Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elmennel e nagymamad temeteser...

Elmennel e nagymamad temetesere, ha az sokszor gonosz volt veled?Vagy ha ambivalens volt a viszony?

Figyelt kérdés

Mar gyermekkoromban is kulonbseget tett koztem es noverem kozott. Nem fogadta el, hogy nem fiunak szulettem.Sokszor mondta kiskoromban, hogy apam sirt a szomorusagtol, mikor szulettem, meghogy csak a szocpol miatt vallaltak engem a szuleim stb. Ezek nem igazak egyebkent, sokszor atbeszeltem a szuleimmel, apam oromeben sirt ez biztos...de mamam sokszor beivott, begyogyszerezte magat szoval gyerekkoromnak oda tett... Felnott koromban is keresztbe tett nem egyszer, es nem piti dolgokban, volt hogy hazudott, rossz szinben tuntetett fel rokonok elott stb...de kiskoromban mikor beteg voltam volt hogy vigyazott ram, vagy elment szuloire stb. tehat bizonyos kotelessegeket, amiket szuleim nem tudtak megtenni egyeb okokbol, azt o megtette, vagy ha jo passzban volt minimalis szeretetet kaptam tole, megsimogatott stb....ezert felemas erzeseim vannak. Teljes vagyonat egyebkent noveremre hagyta, ram megcsak nem is gondolt es apamra sem.

Illetoleg a temetes 250km es van ket pici gyermekem akiket nem vinnek, sem a ferjem.


2021. febr. 21. 00:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
54%
A nagyidnak tökmindegy, hogy elmész-e, a hozzátartozók, a gyászolók miatt mész el, akiket kedvelsz, akik közel állnak hozzád. Voltam olyan elhunyt temetésén, akivel 4-5-ször találkoztam, ráadásul tudtam, hogy szinte ismeretlenül sem kedvel, de egy nagyon jó barátom édesanyja volt.
2021. febr. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

En sem mennek. Es ez nem erkolcsi kerdes.

De pl. annak veszelye is fennall. hogy akar az utazas alatt, akar a tobb rokonnal valo puszikodas es kezrazasok es olelgetesek kozben osszeszeded a jo kis Covidot, amit aztan hazaviszel a csaladodnak.

Es akkor meg nem is emlitettem a nagyival valo viszonyt.

Es a temetesen valo megjelenesedrol vagy otthonmaradasodrol csak es kizarolag a rokonok fognak tudni, a nagyanyad nem. Szoval odamenni egy tok felesleges kockazat, csak, hogy osszeszedd a covidot.

2021. febr. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy mennék, minek? 250 km-t utazni egy ilyen ember miatt?

Amúgy ez érdekes, hogy nem fogadta el, hogy te nem születtél fiúnak, de a nővéred se annak született, az nem baj? Na és a törvény szerint apukátok lett volna az örökös, és a testvérei ha vannak. Ki kellett tagadni a végrendeletből, és örökösként a nővéredet megjelölni. Nem tudom vele milyen a viszonyod. Ha rossz, akkor miatta se mennék el. ( Mert gondolom ő mindenképp elmegy, ha már örököl)

2021. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
Ja ez ilyen szempontból jó, hogy covid járvány van. Nem kell magyarázkodni, meg még a 250km is. 50 fő tartózkodhat ott a temetésen maximum. Átengedheted másnak a lehetőséget, hogy elbúcsúzhasson tőle olyanoknak, akik jobban szerették a nagymamádat.
2021. febr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, 11-es miért van lepontozva, pedig nagyon fején találta a szöget.

A nagyinak már mindegy.

Arról meg nem írtál, hogy milyen a kapcsolatod az érintett szülővel, illetve neki milyen kapcsolata volt az anyjával.

Rám is igaz volt, hogy kifejezetten nem bírtam azt a nagyszülőmet, aki megérte a felnőttkoromat. De az anyámmal nagyon jó a kapcsolatunk, és őt nagyon megviselte a halála, így természetes volt számomra, hogy elmegyek, és egy ilyen, számára nagyon nehéz nap támogatom őt.

2021. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
62%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..


Ezt a kérdést én írtam ki.


A szavaid alapján soha nem kért bocsánatot tőled. A helyedben én nem mennék, megadni a végtisztességet olyannak, aki nem szeretett, mérgezett téged, és gyerekként lényegében azt mondta, hogy érzelmileg a szüleidnek sem kellesz...

Ha te haltál volna meg előbb, a tettei alapján ő nem nagyon sajnálta volna.


A távolság, covid miatt pláne ne menjél. Úgy főleg, hogy a gyerekeidnek és a férjednek szükségük van rád (tudom, hogy ezt tudod, nem kioktatás 😊), ilyen nagyszülő miatt így végképp ne kockáztasd, hogy megbetegszel.


Ha akarsz beszélgetni, nyugodtan írhatsz privátot. 😊

2021. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

Es sem akatam menni pedig nekem korantsem volt rossz viszonyom vele. Inkabb a nagynenemmel nem akartam talakozni.

De anyam szerette es szamitott rank. Igy elmentem mar csak anyamat tamogatni.

2021. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon koszonom mindenkinek a valaszt. Nagyon jokat irtatok, senkit nem pontoztam le.

Pont ez az, hogy apukam anyukajarol van szo, apukamat pedig nagyon szeretem, es neki biztos jol esne ha ott lennek, bar azt is elfogadna ha nem..pedig szegeny nem orokolt semmit..kotelesresz jar neki azt hiszem

Noverem pedig 100%-hogy ott lenne, ez meg a masik, hogy vele egyebek miatt sem vagyunk joban, kepes lenne vitazni, veszekedni meg a temetoben is.. el tudom kepzelni, hogy odajonne, beszologatna stb. ami nagyon kellemetlen. Amikor a papa meghalt, a halalos agya felett kezdett el veszekedni apammal, hogy neki kell az autoja....

2021. febr. 21. 09:57
 19/26 A kérdező kommentje:
A masik amit az egyik hozzaszolo irt, hogy a vegtisztesseg lehet mindenkinek jar es azt meg kellene adnom? Illetve ez tenyleg arrol szol, hogy en milyen ember vagyok nem arrol, hogy o milyen..
2021. febr. 21. 10:01
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor sem mennék és a gyerekemtől se várnám el. A végtisztességet megkapja, mivel el lesz temetve.
2021. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!