Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért lettek ma ilyenek a...

Miért lettek ma ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Persze tisztelet a kivételnek!! Nem általánosítás de sok ilyet látok.

Az unoka teher, ne jöjjön ne nyaraljon itt nem vigyazok rá mit kèpzel....

mondja ezt legtöbbször egy olyan nagyi, akinek a most 25-30 éves gyereke az egész nyári szünetet anno a nagyinál töltötte. Két másik unoka tesoval együtt. Vagy ez ilyenkor feledésbe merül? Miért változtak meg ennyire az emberek? A mentalitás?


2021. szept. 9. 10:38
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/134 anonim ***** válasza:
2%
Sok megkeseredett öregasszony:)
2021. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/134 anonim ***** válasza:
97%

"Szomorú mert pont ez a korosztály anno fiatalon kapott segítséget de már elfelejti..."


Kérdező, szerinted a mai 50-es korosztály egy homogén massza?

Miből gondolod, hogy pl. én fiatalon kaptam segítséget? Megsúgom, hogy nem kaptam, (nem azért, mert anyám nem akart segíteni), hanem mert 150 km-re laktunk egymástól. Mindent mi oldottunk meg, részben fizetett külső segítséggel. El ne hidd már, hogy minden most 50-es nőnek ingyen bébiszittere volt az anyja.

2021. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/134 anonim ***** válasza:
97%

"Sok megkeseredett öregasszony:)"


Mondjuk egy dolgozó, napi szinten tanuló, magát és a napra kész tudását karban tartó, jól szituált 50-es nőt nem neveznék megkeseredett öregasszonynak:DDD

2021. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/134 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két extrém kivételt leszámítva én semmi hasonlót nem tapasztalok a környezetemben.
2021. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/134 anonim ***** válasza:
97%
""Szomorú mert pont ez a korosztály anno fiatalon kapott segítséget de már elfelejti..."" Mit felejt el? Hogy az ő anyja javában nyugdíjas volt mikor vigyázott a gyerekre? Dehogy felejti el. Eszébe jut ahányszor munkába indul még hatvanon túl is.
2021. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/134 anonim ***** válasza:
94%

36 éves vagyok. Gyerekkoromban a nyarakat mamánál töltöttük a tesommal, szülők dolgoztak.

Csak nappal voltunk ott, a szomszéd utcában laktak.

Elvállalt, mert jofej volt, de estére mindig kimerült, emlékszem.

Nem volt a régi öregeknek se akkora öröm már ez…

2021. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/134 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom az eny nagyszüleim mindig hívnak is és sosem mondják ezt. És még nem is hallottam erről 🤷‍♀️
2021. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/134 anonim ***** válasza:
96%
A nyugdíjkorhatár jóval 60 fölött van. Ezért a nagyszülők vagy dolgoznak még, vagy rokkantnyugdíjasok, vagy a gyermekvállalás kitolódása miatt akár a 70-en is túl vannak.
2021. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/134 anonim ***** válasza:
22%
77# ilyet nem szabad ide írni, mert le leszel pontozva:D
2021. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/134 anonim ***** válasza:
92%
Régen halas volt a szülő, ha a nagyi vigyázott a gyerekre. Ma meg elvárja, hogy a nagyi az unoka körül ugráljon kb nonstop, amikor azt a szülő akarja. Plusz elvárásokat támaszt, utasításokat ad.
2021. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!