Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez tényleg olyan nagy bunkóság...

Ez tényleg olyan nagy bunkóság volt?

Figyelt kérdés
Mamám meglátogatott minket, itt aludt pár napig, és addig főzött ránk. Mondta, hogy csinál rakott krumplit, persze mondtuk hogy jó lesz, mindannyian szeretjük, azt mondta csinál mellé levest is. Vártam már nagyon az ebédet, nem izgatott annyira a leves, úgy terveztem azt majd vacsorára eszek, csak a másodikra tudtam gondolni. Majd mikor kész lett mondtam neki, hogy később ennék csak levest, mert most nem kívánom. Majd elkezdett veszekedni, hogy egyek azt is mert "kell". Hiába mondtam neki hogy vacsorára szeretnék csak, nem értette meg. Kimertem a kaját, elkezdtem volna enni majd elvette, hogy addig nem eszek amíg nem ettem a levesből, mert hogy ő nem potyára főzött. Mondtam neki hogy adja vissza, mert a kettő közül szerintem inkább ez a parasztság, de ő nem adta. Majd mondtam neki, hogy akkor nem eszek, és elmentem a szobámba. Közben hallottam hogy magában morog, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, amiért semmibe nézem a munkáját. Azóta meg látom rajta, hogy nem úgy beszél velem ahogy eddig. Ez most tényleg akkora hiba, hogy akkor és azt eszem amit szeretnék, vagy most ennem kellett volna?

2022. máj. 27. 13:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem volt bunkóság. Nem kellett volna tukmálnia a levest, és főleg nem elvenni a rakott krumplit.
2022. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Ő még egy másik világban nőtt fel, ahol azt kellett enni, amit elé raktak és válogatni sem lehetett, mert egyszerűen nem volt miben.

Így szokta meg, mert a szülei így nevelték, ettől már idős korban nem fog tudni eltérni. Neki az az elfogadhatatlan, ahogy te csinálod, neked pedig az, ahogy ő.

2022. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Az ő szemében az volt. Sok idős valamiért nagyon rá van pörögve a kajálásra.

Függetlenül attól, hogy nem volt igaza, szerintem kérj bocsánatot és ígérd meg, hogy legközelebb megkóstolod a levest is. Ő már nem fog változni, fölösleges hadakozni, egyszerűbb engedni. Pláne ha csak ritkán találkoztok, akkor pár napot ki lehet bírni.

2022. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem volt bunkóság.
2022. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Igen, tényleg bunkó volt a nagyanyád.
2022. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
93%

Szia.

Ne vedd magadra. A mamak már csak ilyenek. Régimódi. Máskor majd egy picit egyél belőle. Meg add ki amit érzel. Mond el neki,h mennyire vártad a masik kajat. Ő ezt nem tudta. Persze ugy jott le neki,h foz Te meg finnyás vagy. Más generáció.

2022. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Ne kérj bocsánatot, ő sértett meg téged. Agresszív volt veled, semmibe vett. Ha haragszik, hát haragszik. Ha megunja, majd hazamegy. És ne legyen lelkiismeret-furdalásod, a helyzetet ő generálta.
2022. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Igen, nagyon bunkó, tiszteletlen és paraszt volt a nagymamád.

És még neki áll felljebb...

De általában ez szokott lenni. A sértő sértődik be.

2022. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Viharocska a bilikécskében. Edd meg a levest legközelebb, így nem maradsz éhen.
2022. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%

Ő még abban a korban nőtt fel amikor az utódoknak kuss volt a neve.

Már nem fog megváltozni és mindenen felkapja a vizet ha nem azt teszed amit mond.

2022. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!