Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/145 anonim ***** válasza:
4%
52, hát ha a "mamák" elűzik "mamahotelből" a fiatalokat, akkor ne csodálkozzanak, hogy nem fognak hozzájuk később sem visszaköltözni.
2022. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/145 anonim ***** válasza:
6%
58 Ezek csak kifogások, mert nem minden nagyszülő vidéken él. Pesten is élhet nagyszülő saját lakásban, amit el lehet adni és lehet venni egy nagyobb lakást, ahol elférnek együtt.
2022. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/145 anonim ***** válasza:
86%
62: Te hol élsz egyébként? :D
2022. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/145 anonim ***** válasza:
7%
61. Nyilván vannak problémák. A szeretet viszont türelmes.
2022. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/145 anonim ***** válasza:
6%
63. Mi együtt élünk egy hatalmas házban 150nm.
2022. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/145 anonim ***** válasza:
96%
64: Nem baj, ha valaki idealista. Csak a valóság teljesen más. Jó lenne felébredni.
2022. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/145 anonim ***** válasza:
96%

57: hát akkor tedd azt, ha neked úgy jó!


De ne akard senkinek megszabni, hogy hogyan élje az életét!

2022. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/145 anonim ***** válasza:
97%
De egyébként mellékszál, mert egy demens embert, aki 24órás felügyeletet kíván, NEM LEHET otthon ápolni!
2022. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/145 anonim ***** válasza:
95%

Feltételezem nagyon fiatal vagy, tapasztalatlan és nem tudod átlátni ténylegesen a helyzetet. Hagyd a felnőttekre,mert ők látják jól a dolgot nem te.

Egy demens mindig haza akar menni.

Lehet a gyerekkori otthonába, vagy ahol leélte az életét, de mindig mehetnékje van.

Hidd el ha azt mondják nem lehet egyedül hagyni, akkor az úgy is van.

2022. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/145 A kérdező kommentje:
A 150 nm amúgy nem hatalmas ház, és mégegyszer légyszíves, ne itt veszekedj azon, hogy miért nem él mindenki együtt. Abban a városban, ahol én élek, nem lehet most hirtelen óriási családi házat venni, ahol mindenki kényelmesen elférne, és azt nem elég megvenni a két lakás árából, hanem fenn is kell tartani. De itt most nem ez a lényeges, úgyhogy szerintem ennek a résztémának itt a vége.
2022. jan. 7. 19:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!