Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudnátok segíteni, ilyen...

Tudnátok segíteni, ilyen helyzetben hogyan tudok segíteni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most derült ki számomra, hogy papám szokta verni a mamámat. Kisgyerek koromban is láttam mamán foltokat de elesett, beverte stb..

Voltam náluk látogatóban és akkor esett le a dolog. Nagyon rosszul van már lelkileg, fizikailag is. Papám egy nagy bohom állat, sajnos beteg is, szerintem agyban sincs már toppon, nagyon agresszív.

Mama most úgy is köszönt el h nem tudja meddig fog még élni stb. Eltori a porcelán tányért a kezén, meg leloki a beton lépcsőn ami több mint 15 fokos, meg kályhához való vas kutáccsal üti, ilyeneket csinál, nem normális egyszerűen,

A legfelháboritobb, hogy anyám se anyám tesója nem csinál semmit!! Lenne hely anyukámnál is, anyu tesójánál is. Én tőlük 200 kmre lakom, albérletben, ide nem hozhatom őt, de egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni emellett.


Ráadásul sajnos otthoniakban még benne van ez a mit szól a szomszéd dolog, de nem tudom ha pl agyonverné mamát ahhoz mit szólna a szomszéd.. Na mindegy


Nem ismerem a jogszabályokat, rendőr ilyenkor mit csinál?

Névvel nem jelenthetem fel, mert anyám megtiltotta hogy erről beszéljek bárkinek, név nélkül mit lehet intézni?

Elviszik a papat így egyből vagy ott hagyják hogy utána tényleg agyonverje mamát?

Vagy mit csináljak?



2020. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy mamádnak kellene együttműködnie, vagy neki kellene feljelentést tenni, látlelettel. És már az eljárás idejére elköltözni. Valahogy erre kellene rávenned, és ebben segíteni.

Ha a háta mögött feljelented, kimennek a rendőrök, ha azt mondja nekik, hogy leesett a lépcsőn, a rendőrök semmit nem tehetnek.

Demenciára fogva nem vitetheted el a papát. Egyrészt azért, mert nem demens (hiszen már gyerekkorodban ütötte), csupán egy agresszív állat. :/

De ha az is lenne, ahhoz, hogy ezt megteheted, gondnokság alá kellene helyeztetned, és neked kellene lenned a gondnokának.

Én abban látom csak a megoldást, ha ráveszed arra, hogy ő maga tegyen feljelentést.

2020. jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%
A rendőrség akkor se tesz semmit ha a mama jelenti föl. El kell onnan vinni a nénit valahogy.
2020. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg beszélj a NANE-val, ha mást nem, ők tanácsot tudnak adni, és ingyenesen hívható.
2020. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
48%

A rendorsegre ne szamits, ha van, ha nincs bizonyitek, az lesz a valasz, hogy ameg nem folyik ver (magyarul nem hal meg valaki) nem tudnak mit tenni. Ez sajnos tapasztalat.

Az egyetlen megoldas ha magadhoz veszed mamadat. Remelem sikerül megoldani es sajnalom. Kitartast.

2020. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
90%

Így van, telefonálj a NANE-nak, ott majd tanácsot kapsz legalább. Alább a tel. számuk:


[link]

2020. jan. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
42%

1. Amíg a mama nem akar lépni, addig senki nem tud semmit sem tenni.

2. Hiába jelentenéd fel a papát, ha a mama nem erösíti meg, hogy veri, akkor le kell zárniuk az ügyet.

3. Ha a mama nem akar elköltözni a papáról, akkor hiába akarja amgához venni valamelyik gyereke vagy te, erre kényszeríteni nem lehet.

4. Attól, hogy a papa veri, még nem demens és nincs semmiféle jogi indok, otthonba adni.

5. Otthonba adni senkit nem lehet akarata ellenére, kivéve, ha gondnokság alá van helyezve, ami jelenleg nem áll fenn és semmiféle oka sincs arra, hogy gondnokság alá helyezzék!


Magyarul, amít a mamád nem akar semmit tenni, addig senki más sem tud.

Hiába jelented fel, nincs semmi jogi indok arra, hogy elvigyék a papát.

Ha netán agyonveri a mamát, akkor lesz, elötte nem.

2020. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, ha bárhol jelentve volna, visszafogná magát a kedves papa!Amíg mindenki kussol, addig azt csinál, amit akar!
2020. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
55%

“Magyarul, amít a mamád nem akar semmit tenni, addig senki más sem tud.”

-az, hogy nem akar, vagy nem mer, két külön dolog...én sehol nem látom, hogy “nem akar”. Valószínűleg retteg a mamája, nem olyan egyszerű ám összeszedni ilyen dolgokhoz a bátorságot



“Hiába jelented fel, nincs semmi jogi indok arra, hogy elvigyék a papát.”

-ne nevettess már, hogy csak az lenne a “jogi indok” ha megölné a papa a mamát....a baj itt a látlelet hiánya. Egyébként nem tudom, kényszergyógykezelésről például hallottál-e már...

2020. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Én magam se tudom mi lenne a megoldás, holnap jön vissza a foberlo, megkérdezem tőle hogy ide fogadható e a mamám, aztán hátha engedi, majd a mamával is ezt megbeszélem ha járható ez az idekoltozes út.... Egyelőre többet nem tudok tenni.


A nanenál azt javasolták hogy valamelyik gyerek intézze a rendőrséget, ugyanis ők pl tanúk arra hogy a papa tényleg megverte a mamát többször is. Én nem vagyok tanú, nem láttam, csak a nyomait. De amíg ők is homokba dugják a fejüket addig nem tudok mit tenni azzal kapcsolatban hogy a papat valahogy lerendezzuk..

2020. jan. 11. 11:04
 20/46 anonim ***** válasza:
45%

"Egyébként nem tudom, kényszergyógykezelésről például hallottál-e már..."


Kényszergyógykezelés CSAK AKKOR leheséges, ha az illetö BIZONYÍTOTTAN ön- vagy/és közveszélyes!

Amíg nincs semmiféle bizonyíték az eröszakosságra, addig szóba sem jöhet. Söt CSAK akkor viszikbe, ha ÉPPEN AKKOR dühöng vagy verekszik, AMIKOR a rendörség odamegy!


De ugyanez érvénes a feljelentésre is, ha valaki tesz egy feljelentést, amíg NINCS BIZONYÍTÉK, addig nem tesznek semmit, azaz látletet nélkül nem ér az egész semmit.

2020. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!