Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
 81/134 anonim ***** válasza:
94%

Egy értetlen hisztis vagy. Menj gyorsan orvoshoz. Mert felrobban az üres fejed!

Sokan leírták, s le is fogják:

1. Mi mikor a nagyinál voltunk , a többi gyerekkel játszottunk , rokonokkal, utcabeliekkel. Nem a nagyi szórakoztatott egész nap. Ami ma elvárt... . Nem ő fogócskázott , focizott stb velünk.

2. 50 év volt köztünk. 55 évesen ment nyugdíjba mama. Ráért. Ma igen csak eltolódott a kórhatár.

3. Ha nagyon rosszak voltunk, a szülőktől kikaptunk, ha a nagyi elmondta nekik. Elég volt ránk szólnia, hogy elmondom apádnak.. . Egyből tudtunk jók lenni. /sosem mondta el/.. . De a mai gyerekekkel nem lehet bírni. Pont olyanok mint TE. Értetlenek. Neveletlenek, stb.. . Én sem vállalnám őket, egy óránál tovább.

3. Sajnos a mai menyecskék , az első naptól kezdve utálatos a nagyikkal. Itt valaki szépen leírta. Messze lakjon. Kuss a nevük.. . Különben idejövök pityogni, hogy milyen szenya, anyósom apósom, anyám s apám van.

4. Gyereket magadnak szülsz.

Stb..stb..

2021. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/134 anonim ***** válasza:
95%
36/78Nem tudom hogy te miből gondolod hogy mi olyan sok segítséget kaptunk.Elmondom neked a gyerekeimet igen kevésszer dadálták a nagyszülök. Nem is az volt a dolguk.Nekem és a férjemnek igen.Mert mi hoztuk őket létre a mi felelősségünk volt.Nem a szüleinké nem őket foglalkoztattuk.Magunk megoldottuk.Nem kijabáltunk tücsköt békát rájuk.Az én véleményem viszont az a mi gyerekeinkből már valahogy hiányzik az önnálóság.,követelőzés,itélkezés van. ITT TISZTELET a kivételnek!Mutasd majd meg hogy kel ezt csinálni!!!!
2021. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/134 anonim ***** válasza:
35%
az emberek elhidegültek ez a szomorú igazság csak a pénz és a frusztáció
2021. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/134 anonim ***** válasza:
2021. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/134 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező ezek nagymamák pár év múlva csodálkoznak majd hogy se a gyerekek se az unokák nem érnek majd rá vele foglalkozni.

Tapasztalat anyukám ilyen ,nem segített vagy ha igen akkor is csak rövid időre.max pár órát,

És csak nagyon kivételes esetben.

Így végül nem lett túl szoros kapcsolat egyik unokájával sem .

Nekem is évekbe telt ezen túltenni magam mert környezetemben azt láttam hogy dolgozó nagymamák ,vagy nyugdíjas nagymamák segítetek minden gond nélkül a fiataloknak .

2021. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/134 anonim ***** válasza:
23%
Még a végén elnézést kell kérjek, hogy nagymama létemre foglalkozok az unokáimmal. Skandallum:)
2021. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/134 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy a nagyszülő dolgozik vagy nem, avval nincs összefüggésben az, hogy szeret-e foglalkozni az unokákkal vagy nem. Csak kevesebb ideje jut rájuk, ha dolgozik.


De a nagyszülő automatikusan gyerekmegőrzőnek tekinthető? Te elvárod azt a szüleidtől vagy apósodéktól, hogy de márpedig igenis kötelességük vigyázni a gyerekedet? Nekik "csináltad" vagy a magatok örömére?

2021. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/134 anonim ***** válasza:
26%

A nagymamám mikor már 70 felett volt, akkoris jöttünk hozzá kéthetente hétvégenként! Nagyon szeretett velünk lenni!

Ma meg már az ötven évesek is nyavalyognak, hogy nem bírják az unokázást...

Bele sem merek gondolni, hogy az itteni kommentelőkből milyen érzéketlen, gonosz nagyszülők lesznek majd... 🙄

Szomorú, hogy a "klasszikus" nagymamák már szinte teljesen kihaltak...

Az én nagymamám is dolgoztak a kertben, főztek, befőttes, mostak, takarítottak! Mégis szívesen látták minket! Szívesen sütöttek - főztek nekünk is!

Ja, hogy akkor még léteztek emberi kapcsolatok, nem pedig a virtuális térben élték az emberek az életüket, mint ma!

Unokára nincs energia, de internetezésre meg tévézésre van... Értem...

Ma meg már azért nyavalyog a nyugger, ha egy megállóra nem tud leülni a buszon...

2021. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/134 anonim ***** válasza:
70%
Én azt éreztem abszurdnak, hogy hagyták korábban. Hát tudod mikor engedném, hogy valaki hónapokig a nyakamon lógjon és az otthonomban élősködjön, miközben nem én vállaltam! Az idősek ráadásul türelmetlenebbek is, mint én vagy akármelyik fiatal. Nem értem, miért kell a rokonok nyakába varrni eleve a gyereket. Magatoknak csináljátok, mejd lesztek szívesek levenni más válláról a terhet, amit ti gyártottatok.
2021. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/134 anonim ***** válasza:
100%

“Ma meg már azért nyavalyog a nyugger, ha egy megállóra nem tud leülni a buszon...“


Lehet, hogy az a “nyugger” pont a te nagyanyád - vagy egy hasonló kreténé - aki az unokaszolgálatából jön vagy megy!

2021. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!