Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
62%
Nekem anyósom mennyit mesélt arról hogy nekik is milyen nehéz volt anno,még szerencse hogy segítettek a szüleik a gyerek vigyázással. Mondta a férjem hogy nyaranta 1,5 hónapig az egyik mamánál, 1,5 hónapig a másiknál voltak mert anyosék dolgoztak,na meg jött a mamika busszal és volt pesztra. Megbeszéltük a férjemmel hogy egy darabig nem dolgozok, jók vagyunk 1 keresettel is. Utolsó szar voltam, csak egy megtűrt személy,anyos, apos szerint. Most dolgozok, heti 2 nap lenne amit segiteniük kéne, az is napi 4-5 óra hossza, de nagyon húzza anyos a száját. Inkább megy a barátnőkkel biciklizni, külföldre nyaralni, vásárolgatni.Aposom többször vigyáz a gyerekekre Mit tudok tenni? Amilyen a mosdó olyan a törülköző. Én többet nem megyek koppasztani segíteni, semmit. Én is magamnak kell megoldjam.
2021. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 anonim ***** válasza:
83%
De jól csinálja....
2021. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 A kérdező kommentje:

41 én is hasonlóan vagyok megoldom igyis, de bánt azért. Én w másik irányba nem így álltam hozza segítettem szaladtam bármi volt, bármi kellett. Aztán ha nekem kellene valami már valahogy nem ér rá, nem jó így nemjo úgy.

O

2021. szept. 9. 12:40
 44/134 anonim ***** válasza:
89%
Én most fogok szülni és eszem ágában sincs ledobni majd a gyereket csak úgy. Mindkét oldalon dolgoznak a nagyszülők, sőt édesanyámnak forgó problémája is van. Persze tudom, hogy számíthatok majd rájuk vészhelyzet esetén(hivatalos ügyek vagy orvoshoz menésnél),de nem bébiszitterként gondolok rájuk és édesanyám sem akként gondolt a nagyszülőkre. Apósomék más tészta, ők fittek és tudnak majd rá vigyázni,de nála sem egyfolytában hagyom majd ott csak ha nagyon muszáj.
2021. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
34%

“Nem általánosítás de”

😂😂

2021. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 anonim ***** válasza:
96%

1. Valoban aktivak meg 50-60 evesen, es dolgoznak. Nekik is kell a pihenes.

2. A szulok elegge liberalisan nevelik a gyereket, ami a nagyi nevelesevel lehet eppen szembemegy, es nem akarja hallgatni 1 heten keresztul a gyerek nyivakolasat. Meg ugyis vita lenne, hogy ezt engedi, azt nem...

3. Mit csinal szabadidejeben a mai gyerek? Telefonozik vagy leul a szamitogep ele, nem lehet veluk mit kezdeni.

4. Valoszinuleg mar nincs is olyan erős kapocs nagymama, szülő, gyerek között, mint regen, amikor minden vasarnapi ebedkor osszegyult a csalad... Legalabbis en igy látom, mindenki el van foglalva a sajat eletevel, es ez nem csak a nagyszülők hibaja. Ha egesz evben ra se nyitjak az ajtot, akkor miert pesztonkazza az unokat?

Azert altalanositottam, mert maga a kerdes is az, nyikvan vannak meg hagyomanyosan mukodo csaladok is.

2021. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég... Jól esett kiadni a feszkót kedves kérdező? Egyébként semmi értelme a felháborodásodnak. Nem értem, hogy mit vársz attól, aki a saját gyerekét is lepasszolta egész nyárra, majd pont unokázni fog? Ilyen és kész. Ha meg dolgozik, akkor napi 8 óra munka +utazás után mindenkinek kell és jár a pihenés, pláne úgy, hogy neki is van házimunka, mosni, főzni, takarítani, számlát befizetni, vásárolni stb. Pláne, ha az egészsége sincs a csúcson, mert bizony a korral előjön ilyen-olyan probléma. Hagy tudja már a nagymama, hogy be meri-e vállalni az unokát vagy sem, be akarja-e vállalni vagy sem. Fiatalként olyan hulla vagyok munka után, hogy abszolút nincs kedvem senki gyerekét hallgatni. Neki is kell az én-idő, a pihenés. Szerintem ahol nincsenek berendezkedve mindennapi gyerekmegőrzésre, ott igenis fel kell készülni rá (ha már sérelmezed az időpont kérést), bevásárolni, úgy alakítani a megszokott napi rutinját, hogy az gyerek kompatibilis legyen. De van egy ötletem, mi lenne, ha megkérdeznéd a kedves mamát, hogy miért nem akarja gyakrabban látni az unokát? Megmondja, akkor te is tisztában látsz, tudod az okot, lehet duzzogni, hisztizni és sértődni. Jaj igen, és minden más nagyszülő nevében kikérem az általánosítást, mert nagyon nem helyén való. Attól, hogy a tiéd ilyen, nem mindenki másé is....
2021. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, ha már a sajátjait is lepasszolta nyárra, akkor nem öregségére vágyik a gyerektársaságra.
2021. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
80%

43, hát akkor ha neki kell segítség neked sem lesz jó. ennyi

kár elvárni amugy. amúgy tényleg érdekes hogy nagypapakat soha senki nem veszi elő. mintha a gyerekre vigyázáshoz csak a nők lennének alkalmasak...

2021. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 A kérdező kommentje:
45 Nem az. Mert én is tisztában vagyok vele, vannak akik nem így állnak hozzà. DE jócskán vannak akik igen.Sajnos.
2021. szept. 9. 12:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!