Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagy kérés, hogy a nagyszülők...

Nagy kérés, hogy a nagyszülők egyedül jöjjenek látogatóba, ne mindig a másik unokát magukkal hozva?

Figyelt kérdés

A testvéremék nem igazán foglalkoznak a gyerekükkel (1 éves lesz), kétnaponta lepasszolják a nagyszülőknek, de van, mikor naponta.


Ha jönnek látogatóba a szüleim, szinte mindig hozzák a babát, mert folyton náluk van.


Na most, eddig nem akartam szólni, de ez most már kicsit sok nekünk. Pláne, mert hamarosan születik nálunk is a baba, kérdeztük is, hogy hozzánk sose jönnek majd, mert mindig vigyázni kell a másik gyerekre? Persze rávágták, hogy alig várjak ezt az unokát is, jönnek majd, legfeljebb felpakolják a nagyobbat és jönnek vele.


De mi ezt nem akarjuk. Ne értsetek félre, szeretjük a kisgyereket meg sajnáljuk, hogy tojnak rá a szülei és nem baj, ha néha hozzák, de azért szeretnénk, hogy a nagyszülők néha csak a mi gyerekünkkel foglalkozzanak, ne mellékesként a másik mellett, olyan nagy baj ez?


Anyukam jön majd segíteni a baba születése utáni 2-3 hétben, azt meg főleg nem akarjuk, hogy itt egy újszülött mellett egy 1 évessel kelljen bajlódni.


Neki is sok amúgy, hogy folyton a gyerekre kell vigyázni, de nem mer szólni a szülöknek, mert akkor azok hisztiznek, veszekednek, hogy jó, akkor majd nem hozzák egyáltalán. Tudom, hogy ha én szólok, abból balhé lesz, így is folyton megy a vita, a testvéreknek állandóan a középpontban kell lennie, meg hogy neki dolga van(??????), ő fáradt, muszáj, hogy valaki vigyázzon a gyerekére, mert nem bírja, nekünk úgyse kell majd annyi segítség.


Nem akarom, hogy eldurvuljon a helyzet, de én ezt nem fogom tűrni, hogy mindig a másik gyerekkel jöjjenek ide. Hozzájuk úgyse lehet úgy elmenni, hogy ne legyen ott a másik unoka ism


De most ezt kinek mondjam, a nagyszülőknek vagy a szülőknek?



2020. okt. 4. 13:46
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
71%

39 én megmondom, mindig mindenkinek, de itt kivételesen nem a korkülönbség a lényeg, hanem hogy balesetveszélyes.


Mondjuk minden szart is ráragaszthat egy olyan babára akinek még semmi immunrendszere, az 1 éves meg már lazán taknyos.

2020. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Férjem testvérei is ezt csinálták. Sőt, ott még nekik kellett menni a gyerekért a másik városba. Ott végül anyósomék (jobban mondva apósom, a mama soha nem mondta volna ki nekik, de pl nekem többször is panaszkodott, mert mi nem telepedünk rájuk) hogy mostmár elég az elég, mikor anyósom összeesett a meló után a buszmegállóban, mert totál hulla volt az állandó készenléttől. Én már azért nem vittem az enyém, mert nem volt képem hozzá, nem akartam terhelni, aztán fel is tűnt nekik, a férjem mondta, h valóban, nem megyünk, mert legalább addig pihennek.


Most van egy kellemes egyensúly (már akinek ugye...), a nagyszülők unokáznak, minden unoka van náluk, tudnak pihenni is.

2020. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem te a tesódra haragszol, emiatt nem akarod a gyerekét se elviselni. Az osztatlan figyelem csak ürügy, ha lenne testvére a te gyerekednek, az nem zavarna.

A gond az, hogy bele akarsz szólni két ember megállapodásába, mert szerinted nagy teher, amit a tesód az anyukád vállára tesz. De te nem anyukád terhét akarod csökkenteni, hanem a sajátodat, csak becsomagolod egy szebb köntösbe.

Ha azon aggódsz, hogy a gyerekeid majd nem fogják szeretni annyira a Mamát, mert keveset látják, akkor nagyon el vagy tévedve (Tényleg! Mi a helyzet a Tatával? Gondolom, ő nem jár annyit, az ő szeretete már nem is kérdéses? Csak azé, aki tud segíteni?). Szeretni fogják.

Ha azon aggódsz, hogy te így nem tudod lepasszolni majd néha napján a gyerekedet, amikor te leszel fáradt vagy neked lesz eleged/dolgod, akkor is tévedsz, a tiédre is fog vigyázni (És akkor mi van, ha ott lesz épp a tesód gyereke is? Örülj neki, testvérként fognak felnőni. Ez csak a te csőröd piszkálná, a gyerekednek egy klassz játszótárs lenne). Plusz a férjednek is vannak szülei, nem?

Ha a tesód nem foglalkozik a gyerekével, de anyukád igen, akkor fogadd el, hogy így alakult.

Arra pedig, hogy ha anyukádat félted : van egy mondás, miszerint ha valaki nem változtat a dolgokon, akkor még nem fáj eléggé.

2020. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
#42 vagyok. Azért van az a pont, ahol már az embernek szemet szúr, h valaki, akit szeret (igen én nagyon szeretem a férjem anyukáját) ki van használva a jó szíve miatt. És nem azért, mert nek7nk kellett volna az ingyen pesztra. Csak simán rossz volt nézni Ha apósom nem olyan karakán, lehet a férjem osztja ki a testvéreit. Mi sokat beszélgettünk erről akkoriban, h mi lenne a jó megoldás, mert ugye mi ebbe nem feltétlenül szólhatunk bele. Engem különösen zavart, más közegből jöttem, láttam, h minden lelkifurdalás nélkül teszik a terhet az anyukájukra, aki látványosan rokkant bele lassanként. Én nem szóltam, csak meghallgattam, ha néha átjött, plusz nem vittem a mi gyerekünk, ennél többet nem tudtam tenni érte.
2020. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én teljesen megértelek!


Szüleidnek kellene nemet mondani aznap, amikor hozzátok mennek. Egyébként meg a pici gyerek szüleiről is meg van a véleményem (ne haragudj). Annak a pici gyereknek is szüksége van a szülői gondoskodásra, nem is értem, hogy képzelik csak úgy lepasszolni azt a pici gyereket.

Ha megszületik a te gyereked is, amikor már cseperedik, persze hogy össze lehet hozni, hogy játszanak az unokatesók, de az olyan szülőket nem birom, akik lepasszolják a gyereket, csak ne kelljen vele foglalkozni...


Mindenképp a szüleidnek kellene talpra állni és azokon a napokon nemet mondani, mert hiába veszel össze a testvéreddel, ha ő továbbra is viszi a gyereket minden nap.

2020. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
31%

Igzaából itt most azon megy a vita ,melyikőtök sózza rá a nagyszülőkre a gyerekét ..

Önzők vagytok te is,meg a testvéred is. Igazából az zavar téged ,hogy neked majd hogy fognak segíteni,ha közben a testvéred gyerekére is vigyáznak.

Szerintem nőljetek fel ti is,meg a testvéredék is,és mindenki lássa el a saját gyerekét,ne a a nagyszülőkre tukmáljátok és akkor máris nincs probléma .

Mert unokázni lehet egyszerre két gyerekkel is,a gond az,hogy egyikőtök sem azt akarja,hogy időt töltsön az unokájával a nagyszülő,hanem hogy nektek segítsen elsősorban

2020. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
74%
46 Hát azért ne hasonlítsunk már össze heti 4-5 napos folyamatos bébiszitterkedést, hm, kb 200.000 ft havonta..... amúgy.... Azzal, hogy a kérdező szeretné ha a gyerekére se hullafáradt kizsigerelt nagyszülő jutna hetente 1 alkalommal mondjuk, hanem egy kipihent nagyszülőt kapna a gyereke néha, hogy legalább megismerje. Itt a tesója az önző, ilyen a személyisége. Vannak ilyenek.
2020. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
79%

Már többedik gr wraciós pesti vagyok, szóv az l nekem nagyon idegen ez a TSZCS szemlélet, hogy be a közösbe mindent, mindenkit.

Ha két felnőtt képtelen ellátni egy kisbabát, akkor alkalmatlanok.


Ha meghívod a szüleimet vendégségbe, hangsúlyozta ki, hogy a meghívás kettejüket vonatkozik.

Biztosan nem csinálnék gyerekmegőrzőt, vagy bölcsödét a lakásomból.


A gyereknek egyébként nem a nagyszüleire van szüksége, hanem olyan emberekre, akiknek fontos.


Az még nem visz magával másik gyereket.

2020. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy alakult a dolog, sikerült megoldást találnotok?
2023. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Jó nagy genyó a tesód. Zsarolja az anyátokat, leuralja az egész családot.

Mi az, hogy a nagymama nem mer nemet mondani? Az ilyen lusta sz@rok úgysem fogják betartani a beigert eltiltást, mert jellemtelen, lusta dögök.

Nyugodtan állítsd csak a felnőtt anyádat döntés elé, hogy vagy teljes figyelmet szentel az új unokának vagy maradjon otthon.

Ha a tesód megteheti, te is egész nyugodtan!

Ebbe a helyzetbe bele kell állni, vita árán is, mert ahogy látom a tutyimutyi engedékenységetek vége az lesz, hogy a te gyereked másodrangú unoka lesz a förtelmes tesód miatt.

Nem is értem, hogyan fajulhattak a dolgok idáig, hogyan nőtt a fejetekre az a némber.

2023. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!