Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
 91/134 anonim ***** válasza:
83%

"Szomorú, hogy a "klasszikus" nagymamák már szinte teljesen kihaltak..."

Szerintem az egy jó dolog, hogy ma már nem csak az 55 évesen nyugdíjba ment, kertben gyomláló, befőttet készítő, kötögető nagymamák léteznek, hanem egy felvilágosultabb, a korral jobban lépést tartó, sokkal aktívabb idősebb korosztály is. Tőlük is tudnak ám az unokák értékeket átvenni, pl. azt, hogy nem muszáj ám 60 év felett lehúzni a rólót és beülni a házba meg a kertbe, hanem akkor is lehet aktív életet élni, ha valaki azt szeretné. Ez még nem jelenti automatikusan azt, hogy az ilyen nagyszülők nem szívesen vannak az unokáikkal.

2021. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/134 anonim ***** válasza:
34%
Eddig sem akartam gyereket, de most, hogy tudom, hogy még az ő kölkét is az én nyakamba varrja, fix hogy nem fogok vállalni. Végre leteszed a munkát, nyugtod van és akkor az ivadékod ivadéka csesztet... Hát hogyne...
2021. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/134 anonim ***** válasza:
92%
Nem mind ilyne szerintem
2021. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/134 anonim ***** válasza:
68%

Csak sajat peldamat tudom mondani. Anyam szinte ratolt a nagymamara minket. Mamam nagyon sokat segitett nekimindenben. Most, hogy nekem van gyerekem,megha s.o.s. ultrafontos dolog van, es fel orat kene ra vigyazni se jon, kb. elethalalrol van szo akkor se, mert nem szeret buszozni(kb fel ora). Honapolig elvan a gyerekek nelkul...

Erre egy valasz van, megpedig hogy az illeto se a sajat gyereket, se az unokajat nem szereti, csak sajat magat. Ez tuti biztos.

2021. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/134 anonim ***** válasza:
26%

Bizonyára sok olyan idős, te "jó karban lévő" (ez egy magyar kifejezés), életerős, erőteljes, energikus ember van, aki vagy munkanélküli, vagy ilyen-olyan jogcímen (pl. katona, rendőr, stb.) nagyon korán nyugdíjba tudott menni (én magam is ismerek ilyet a korai 50-esek generációjából).

Írj ki egy hirdetést, hogy olyan embert keresel, aki vállal gyerekpesztrálást, és a jelentkezők között tarts egy castingot (ahogy ezt manapság mondani dívik), és beszéld meg vele, hogy alkalmanként x forintért ez és ez a dolga, és tárd elé, hogy a gyerek most 5 éves, és erre a feladatra te - mint munkáltató - ugyanolyan munkaként tekintesz, mint másnak az, hogy reggelenként tűpontosan bemegy fél 8-ra (de inkább előbb, mert 1/2 8-kor ra már fel kell állnia a gépén a szoftvernek, és végeznie kell a munkáját), és csakis délbe állhat fel 20 perc ebédszünetre, majd újraindul a verkli és nincs megállás 4:00-ig(16:00).De mivel te 4-kor jösz ki a munkahelyről, ezért mondjuk utána bevásárolsz, stb. így mondjuk fél 6-ig.


Ha megfizeted ezt úgy, mint egy MUNKAHELYET, akkor egy olyan ember, aki NYUGDÍJAS, de amúgy ereje teljében van, csak azért ment nyugdíjba, mert pl. leépítés miatt nem foglalkoztatták tovább, vagy azért nem maradt ott mert gyúlölte, utálta, rühellte a munkahelyét (vagy épp azt a feladattípust, munkajelleget, amit munkahely címszó alatt végeznie kellett), DE egy más típusú munkahelyen dolgozna, hajlandó lenne tovább dolgozni, nos, egy ilyen ember kapva kapna egy ilyen lehetőség után. Ahol nem kell megszakadni, nem kell 50 kilós lisztes vagy épp cementes zsákokat emelgetni, leizzadni, nem kell büdös olajos teknőkben könyékig vájkálni-turkálni... főleg, ha megkapna annyit, amit esetleg akár a nyugati határszélen (főleg annak osztrák oldalán) fizetnek...

2021. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/134 anonim ***** válasza:
94%

91-es, pontosan!

Az én nagymamám 82 éves lesz, de még mindig jön-megy, intézi a maga dolgait (nyilván 15kg zöldséget nem cipel már a buszon, de ez még egy fiatalabb embernél is érthető lenne szerintem), eljár kisebb túrákra, programokra is. Én örülök, hogy időskorára sem egy besavanyodott öregasszony lett, hanem éli és élvezi az életet. Szerintem ehhez mindenkinek joga van, pláne annak tükrében, hogy a saját gyerekeit már felnevelte. EZ a kötelességük, NEM a felnőtt gyereknek való csicskázás!

Mellesleg a gyerek csak ne dumáljon bele két felnőtt dolgába, ráadásul olyanba, amit ők akkor beszéltek meg egymás közt, mikor ő még a pelenkát sem vetette le kb. Mi köze van hozzá mégis? Az ő nagymamájának ez lehet, ez megfelelt, kényelmes volt (tudom, majd ő sokkkkal jobban tudja, hogy ez nem is így volt, már 5 évesen tudta). Viszont az ő nagymamája nem ugyanaz az ember, mint az ő anyukája. Ezt kéne felfogni talán.

2021. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/134 anonim ***** válasza:
90%

"Unokára nincs energia, de internetezésre meg tévézésre van... Értem..."


Mintha azt mondanád, "30 kilót megemelni nehezebb, mint 1-et... Értem..."


Gyerekem sincs, de nyilván érdekes cikkeket olvasgatni, meg sorikat nézni kevesebb energiát igényel, mint egy hangos, hiperaktív gyerek után rohangászni.

2021. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/134 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem miért kell hisztizni, hogy valaki nem kíváncsi arra a gyerekre, amit nem ő csinált meg. Nagyon kevés olyan ember van, aki igen, csak mondom. Ő már felnevelt egy generációt, ne vele akarja senki végeztetni a piszkos munkát és feltakarítani a szart, amit gyereknemzéssel csinált magának.
2021. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/134 anonim ***** válasza:
81%

Nézd kérdező, én nem hiszem el, hogy nem látjátok mi a gond.


Igen, megváltozott a világ, igen, megváltoztak a nagyik életkörülményei, de tudod, mi változott a legtöbbet? A gyereknevelés, és annak követelményei és következményei.


Amikor mi a nagyiéknál nyarakat töltöttünk el, az úgy nézett ki, hogy reggeli után a gyerekcsapat elment játszani a kertbe, a dombra, a patakra, ameddig a nagyi főzött, sütött, befőzött, aztán délben jelentkezett az ebédért.


Manapság a gyereket szórakoztatni kell, kiment divatból, hogy a gyerek eljátszik egyedül, vagy a szomszéd gyerekekkel. Nem divat, hogy a tele a kert gyerekekkel, annál az egyszerű oknál fogva, hogy a mai gyerek magasról tesz a szabályokra, és nem érti, miért is kellene szót fogadnia a szomszéd néninek, vagy egyáltalán bárkinek.


És ez bizony a ti saratok. Neveljétek a gyerekeiteket úgy ahogyan jónak látjátok, de ne háborogjatok azon, hogy a felmenőitek elhatárolódnak ettől.

2021. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/134 anonim ***** válasza:
100%
97/99 Joga van önmaga szabadidejében rendelkezni.Felháborító hogy a fiatalság akarja megmondani, mit szabad 50fölött tenni és mi az amít ők nem tűrnek.Nem is értem mit gondoltok magatokról! Mire föl követeltek?Te válasz gyereket nem a nagymama!
2021. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!