Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan érzem bűnösnek magam,...

Jogosan érzem bűnösnek magam, hogy nagypapámat idősek otthonába adtuk?

Figyelt kérdés
Nagypapám kicsit demenciás, hamar elfelejt dolgokat, hogy mit mondtunk neki. Eddig mamámmal éltek, de mamám kórházba került. Bár nem mamám gondoskodott papámról, és szerintem egész jól megvoltak, de elvileg történtek olyanok, hogy elfelejtették bevenni időben a gyógyszereiket, vagy nem ettek. Most, hogy mamám kórházba került szüleim beadták papámat egy idősek otthonába, mert szerintük nem lehet egyedül hagyni, és ott rendesen ellátják, és lesz kivel beszélgetnie. Szegény papám nem szereti a helyet, nagyon szomorú és szeretne hazamenni. Én már az elejétől kezdve elleneztem, hogy betegyék, szerintem ki lehetne próbálni, hogy egyedül legyen a lakásában és járjon hozzá naponta segítség, hogy emlékeztessék, hogy vegye be a gyógyszerét. Rettenetesen bűnösnek érzem magam, hogy nem tudtam rávenni erre a szüleim, mert szerintem csak ártanak az idősek otthonával papámnak, és kipróbálás nélkül leírták, hogy nem tudna egyedül élni. Nincs valami ötletetek, hogy hogyan lehetne esetleg megoldani, hogy haza mehessen és ezt belássák a szüleim is? Sajnos nincs arra pénzünk hogy 0-24-es bentlakásos ápolót fogadjunk fel mellé, és úgy érzem, hogy ha már a szüleim nem képesek belátni, hogy nem jó nemi az a hely, nekem kéne megmentenem valahogy, de egyszerűen senki sem hallgat rám, én viszont nem bírom elviselni hogy szegény papám szomorú, és erről én is tehetek.

2022. jan. 7. 16:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 anonim ***** válasza:
90%

47: aha. És ha nincs munka a faluban, meg a környező 30-40 km-en, akkor ott léteznek a családi akolban, és nézik egymást...??


Jajjistenem... :-D :-D LE vagy maradva 200 évvel!

2022. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/145 anonim ***** válasza:
6%
48: Kit érdekel, ki mit makog? Az fontosabb, hogy a szüleinek az ember könnyen tudjon segíteni vagy a mamahoteles duma?
2022. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
96%

47: összevissza hadoválsz!


Szeres települések csak az Őrségben voltak, ez nem jellemző egész Mo-ra!

2022. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 anonim ***** válasza:
91%
49: szerintem engedjük el... :D
2022. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 anonim ***** válasza:
4%
53 Ez csak egy példa volt, most is lehet nagy házat venni, talán olcsóbb is mint két kicsi.
2022. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:
96%

50: MIBŰL....???????


Az 1+2 félszobás átlaglakás árából sehol nem kapsz "nagy" többgenerációs családi házat!

2022. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 anonim ***** válasza:
4%
51 El lehet adni a falusi házat és venni egy közöset máshol.
2022. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/145 anonim ***** válasza:
96%
55: Valahol az Isten háta mögött elképzelhető. Ahonnan nagyjából fél óra az első értelmesebb település, ahol TALÁN van orvos is.
2022. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim ***** válasza:
5%
56 2 darab kisebb lakás árából lehet venni egy nagyot.
2022. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 A kérdező kommentje:
Szerintem ez most mindegy. Nem falun élünk, nincs falusi házunk és nem tudnak a szüleim nagyobb házat venni, úgyhogy ez a vita tárgytalan most.
2022. jan. 7. 19:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!