Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudnátok segíteni, ilyen...

Tudnátok segíteni, ilyen helyzetben hogyan tudok segíteni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most derült ki számomra, hogy papám szokta verni a mamámat. Kisgyerek koromban is láttam mamán foltokat de elesett, beverte stb..

Voltam náluk látogatóban és akkor esett le a dolog. Nagyon rosszul van már lelkileg, fizikailag is. Papám egy nagy bohom állat, sajnos beteg is, szerintem agyban sincs már toppon, nagyon agresszív.

Mama most úgy is köszönt el h nem tudja meddig fog még élni stb. Eltori a porcelán tányért a kezén, meg leloki a beton lépcsőn ami több mint 15 fokos, meg kályhához való vas kutáccsal üti, ilyeneket csinál, nem normális egyszerűen,

A legfelháboritobb, hogy anyám se anyám tesója nem csinál semmit!! Lenne hely anyukámnál is, anyu tesójánál is. Én tőlük 200 kmre lakom, albérletben, ide nem hozhatom őt, de egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni emellett.


Ráadásul sajnos otthoniakban még benne van ez a mit szól a szomszéd dolog, de nem tudom ha pl agyonverné mamát ahhoz mit szólna a szomszéd.. Na mindegy


Nem ismerem a jogszabályokat, rendőr ilyenkor mit csinál?

Névvel nem jelenthetem fel, mert anyám megtiltotta hogy erről beszéljek bárkinek, név nélkül mit lehet intézni?

Elviszik a papat így egyből vagy ott hagyják hogy utána tényleg agyonverje mamát?

Vagy mit csináljak?



2020. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan azt hiszi a család, hogy a szomszédok nem tudják, mi folyik a mamáéknál? Falun mindent tudnak az emberről. Csak egyszer lássa meg a szomszédasszony a kék zöld foltokat, rögtön tudja, mi van. De biztos vagyok abban is, hogy a kérdező hiába próbálná rávenni a mamát a menekülésre, ezer kifogása lenne. A családtagok passzivitása meg talán abból is ered, hogy velük is ilyen lehetett a papa gyerekkorukban, a mama pedig hagyta, nem védte meg őket.
2020. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
24%

"A hatóság sza.rt se fog tenni."

Ha nem teszel feljelentést, akkor biztos nem, de akkor nem is hibáztathatóak, hiszen nem is tudnak semmiről.

Feljelentést tenni a minimum. Lehet, hogy nem tud lépni a hatóság, de esélyt csak így lehet - és kell! - adni neki.

2020. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
52%

Ha a nagymama nem ismeri el, hogy bántalmazták, mire tegyen feljelentést? Kimegy a rendőrség, a nagyi meg letagad mindent, mint egész életében is eddig.

Egyébként tényleg jó lenne tudni, hogy a középső nemzedék közömbössége mögött nem az van-e, ami ilyenkor sajnálatosan lenni szokott, mármint hogy a papa őket is verte, a nagyi meg arról IS hallgatott, és az ellen SEM tett semmit. A bántalmazó apa ritkán bántalmaz szelektív módon, azt üti, aki csak a keze ügyébe kerül. Meg kéne kérdezni erről a család többi érintett tagját is.

2020. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
A posztoló eltűnt...
2020. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
22%

"Ha a nagymama nem ismeri el, hogy bántalmazták, mire tegyen feljelentést? Kimegy a rendőrség, a nagyi meg letagad mindent"

Itt valakit vernek, te meg elméletekről beszélsz. Lehet, hogy letagadna mindent. Meg az is lehet, hogy nem. Nem volt még olyan helyzetben, hogy rendőröknek kelljen válaszolnia a kérdésre. Nem tudhatod, hogy hogyan reagálna. Lehet, hogy egy ilyen helyzetben igenis bevallaná. Meg az is lehet, hogy a rendőrök épp tetten érnék a nagypapát, amikor kimennek.

Ha mindenki csak elméleteket gyárt, akkor nem lesz előrelépés.

2020. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Remek dolgokat írtok, nem tűntem el, olvasom őket és agyalok mit csináljak. Nem tudok a mamával beszélni, telefonon legalábbis, mert nem tudom akkor a papa merre jár, kihallani e amit mondok neki stb. Tegnap beszéltem vele és kértem ha egyedül lesz hívjon fel, akkor tudok vele erről komolyabban beszélni, addig nem igazán tudok vele mit kezdeni.


Anyuékkal tök felesleges az egész téma, öregségükre megbolondultak, ez a válasz. De ez nem válasz, komolyan nem is értem más miért nem foglalkozik ezzel az egésszel, én folyamatosan parázok mikor veri a halálba szegény mamát..

Azt nem tudom anyuékat verte e, de szerintem igen, sőt, nővérem azt mondta, anyu testvére egy pár hónapja elment hogy elhozza a mamát, akkor őt teljesen biztos hogy megverte a papa amiért odament. Illetve hát megütötte, el is hozta a mamát de rá pár napra hazament, mert papa egyedül van..., de ezekről nem is értem én miért nem tudtam, vagy miért nem szólt senki... Most is úgy mondta el, hogy de erről én nem tudok, igerjem meg hogy nem mondom el..


Na szóval ilyen tök reménytelen a helyzet, holnap jön vissza a főbérlő, a vele beszéltek alapján tudok tovább menni.

Rendorseg, meg nane nem igazán segített..

2020. jan. 12. 12:18
 37/46 anonim ***** válasza:
67%
Ha nagyanyád hazament, mikor elhozták, akkor nincs mi tenni a továbbiakban
2020. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
46%
Viszont továbbra is fennáll a veszély, hogy amikor megüti, lelöki, bármi, és nagymama ebbe egyszer bele fog halni, mert minél öregebb, annál nagyobb valószínűséggel fog meghalni az egyik bántalmazáskor, a halottkém kötelességből feljelentést kell tegyen az ütések nyomán, és akkor a tata megy a börtönbe, ami nagyon sokba fog a családnak kerülni, csak a védőügyvéd egy egész vagyon lesz. Olcsóbb lenne a dührohamos öreget betenni egy elmeszociális otthonba, de hát ennek a családnak nincs annyi esze, hogy előre lásson.
2020. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
51%
Ha egyszer, amikor épp megver egy rokont, az ráhívná a mentőket, hogy sokadszorra fékezhetetlen dührohama van, akkor a mentő bevinné a pszichiátriára, és ott kivizsgálhatnák. Kapna diagnózist, el lehetne indítani az elzárását egy ilyeneknek való szociális otthonba. Egy telefon lenne!
2020. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
45%
Ez az öreg életművész, egy igazi gonosz uralkodó, bármit megtehetett élete során, azt vert és úgy, ahogy akarta, a töketlen család csak a farkát behúzni volt képes évtizedeken át. Micsoda banda.
2020. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!