Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
 101/134 anonim ***** válasza:
83%

1. Faxa múlt századi rendszer, ami a családokat qrta szanaszét-2. VH és 1990 közötti időszakra gondolok első sorban-. Sajnos,most is ugyanez foyltatódik, csak más köntösbe bújtatva.

2. Eleve xar családi viszonyok-szerintem baromi kevés ember van, akinek normális családja van-. Pl. az anyai nagyszüleim nem voltak éppen nagyszülőknek valók, a gyerekeikre is amolyan ingyen csicskákra tekintettek, anyám mégis erőltette a heti családi ebédet, ahol el lettek küldve az anyjukba. Ja, és 80 felettiek. 70 körüli nagynéném meg igazi nagymama, minden unokánál segített, külön lakrésze is volt 10 évig a legidősebb kuzinomnak. Szóval nem csak korosztály kérdése igazából.

3. A már említett megemelkedett kor, hogy nem lehet 50 évesen nyugdíjba vonulni.

4. Nem mindig volt ez annyira önkéntes dolog, inkább belátták, hogy a gyerekeknek nincs pénzük bébiszittyóra és inkább belementek.

2021. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/134 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon soknak kifacsarodott beteg vilagkepe van......az unoka orom nem kotelesseg, ajandek az elettol! Az a beteg aki nyugnek erzi...beteg a lelke...
2021. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/134 anonim ***** válasza:
86%

#102


Dehát ha orom, akkor nincs semmi baj, akkor a szülők is biztosan szívesen vannak vele az év minden napján, különösen nyáron, mikor mindenki jobban ráér pihengetni meg örülni a csemetéjének. Ha akkora öröm, akkor ki lenne olyan szívtelen, sérültagyú nyomorék, hogy más nyakába tolja ahelyett, hogy kiélvezné szülőként ezt az örömöt? 😊😊😊

2021. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/134 anonim ***** válasza:
85%
Ha akkora ajándék az élettől, rohadj meg vele egész nyugodtan. A gyerekteleneket lehet, hogy át tudod baxni ezzel a maszlaggal, de a nagyszülő nem ma jött le a falvédőről, pontosan tudja, hogy milyen egy gyerek és annál sem több, sem kevesebb.
2021. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/134 anonim ***** válasza:
81%
Agyukra ment nekik is már a mai elcseszerintett ítélkező világ!!
2021. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/134 anonim ***** válasza:
19%

A nagyszulonek igenis ajandek! Ne hasonlitsd ossze, a nagyszulo nem ejjelnappal van a gyerekkel!

Most akkor elmagyarazom, ha nem erted..m

Egy szulon sokkal nagyobb a teher, a felelosseg. A nagyszulot nem terheli anyagi es egyeb feleloseeg, maximum ameddig vigyau a gyerekre! Egyebkent elvezheti az unokazas oromeit!Aki ezt nem latja az beteg,ahogy irtam is. Nem arrol van szo, hogy allandoan nala van a gyerek, es neki kell felnevelni, hanem egy normalis kapcsolattartasrol!

2021. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/134 anonim ***** válasza:
90%

#106

Szerintem elég felnőtt emberek ahhoz, hogy maguktól is el tudják dönteni, ajándék-e nekik vagy sem. Egyébként neveléstől is függ eléggl.

2021. szept. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/134 anonim ***** válasza:
92%

Osztom 107-es véleményét.

A másik meg az, hogy ha marad egy nap fél órám, hadd döntsem el már én, hogy megfejtek egy keresztrejtvényt, vagy iszok egy kávét, vagy levegőzök a terszon, vagy unokázok.

2021. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/134 anonim ***** válasza:
94%

Újabban a nagyszülő nem a család része (régen az volt!) és a neve Kuss, de a csicskázásra és a pesztrálásra jó lenne, akkor mire ez a csodálkozás?

Amellett a gyerekek egyre elb.szottabbak, ritka közöttük amelyikkel nincs gond mentálisan, vagy fizikálisan, vagy mindkettő együtt. A totálisan szar nevelésről (vagy inkább neveletlenségről) nem is beszélve.

Milyen ütődött szolgaléleknek kell lennie valakinek, hogy ebben örömét lelje, lehetőleg a napi 10 óra munka után, a szabadnapján?

2021. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/134 anonim ***** válasza:
96%

Nemelyik gyerek is eleg elcseszett amugy, nincs megnevelne. Unokatesoim pl nyivakolni kezdtek hogy tul vastag a palacsintateszta stb. Mi anno ( 20ev van koztunk) ketpofara tomtuk befele ha nagyi vagy a dedi sutott, nem kezdtunk vinnyogni. Allando elegedettlenseg jellemzi oket, stb. Oszinten megertenem ha a nagyszulok toke kilenne. Biztos hetszent hogy en se viszem oket sehova, soha semmi nem eleg. Persze ez lehet szelsoseges eset.

Meg amugy ez olyan hogy nem lehet eroltetni. Ha nincs is kulonosebb gond a gyerekkel, egyezeruen ilyen a nagyszulo. Igen van aki nem szereti annyira az unokazast. Megertem azt is ha faradt. Vagy dolga van, kirandulni menne vagy akarmi. Nekem rzzel nem lenne bajom. En azt nem szeretem, es ez minden esetre vonatkozik, hogy nem mondjak meg konkretan hogy nem szivesen vallaljak. Inkabb mondana meg hogy figyelj kislanyom nincs idegzetem, nem erek ra , tul neveletlen a gyerek, es igy nem vallalom. Legritkabb esetben van igy.

2021. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!