Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
94%

76: látod, ennyire fogalmad nincs a betegségről, de osztod az észt...


[link]

2022. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
97%
77: és szerinted az teljesen normális, hogy egy középkorú nő nem a férjével alszik egy szobában ÉVEKIG, hanem az apját/apósát vigyázza, vele egy szobában????
2022. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 anonim ***** válasza:
3%
79. Egy otthonban mit csinálnak vele? Lekötözik? Más. Az otthonban fizetni kell a belépésért, elveszik a bácsi nyugdíját de lehet, hogy a lakását is. Inkább megéri akkor beosztani a családtagoknak, hogy mikor ki figyel rá és akkor megmarad a pénz.
2022. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/145 anonim ***** válasza:
97%

37#


Csakhogy ma már más szelek fújnak mint rég.

Régen nem csak szokás volt, de kényszer is.


Engem igazán érdekelne neked van e tapasztalatod idős gondozásában,ne adj isten 0-24', tudod e milyen egy demens, alzheimeres vagy más eü gonddal küzdő isős személy napi ápolása?

Mert ha nincs, és feltételezem nincs, akkor kicsit állszent duma a részedről.. Én ápoltam külföldön és elhiheted, hogy nem csak fizikailag de mentálisan is megterhelő.


Egy demens, alzheimeres személyt egy bizonyos pont után nem lehet otthon ápolni! Van aki évek alatt lassan épül le, mások rohamosan hetek, hónapok alatt.

Az sem lehet a szőnyeg alá seperni, hogy kevés család tudja megengedni anyagilag, hogy valaki otthon maradjon és ápolja a hozzátartozóját legalábbis itthon Mo-n..

2022. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
91%
84: hát akkor te csináld így! Más meg más preferenciákat állít fel!
2022. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
77%
Ez a történet kicsit sántít. Anyádék nem tudják beadni a nagypapát sehova, ha ő nem akarja, amíg nincs hivatalosan gyámság megállapítva.
2022. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 anonim ***** válasza:
2%
83. Teljesen normális, mert régen egy szobában aludt 2-3 generáció.
2022. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 anonim ***** válasza:
93%
#85: na igen! Az illető csk osztja az észt, más f...val akarja verni a csalánt. De fogalma sincs a témáról! :(
2022. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/145 anonim ***** válasza:
6%

" És éjszaka meg azok a családtagok virrasztanak a beteggel, akik másnap dolgozni mennek....


Véggigondoltad????" Hahó, a bácsi nem demens, némileg feledékenyebb az átlagnál: nem önveszélyes. Miről beszélsz?

2022. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 anonim ***** válasza:
92%
88: bakker, hát akkor aludj te is egy szobában anyóssal-apóssal, és lábujjhegyen szeretkezzetek a pároddal! :-DDDDD
2022. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!