Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagy kérés, hogy a nagyszülők...

Nagy kérés, hogy a nagyszülők egyedül jöjjenek látogatóba, ne mindig a másik unokát magukkal hozva?

Figyelt kérdés

A testvéremék nem igazán foglalkoznak a gyerekükkel (1 éves lesz), kétnaponta lepasszolják a nagyszülőknek, de van, mikor naponta.


Ha jönnek látogatóba a szüleim, szinte mindig hozzák a babát, mert folyton náluk van.


Na most, eddig nem akartam szólni, de ez most már kicsit sok nekünk. Pláne, mert hamarosan születik nálunk is a baba, kérdeztük is, hogy hozzánk sose jönnek majd, mert mindig vigyázni kell a másik gyerekre? Persze rávágták, hogy alig várjak ezt az unokát is, jönnek majd, legfeljebb felpakolják a nagyobbat és jönnek vele.


De mi ezt nem akarjuk. Ne értsetek félre, szeretjük a kisgyereket meg sajnáljuk, hogy tojnak rá a szülei és nem baj, ha néha hozzák, de azért szeretnénk, hogy a nagyszülők néha csak a mi gyerekünkkel foglalkozzanak, ne mellékesként a másik mellett, olyan nagy baj ez?


Anyukam jön majd segíteni a baba születése utáni 2-3 hétben, azt meg főleg nem akarjuk, hogy itt egy újszülött mellett egy 1 évessel kelljen bajlódni.


Neki is sok amúgy, hogy folyton a gyerekre kell vigyázni, de nem mer szólni a szülöknek, mert akkor azok hisztiznek, veszekednek, hogy jó, akkor majd nem hozzák egyáltalán. Tudom, hogy ha én szólok, abból balhé lesz, így is folyton megy a vita, a testvéreknek állandóan a középpontban kell lennie, meg hogy neki dolga van(??????), ő fáradt, muszáj, hogy valaki vigyázzon a gyerekére, mert nem bírja, nekünk úgyse kell majd annyi segítség.


Nem akarom, hogy eldurvuljon a helyzet, de én ezt nem fogom tűrni, hogy mindig a másik gyerekkel jöjjenek ide. Hozzájuk úgyse lehet úgy elmenni, hogy ne legyen ott a másik unoka ism


De most ezt kinek mondjam, a nagyszülőknek vagy a szülőknek?



2020. okt. 4. 13:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
30%

Nem tudom kérdező, de te olyan gonosz vagy... :( 1 éves gyerekről van szó, komolyan nem értem ezt az egészet.

Nálam hasonló volt a helyzet, szintén testvérem gyereke folyton anyukáméknél volt, mert neki nagyon sürgősen vissza kellett menni dolgozni. Amikor jöttek hozzám, legtöbbször hozták a másik gyereket is. SOHA ESZEMBE SEM JUTOTT VOLNA AZT KÉRNI, hogy ne hozzátok, mert legyetek csak az én gyerekemmel.

Tudod, ez akkora szemétség!

Kényeztették ők az enyémet is, addig a nagyobb gyerek játszott, evett, mesét nézett, meg lehet ezt osztani.

Kérdező, te egy igazán rosszindulatú ember lehetsz már most...

2020. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nincs igazad utolsó. Nalatok tok más volt a helyzet. Ott munka miatt vigyaztak a szüleid a picire. A kérdező meg irja, hogy azért passzoljak le,mert az anyuka fáradt éppen.. ja oké. 😅 Én a kicsit sajnálom a legjobban. Mindkettőt.
2020. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
83%

Én meg azt nem értem minek kell szülés után valakinek is oda cuccolni, hogy segitsen? 🤔

Magadnak/magatoknak szülsz. Nektek kell családdá kovácsolódni.

Te mivel leszel jobb tesódnál ha ugyan úgy elvárod anyukádtól, hogy a rendelkezésedre álljon, meg ugyan úgy pesztrálja a ti gyereketeket? 🤔 Semmivel.


Mindkét oldalról gáznak tartom a szitut.

Azt vajon egyikötők is megkérdezte szüleiteket,hogy ők fáradtak e. Van e más programjuk? Nekik szükségük van e segítségre? Nem.. Helyette mindkét oldalról a követelőzés,igénytartás a figyelemre az időre van.

Helyetekben mindketten elgondolkonék mélyen.

2020. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értem, hogy anyukádnak miért kell odacuccolnia 2-3 hétre?

Miért?

Addig tervezel ágyban feküdni, vagy mi a fene?

Vagy 2-3-ik hétben megy oda (mert nem volt egyértelmű!) akkor meg főképp minek?

Valóban mindketten leszokhatnátok a szülők kihasználásáról, még az a "szerencse", hogy csak ketten vagytok nem pedig hatan!

2020. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
44%

Féltékeny vagy a közel 1 éves gyerekre, akinek te vagy a nagynénije.

Tudod, két olyan dolog van a világon, ami annál nagyobb, minél jobban megosztják:

- a pletyka és

- a szeretet.

Ha szüleidre van bízva a testvéred gyerek és szüleid vállalják, akkor neked semmi beleszólásod nincs, hogyan teszik, amíg az nincs a gyerek kárára.

Kisajátítani akarod leelndő gyereked számára anyádékat, pedig a te gyereked a MÁSODIK unokájuk lesz.

Nem várhatod el, hogy a tied miatt az elsőt hanyagolják.

.

Ha az én gyereken ilyen kéréssel/kívánsággal állna elő, mint most te, megmondanám, megoldható a probléma, majd hozzátok ti a gyereket.

.

Remélem, gyerekedbe nem fogod belenevelni azt, amilyen a kérdés kiírásokor voltál.

2020. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Nem ideköltözik, csak átjár majd, mert nem lakik embertelen távolságban. És nem mi kértük, ő ajánlotta fel, még rosszul is esne neki, ha elutasítanánk, mert amúgy nagyon jóban vagyunk.


Csak ez az egy probléma van, amiből mi eddig nem akartunk családi vitát csinálni, de nem hiszem, hogy azért, mert a tesvéreméknek nincs igénye a gyerekkel lenni, a mi gyerekünket kellene megfosztani a nagyszülők osztatlan figyelmétől és az együtt töltött minöségi idötől. Heti 1, max. két alkalommal találkozunk, miért ne tudna ezeken a napokon az anyja meg az apja foglalkozni a sajat gyerekével.


Egyébként de, fáradtak, kicsit ki is vannak már, csak nem merik azt mondani, hogy nem vigyáznak a gyerekre, mert akkor tesverem minden sz*rnak elhordja és zsarolja őket, hogy akkor majd nem viszi a gyereket egyáltalán.


Ami szerintem nem igaz, meg is halna, ha nem tudná lepasszolni pár napig, ezért sem ertem, miért nem lehet ezt lerendezni végre. Én azért nem tartom olyan célravezetőnek ezt a szülőkkel lemeccselni, mert tudom, hogy őket nem érdekli, mi mit akarunk, még meg is fog sértődni, egyszerűen nem bírja elviselni, ha valami nem úgy van, mint akarja.


De mint mondtam, nem baj, ha néha elhozzak a gyereket, de mindig? Ti is tudjatok, hogy nem ugyanaz, ha csak a mi gyerekünkkel vannak, mintha itt egy másik, amelyik teljesen az ő felelősségük. Mi nem akarunk ilyen kompromisszumba belemenni azért, mert valakinek teher a gyereke.


És nyilvan nem akarjuk megbantani a nagyszülőket sem, nem is tudjuk, hogy kezdjünk bele az egészbe. De ha nem hajlandóak a masik gyerek nélkül jönni, mert ennyit nem tesznek meg a mi gyerekünkért, akkor azt kell majd mondanom, inkább ne is jöjjenek. Nem akarjuk mindig ki rosszul érezni magunkat egy olyan dologért, ami szerintem normális esetben elvarható lenne.

2020. okt. 4. 15:31
 17/51 A kérdező kommentje:

"Kisajátítani akarod leelndő gyereked számára anyádékat, pedig a te gyereked a MÁSODIK unokájuk lesz."


Mi a tököm a kisajátítas abban, hogy szeretnénk, ha egy héten egyszer a másik gyerek nélkül tudnánk találkozni. Az a gyerek lassan minden nap ott van. H így nézzük, inkább a másik szülőpáros sajátítja ki a nagyszülőket a miénk kárára.


Mellesleg, ez nem féltekenység. De nehogy már ne lehessen elvarni, hogy a saját házamba úgy jöjjenek el a nagyszülők, hogy nem hozzák mindig a másik gyereket.


Az enyémnek nem jár az osztatlan figyelem és a minőségi nagyszülős idő?

2020. okt. 4. 15:34
 18/51 A kérdező kommentje:
Mellesleg, hiába visszük mi, akkor iy mindig ott van a másik gyerrk, tehát ugyanúgy nem tud a miénk egyedül lenni a nagyszülövel soha.
2020. okt. 4. 15:35
 19/51 anonim ***** válasza:
84%

Ezt írtad Kérdező:


"Egyébként de, fáradtak, kicsit ki is vannak már, csak nem merik azt mondani, hogy nem vigyáznak a gyerekre, mert akkor tesverem minden sz*rnak elhordja és zsarolja őket, hogy akkor majd nem viszi a gyereket egyáltalán."


Ezek után főleg hogy jutott eszedbe, hogy ők rendezkedjenek a testvéreddel?

Ilyen háttérrel a te dolgod lenne, de ugye te nem szeretnél konfrontálódni velük, legyenek csak szarban a nagyszülők!

2020. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
82%

De mi az, hogy JÁR?

NEM,nincs olyan, hogy jár. Maximum megkaphatja ami egyáltalán nem kötelezhető.

Nagyszülők akiknek nem csak 1 unokájuk lesz, és ezáltal az unokáknak sem jár vagy jut mindig osztatlan figyelem.

2020. okt. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!