarom a gyerekemet, hanem élményekkel feltölteni, hogy ugyanezeket az értékeket tartsa szem előtt, majd ha saját családja lesz. Nem véletlenül szokták azt mondani, hogy mindent elvehetnek Tőled, de az emlékeidet soha senki nem tudja elvenni. Ja és nem a gyerek a főnök, ez egy nagyon torz megközelítés.
2010. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!