Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagy kérés, hogy a nagyszülők...

Nagy kérés, hogy a nagyszülők egyedül jöjjenek látogatóba, ne mindig a másik unokát magukkal hozva?

Figyelt kérdés

A testvéremék nem igazán foglalkoznak a gyerekükkel (1 éves lesz), kétnaponta lepasszolják a nagyszülőknek, de van, mikor naponta.


Ha jönnek látogatóba a szüleim, szinte mindig hozzák a babát, mert folyton náluk van.


Na most, eddig nem akartam szólni, de ez most már kicsit sok nekünk. Pláne, mert hamarosan születik nálunk is a baba, kérdeztük is, hogy hozzánk sose jönnek majd, mert mindig vigyázni kell a másik gyerekre? Persze rávágták, hogy alig várjak ezt az unokát is, jönnek majd, legfeljebb felpakolják a nagyobbat és jönnek vele.


De mi ezt nem akarjuk. Ne értsetek félre, szeretjük a kisgyereket meg sajnáljuk, hogy tojnak rá a szülei és nem baj, ha néha hozzák, de azért szeretnénk, hogy a nagyszülők néha csak a mi gyerekünkkel foglalkozzanak, ne mellékesként a másik mellett, olyan nagy baj ez?


Anyukam jön majd segíteni a baba születése utáni 2-3 hétben, azt meg főleg nem akarjuk, hogy itt egy újszülött mellett egy 1 évessel kelljen bajlódni.


Neki is sok amúgy, hogy folyton a gyerekre kell vigyázni, de nem mer szólni a szülöknek, mert akkor azok hisztiznek, veszekednek, hogy jó, akkor majd nem hozzák egyáltalán. Tudom, hogy ha én szólok, abból balhé lesz, így is folyton megy a vita, a testvéreknek állandóan a középpontban kell lennie, meg hogy neki dolga van(??????), ő fáradt, muszáj, hogy valaki vigyázzon a gyerekére, mert nem bírja, nekünk úgyse kell majd annyi segítség.


Nem akarom, hogy eldurvuljon a helyzet, de én ezt nem fogom tűrni, hogy mindig a másik gyerekkel jöjjenek ide. Hozzájuk úgyse lehet úgy elmenni, hogy ne legyen ott a másik unoka ism


De most ezt kinek mondjam, a nagyszülőknek vagy a szülőknek?



2020. okt. 4. 13:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
61%

Te vagy az, aki pár hete bombázta a családi meg gyerek topikokat a sirámmal, hogy a második unoka már nem érdekes?


Amúgy párom nagyszülei három gyereküktől összesen hat unokára vigyáztak pici koruktól kezdve. Szoros, szinte testvéri viszony van az unokatestvérek között. Szerencsére ott nem ment ez a hárpia tempó.


Három hetet meg nem tudom mit kell segíteni, hogy az egyévesre nem tudná vigyázni a mama, szülni fog a kérdező, nem pedig szívátültetése lesz... Hozzánk anyósom jött egy hétre - egyébként hívatlanul -, nem volt segítség, mert szülés előtt cakkra kitakarítottam, mire újra kellett, már bőven összeszedtem magam. Kaját meg lehet rendelni. Egyedülálló anyuka ismerősöm egyedül megoldotta...

2020. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Ti hülyék vagytok, komolyan.


Nem hiszem el, hogy szerintetek normális, hogy heti 7 napból egyszer nem tudják a nagyszülők azt mondani a másik gyereküknek, hogy "ma ne hozzátok már át a kicsit, mert kivételesen XY-hoz megyünk."


A miénket úgyis csak heti egyszer fogják látni, nem igaz, hogy nem járna neki egyedül 2 óra a nagyszülőkkel, miközben a másik gyerek szinte velük él.

2020. okt. 4. 18:24
 33/51 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ne mivelünk veszekedj már. Érdekes, itt nagy a szád. Miért nem tudod a testvéreddel vagy a szüleiddel is ilyen határozottan rendezni ezt? Miért kell, hogy ne legyen sértődés? Úgyis lesz. Majd megbékél mindenki.

Mondd el mindnek egyszerre. Üljetek le és beszéljétek meg, hogy most változás lesz, új helyzet alakul ki, és fektessétek le a szabályokat.

2020. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
86%
Leülsz az illetékessekkel és megmondod ezt, így! Mit vársz még tőlünk?
2020. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
93%

Ebben az a necces, szerintem, hogy egy egy évesnél folyamatosan résen kell lenni, mert megy, pakol, nem fog szép csendben ellenni magának, hogy a mama babázzon.

Én azt csinálnám a helyedben, hogy nem pörögnék ezen már előre, kivárnám, hogy hogyan alakul majd, és ha tényleg megtörténne amitől tartasz, akkor együtt beszélnék a tesóval, és anyuval, hogy jussunk kompromisszumra.

2020. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
83%

Én megértelek, kérdező, de van egy rossz hírem. Ez nem fog változni. Ebben vagyok én is, picit más felállásban. A lányom az első unoka, de anyám többet látja a hugom fiát, mint minket. Ezt 1:5 arányban képzeld el. Amikor jeleztem, hogy a gyerekemnek hiányzik és egy alkalommal fele-fele arányban töltött velük időt, a hugom kiakadt, hogy hanyagolva van az övé... Az én gyerekem lassan 4 éves, a második unoka másfél éves, nálunk pedig 5 hónapos a kistesó, mégis egyre kevesebb ideje jut ránk a mamának a 2 gyerek ellenére is, mert a hugom mindig kedvenc gyerek volt és minden apró utalására ugrik anyánk hozzá. Nem sajnálom tőle a segítséget, de már belefáradtam abba, hogy a gyerekemnek magyaráznom kell azt, hogy bár a nagyi a városban van, de nem ér rá vele lenni. Gyakorlatilag már el sem mondom neki, csak ha a kapuban van már anyám. Ez nem lesz jobb, nincsenek illúzióim. Neked se legyen. A testvéred családja kisajátítja a mamát, kell nekik, ezután is fog. A legrosszabb kifogás, amit én hallottam eddig, hogy én olyan erős vagyok, megoldom egyedül/nélküle is, de a hugomnak szüksége van segítségre.

Az első látható eredménye az, hogy a gyerekem nem akar a mamához menni már, pedig ő vinné, amikor ráér. Valamit valamiért.

2020. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
30%

Egy ekkora gyerek veszélyes is egy újszülöttre.


Nem normális, aki odaviszi. Eszedbe se jusson megengedni! Mondd meg Anyádnak, hogy ne vigye oda és kész. Ha ez nem jön be, akkor meg tépd meg a tesódat.


Nekem egyszer tolná ide hivatlanul a kölykét.


Nem kell állandóan a békére törekedni!!

2020. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek kérdező, abból a szempontból, hogy te is szeretnéd azt átélni, mint a testvéred, hogy osztatlan figyelmet kapj a gyermekágy alatt édesanyádtól (és apukádtól). Ez olyan kis túlzással, mint mikor a kisebb testvér soha nem kap új ruhát, hanem mindig a nagyobb levetett ruháiban kell járnia.


Viszont abban egyetértek néhány válaszolóval, hogy ezt világraszóló sértődés nélkül bizony nem fogod tudni megoldani. Ha a testvéredben lenne kompromisszum készség, eleve fel sem merülne ez a helyzet.


A leírásod alapján a szüleid nem fognak szólni neki. Erről egyébként beszéltetek már?

Neked lesz muszáj ezt megbeszélni a tesóddal, mert ha a szüleid ezt sosem fogják megtenni, minden marad a régiben.

2020. okt. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
70%

"Egy ekkora gyerek veszélyes is egy újszülöttre."


Ezt mondd el a gyerekvállalás témakörben a kis korkülönbség hívőinek :)

2020. okt. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
87%
hasonló nálunk a helyzet.nalunk volt nagy sírás és veszekedés, amikor szembesítettem anyukámat, hogy az egyik unokájának Mindent is, az én kisfiamat meg meg sem fogta mert hugom gyerekère felügyelt. nekem is borzasztóan fájt, szóval megértek. voltak elejtett mondatok is, pl hogy mi babysittert keresünk, mert hát nekünk nincs segítség, szerintem leesett neki, mert most már jön hozzánk is. szerintem nincs mese, fel kell vállalni a konfrontációt, de úgy beszeljetek velük, hogy legyetek kedvesek, viszont erősek, de ne bunkózzatok. azt is nyugodtan megmondhatod, hogy nem szeretnèd, ha a gyermeked folyton másodiknak érezze magát, aki kevésbé van szeretve, hiszen még annyira se futja, hogy a nagyszulok heti egy órát csak vele unokáznak. nagyon sajnálom a tesód gyerekét is, mit érezhet, hogy folyton le van passzolva.
2020. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!