Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg a nagyanyá...

Hogyan értessem meg a nagyanyámmal, hogy ha nem figyel oda, akkor meghalhatok?

Figyelt kérdés

Van egy betegségem, a neve azt jelenti magyarul, hogy hirtelen szívhalál. Ha nagyon megijedek, túlterhelem magam fizikailag vagy túlzottan nagy stressz ér, akkor egyszer csak összesek, és kampó.


Ezt tudja a nagyanyám is, de egyáltalán nem figyel oda, hogy ezek a hatások ne érjenek;

a hátam mögé jön, miközben bele vagyok valamibe merülve, amikor már úgy felidegesít valamivel, hogy remeg a hangom, és fogdosom a mellkasom, akkor is folytatja, a tökéletes csendben egyszer csak megszólal, amikor közvetlenül felkelés után, félálomban megyek a fürdőbe, hogy "egyébként itt van pár méterre a konyhában". (Ez utóbbi esetben pedig nem akkor szól, amikor elindulok, hanem amikor már majdnem bent vagyok, és mivel több méter sétaszakaszon nincs egy pisszenés se, meg vagyok róla győződve, hogy egyedül vagyok.)


Hogyan értessem meg vele, hogy az ilyenektől ott maradhatok, aztán kaparhat majd el az anyukám mellé? Ma is hiába beszéltem neki, hogy meghalhattam volna egy ilyentől, még úgy tűnt, ő van megsértődve.



2019. dec. 3. 15:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim válasza:
30%
Amúgy kedves kérdező ne törődj ezekkel az emberekkel! Most komolyan miért válaszolsz ezeknek a suta professzoroknak, ha a kérdésedre választ nem kapsz? Őket kicsit sem érdekel a betegséged, mivel egy érzelmetlen barmok! Nekik cdak az létezik, hogy legyen min basztatni legyen min felidegesíteni egy olyan embert akinek már így is van elég baja! Szóval én csak annyit kérek, hogy ne válaszolj ezeknek a abnormális faszoknak! (már bocsi a kifejezésért!) Amúgy tudom itt pofázom meg minden de az őszintét megvallva én sem tudom a kérdésedre a választ :( De én csak annyit akartam, hogy kérlek ezekkel a semmibe vesző kommmentekkel ne is törődj és amúgy maradj ugyan ilyen erőd mint amilyen most vagy, mert eltudom képzelni milyen nehéz lehet! Amúgy meg ahhoz képest milyen az egészségügyi helyzeted gyönyörűen fogalmazol! :)
2019. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
34%
Hany éves vagy?
2019. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Megfogadom az 52-es válaszoló tanácsát, és azután nem reagálgatok az értelmetlen kötekedésekre, viszont értelmes ember kulturáltan válaszol, ha kérdezik, szóval;


#50;

Fogalmam sincs, nem próbáltam, és igazából nem is érdekel. Ha a tinédzser éveid kezdetétől kvázi állandóan orvoshoz jársz, gyógyszereket szedsz meg injekciókat kapsz, akkor nem foglalkoztat a pasizás gondolata semennyire.

Ha képes leszek végigállni egy könyvbemutatót vagy egy dedikálást, ha évente párszor el tudok menni valahová az ismerőseimmel úgy, hogy nem csak "a beteg" és "a kolonc" vagyok, aki miatt állandóan meg kell állni leülni, akkor utána valamikor talán lesz ingerenciám ilyen huszadrangú dolgokkal foglalkozni.


#53;

Tizennyolc.

2019. dec. 3. 18:07
 44/61 anonim ***** válasza:
15%
Hány bordád van?
2019. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
56%

Én például azért "estem a kérdezőnek" mert már nekem fáj ez az idősgyűlölet ami itt megy gyakorin. A huszas éveim elején járok, de felfordul a gyomrom attól, ahogyan itt szidják az anyósokat, anyákat, nagymamákat. Pár hete volt egy kérdés, amiben egy idős nő (most konkrétan nem tudom kinek kije) beszólt egy fiatal lánynak valamit, és kommentbe írt egy férfi, aki büszkén taglalta, hogy ő simán megverte volna az idős nőt, a vén nyanyát. És ő volt felpontozva... Eszem megáll. Az anyós, anyát, nagyit szidó kérdéseknél senki nem kérdezőjelezi meg amit ír a kérdező, ott egyöntetűen mindig csak a maradi nyanyák lehetnek a hibásak.

Nézd, én ezt például nem tudom elhinni:

"A mamám esetében meg azért ijedtem meg tőle, mert abban a hitben voltam, hogy egyedül vagyok a lakásban, mert amikor hajnalban elment, akkor bezártam az ajtót, és benne hagytam a kulcsot. Nekem esett a dolog után, hogy de hát én nem zártam be, nyitva volt, aztán kiderült, hogy ő azt csinálja, hogy a saját kulcsával addig macerálja a zárat, ameddig ki nem tudja belőle lökni a benne lévő kulcsot, hogy aztán nyithassa az ajtót. Pedig abban maradtunk, hogy becsenget, kelek fel, és beengedem."

Pedig tudom, hogy vannak hülye öregek... De azért valljuk be, hogy itt rengetegen túlzásba esnek.

2019. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
81%

A Marfan sy nem azt jelenti magyarul, hogy hirtelen szívhalál. Egy kicsit te is túlijesztgeted magad. Ez van, meg kell tanulni vele élni, még ha nehéz is.

Nagyidról: szerintem időskori halláscsökkenése van. Teljesen tipikus, hogy nem neked válaszol, hanem arra, amit tippel, hogy mondtál. Szinte az összes többi problémára, amit vele kapcsolatban írtál nagyon hasznos lenne egy jó hallókészülék.

2019. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
35%
"Én például azért "estem a kérdezőnek" mert már nekem fáj ez az idősgyűlölet ami itt megy gyakorin. " Egyetértek. az agyam eldomom tőle hogy itt mindenkinek "toxic" szülei vannak ( ki kell takarítania saját szobáját a kérdezőnek, és nem alhat délig) Mindenkinek szemét az anyósa (a férj kéthetente egyszer hazanéz hogy kell-e segítség az öregnek) A "nyuggerek" szemetek mert reggel mennek bevásárolni, és útban vannak a fiataloknak, az hogy az idős nem szokott tízig az ágyban dögleni, és neki is van dolga mellékes, és még lehetne sorolni. Itt ha idős, magányos valaki, az csak szar lehet...
2019. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
24%

Ő már idős,nem biztos felfogja úgy ezt,ahogy kellene.Mivel neted van,nézz szét pl. hogy milyen füldugók vannak,és megrendeled,mert nagyon sok fajta van,pl. alváshoz,stb.Lefekvés előtt beteszed,és abban kelsz fel,így mész ki a fürdőbe,és nem fogsz megijedni ha hirtelen hozzád szól.Munkahelyemen nekem van ilyen nagyobb sárga zajvédő fülesem is,ami teljesen megszűri a zajt,ha közben szól hozzám valaki,azt azért hallom,de jóval halkabban.Valami ilyesmit használnék nappalra ha nagyon bele vagyok merülve valamibe.De nem állandóan,mert az se jó,ha semmilyen zaj/hanghatás nem ér.

Aztán azon is elgondolkoznék mi lesz ha meghal a nagyi,és egyedül maradok,mert akkor senki nem lesz aki elmegy boltba meg ilyenek,úgyhogy a dokit megkérdezném hogy ilyen esetre mit tudna ajánlani,van e valamilyen bentlakásos intézmény.

2019. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
88%

Van az ismeretségi körömben ilyen beteg.

Mondták neki is mire vigyázzon, azt is mondták neki már 18 éves korában, hogy eszébe ne jusson szülni. Túl van 2 komoly műtéten.

Amit veled ellentétben csinál: mosolyogva próbálja élni az életét, nem várja a környezetétől, hogy folyton csak, és kizárólag rá legyenek tekintettel. Az orvos utasítása ellenére belevágott a terhességbe, megszülte a gyermekét, már 10 éves. A férje közben elhagyta, ezért neki kell annyi pénzt keresni, amiből mindketten megélnek.

Érzed a különbséget?

2019. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
88%
Segítek ha egyedül nem menne: Az előbb említett hozászolásban a beteg életét nem a betegségtudata uralja, és nem nyomja le a környezetét az önsajnálata, meg a túlaggódása révén hanem ÉLI AZ ÉLETÉT.
2019. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!