Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudnátok segíteni, ilyen...

Tudnátok segíteni, ilyen helyzetben hogyan tudok segíteni vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most derült ki számomra, hogy papám szokta verni a mamámat. Kisgyerek koromban is láttam mamán foltokat de elesett, beverte stb..

Voltam náluk látogatóban és akkor esett le a dolog. Nagyon rosszul van már lelkileg, fizikailag is. Papám egy nagy bohom állat, sajnos beteg is, szerintem agyban sincs már toppon, nagyon agresszív.

Mama most úgy is köszönt el h nem tudja meddig fog még élni stb. Eltori a porcelán tányért a kezén, meg leloki a beton lépcsőn ami több mint 15 fokos, meg kályhához való vas kutáccsal üti, ilyeneket csinál, nem normális egyszerűen,

A legfelháboritobb, hogy anyám se anyám tesója nem csinál semmit!! Lenne hely anyukámnál is, anyu tesójánál is. Én tőlük 200 kmre lakom, albérletben, ide nem hozhatom őt, de egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni emellett.


Ráadásul sajnos otthoniakban még benne van ez a mit szól a szomszéd dolog, de nem tudom ha pl agyonverné mamát ahhoz mit szólna a szomszéd.. Na mindegy


Nem ismerem a jogszabályokat, rendőr ilyenkor mit csinál?

Névvel nem jelenthetem fel, mert anyám megtiltotta hogy erről beszéljek bárkinek, név nélkül mit lehet intézni?

Elviszik a papat így egyből vagy ott hagyják hogy utána tényleg agyonverje mamát?

Vagy mit csináljak?



2020. jan. 10. 22:17
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
64%
Jósolok neked, ez fog történni valamikor a nem túl távoli jövőben: Nagyapád telefonál az egyik gyerekének, hogy "anyátok leesett a lépcsőn, és nem mozdul". Ti rögtön tudjátok, hogy nagyapa megölte a mamát, de lapítotok, mint sz..r a fűben. Kijön a mentő, a vizsgálat lezuhanásos balesetet fog megállapítani, mamát eltemetik, ti pedig éltek tovább a gyilkos papival, mert valakinek magához kell vennie, egyedül nem maradhat, és azt is verni fogja, meg annak a családtagjaira is rátámad. Ezt már nem fogja tűrni az a gyerek, intézetbe viteti, és az lesz a végeredmény, hogy a tatának "megengedtétek" a felesége megölését, mert azelőtt nem került elzárásra, de a továbbiakat már nem nézték jó szemmel. Magyarul, a Mama nem ér nektek annyit, hogy megvédjétek az életét.
2020. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Nem beszélj többesszámba, nyilván azért írtam ki a kérdést mert engem igenis érdekel hogy a mamámat hogyan tudom védeni. Azt értem hogy a család többi tagja bszik rá, de az nem én vagyok, úgyhogy ezt a többes jelzőt kikérem magamnak..
2020. jan. 12. 16:00
 43/46 anonim ***** válasza:
68%

A 72%-ossal ne törödj, mert egy agresszív idióta, aki itt éli ki magát és élvezi, hogy rémtörténeteket talál ki.


Kérdezö: amit tenni lehet, hogy a mamával beszélsz, hogy hajlandó-e elköltözni, ha ö nem akarja, akkor nem tehetsz semmit sem.

Amit írtak, hogy bevitetitek, hogy "dühöng", az sem müködik, ha a mentösök/rendörök elött normálisan viselkedik, akkor a legjobb esetben szóban figyelmeztetik, de ez az egész. HA meg netán akkor is hözöng és bekerül kivizsgálásra, nem tarthatják benn, ha haza akar menni, saját felelöségre elengedik!

Sajnos tapasztalat az ismerettségi körben, ott tényleg beteg volt az illetö, fel is írtak neki gyógyszert, amit "természetesen" nem szedett soha, ennek ellenére max egy napig tudták benn tartani!

2020. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

"Ha nagyanyád hazament, mikor elhozták, akkor nincs mi tenni a továbbiakban

...

Viszont továbbra is fennáll a veszély, hogy amikor megüti, lelöki, bármi, és nagymama ebbe egyszer bele fog halni, mert minél öregebb, annál nagyobb valószínűséggel fog meghalni az egyik bántalmazáskor, a halottkém kötelességből feljelentést kell tegyen az ütések nyomán, és akkor a tata megy a börtönbe, ami nagyon sokba fog a családnak kerülni, csak a védőügyvéd egy egész vagyon lesz. Olcsóbb lenne a dührohamos öreget betenni egy elmeszociális otthonba"


Akkor tehát (még te szerinted is, mégis) van mit tenni!

2020. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Szerettem volna szólni meg tudatni, hogy ma reggel szereztem egy fuvarost. Elmentem meglátogatni a nagyszüleimet, szóltam mamának amíg a papa kávét főzött, hogy szedje a legszükségesebb dolgait össze és üljön be kint a kocsiba. Elhoztam a barátommal, már nálunk van. Holnap visszük orvoshoz mert van egy két sebe amit legalább leápolni illene, illetve a lakcímkártyáját is intézni fogjuk.


Mindenki ki van rám akadva hogy miért avatkozom bele a felnőttek dolgába, anyám elkuldott a francba meg stb, többet haza se menjek, ilyesmi, de nem érdekes, mama jól lesz, velünk van már. Itt is marad, ma atjott a foberlo ahogy hazaertunk és azt mondta már korábban is szolhattam volna neki mert ő is segített volna... Nem emelt a lakberen se, és mivel mama nem hozott ruhákat csak pár gyógyszeret, még ruhákat is kapott a foberlo anyukajatol. :)

2020. jan. 13. 16:08
 46/46 anonim ***** válasza:
81%
Ne foglalkozz vele, ha ki vannak akadva, pont annyi jogod van az élethez, mint nekik, ugyanolyan felnőtt ember vagy te is. Valószínűleg az zavarja őket, hogy ég a képükről a bőr, hogy ők évtizedeken át nem tették meg azt, amit te máris elintéztél. Nagyon jól tetted, hogy elvitted onnan a nagymamádat és vigyázol rá. Az külön öröm, hogy a főbérlő is így áll hozzá.
2020. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!