Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elmennel e nagymamad temeteser...

Elmennel e nagymamad temetesere, ha az sokszor gonosz volt veled?Vagy ha ambivalens volt a viszony?

Figyelt kérdés

Mar gyermekkoromban is kulonbseget tett koztem es noverem kozott. Nem fogadta el, hogy nem fiunak szulettem.Sokszor mondta kiskoromban, hogy apam sirt a szomorusagtol, mikor szulettem, meghogy csak a szocpol miatt vallaltak engem a szuleim stb. Ezek nem igazak egyebkent, sokszor atbeszeltem a szuleimmel, apam oromeben sirt ez biztos...de mamam sokszor beivott, begyogyszerezte magat szoval gyerekkoromnak oda tett... Felnott koromban is keresztbe tett nem egyszer, es nem piti dolgokban, volt hogy hazudott, rossz szinben tuntetett fel rokonok elott stb...de kiskoromban mikor beteg voltam volt hogy vigyazott ram, vagy elment szuloire stb. tehat bizonyos kotelessegeket, amiket szuleim nem tudtak megtenni egyeb okokbol, azt o megtette, vagy ha jo passzban volt minimalis szeretetet kaptam tole, megsimogatott stb....ezert felemas erzeseim vannak. Teljes vagyonat egyebkent noveremre hagyta, ram megcsak nem is gondolt es apamra sem.

Illetoleg a temetes 250km es van ket pici gyermekem akiket nem vinnek, sem a ferjem.


2021. febr. 21. 00:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
73%

Most szólok, hogy a mondás úgy hangzik: halottról IGAZAT vagy semmit.

Végtisztesség sztorit ugyanerre az allegoriara: csak annak tudod a vég(sőt) megadni, akinek/akiben előtte is volt. Egy ártatlan gyerek lelkében maradandó sebet okozni olyanokkal, hogy “apád azért sírt mert fiút akart” többek között például nagyon nem tisztességes. Aki életében egy kiállhatatlan boszorkány, az ne lepődjön meg rajta a túlvilágról, hogy halálában nem sok embert mozgatott meg. Nem kell mindenkit szeretni és tisztelni korlátlanul csak azért mert a génkészletetek egy része közös

2021. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan, utolsó! Fogalmam sincs egyesek miért gondolják így, hogy valakitől mindent el kell viselni pusztán azért, mert családtag. Ha idegentől nem viselem el, akkor pont tőle miért kellene? Tudatosan visszaélni egy gyerekkel így marhára gusztustalan, mondván ő úgy is gyerek, akkor majd megbocsát...
2021. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
68%
18.:Szívesen!
2021. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
82%

A nővéred neki állt veszekedni az apáddal a nagypapád halálos agya felett hogy neki kell a kocsi? Egy önző liba lehet a csaj és pont ezért volt ilyen jóban a nagymamáddal. Azért nem probléma hogy ő fiú helyett lány lett mert pont olyan szemét a nővéred mint amilyen ő volt és ezért szerette mert magára emlékeztette, ezért hagyott mindent rá. Te viszont emberileg normális voltál és könnyű volt bántani téged és piedesztára emelni a hozzá hasonlóan önző, szívtelen nővéredet.

Én nem mennék el, volt nemrégiben egy nagyon csúnya balesetem, műtétek stb és le sem szartak a nagyszüleim. Nem mondom hogy csalódtam bennük mert sosem nyújtottak semmilyen nagyszülői szeretetet.


Nem tett érted semmit az a nő, rokonok voltatok de ez nem jelent semmit. Szükségtelen lenne úgy tenned mások kedvéért a temetésen mintha hiányozna miközben ez valójában nem így van. Lelki fájdalmat neked okozott a számodra ami téged a mai napig bánt, nem tartozol neki semmivel.

2021. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs olyan családtagod, akit szeretsz, és akit szeretnél a temetésen támogatni, akkor nem. Én anno elmentem a hasonlóan "kedves" nagyanyám temetésére, mert sajnos apukám még úgyis szerette, hogy már ő is belátta a végére, hogy mekkora szemétláda az anyja... és mi meg nem akartuk azt, hogy azon csámcsogjanak, hogy nem vagyunk ott apukám "támogatni".
2021. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám mindig megmondja a véleményét de igaza van. Ha igazságtalan lenne lehet hogy nem mennék, mert az álszenteskedés lenne. Így viszont szeretem, és ő is engem, mert azért a jó tulajdonságaim is észre veszi azt a keveset.
2021. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!