Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez tényleg olyan nagy bunkóság...

Ez tényleg olyan nagy bunkóság volt?

Figyelt kérdés
Mamám meglátogatott minket, itt aludt pár napig, és addig főzött ránk. Mondta, hogy csinál rakott krumplit, persze mondtuk hogy jó lesz, mindannyian szeretjük, azt mondta csinál mellé levest is. Vártam már nagyon az ebédet, nem izgatott annyira a leves, úgy terveztem azt majd vacsorára eszek, csak a másodikra tudtam gondolni. Majd mikor kész lett mondtam neki, hogy később ennék csak levest, mert most nem kívánom. Majd elkezdett veszekedni, hogy egyek azt is mert "kell". Hiába mondtam neki hogy vacsorára szeretnék csak, nem értette meg. Kimertem a kaját, elkezdtem volna enni majd elvette, hogy addig nem eszek amíg nem ettem a levesből, mert hogy ő nem potyára főzött. Mondtam neki hogy adja vissza, mert a kettő közül szerintem inkább ez a parasztság, de ő nem adta. Majd mondtam neki, hogy akkor nem eszek, és elmentem a szobámba. Közben hallottam hogy magában morog, hogy én milyen tiszteletlen vagyok, amiért semmibe nézem a munkáját. Azóta meg látom rajta, hogy nem úgy beszél velem ahogy eddig. Ez most tényleg akkora hiba, hogy akkor és azt eszem amit szeretnék, vagy most ennem kellett volna?

2022. máj. 27. 13:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

20 akkor az lenne a baj, sokan nem értik meg hogy nem kell mindig a leves..valahogy be van kódolva hogy az ebéd= leves + 2.

A masik meg az hogy ha vacsira akarja enni akkor is felesleges 2x nekiállni fözni. Van egy olyan érzésem hogy alapból főznie sem lett volna létszükség, csak kierőszakolta.

2022. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
24%

21, Ez már csak feltételezgetés.


Ami tény:

- Mama mondta, hogy főz, de jó.

- Mama mondta, hogy csinál levest is, amire rábólintott a család/unoka.

- Elkészül az ebéd, a leves mégse kell, hiába volt megbeszélve.

- Mama berág (és ki is mondja!), hogy potyára főzött.

- Unoka megsértődik a mama megbántottságán, csakazértse eszik.

- Mama méginkább megbántódik, amiért semmibe veszik.


A szitut a legelső pontnál lehetett volna feloldani, jelezni a mamának, hogy nem kell a leves. Mert ez nem az ebédnél derült ki, a kérdező maga írja, hogy ő eleve leszrta a levest és a másodikra várt.

Persze, lehet, hogy mama olyan, hogy csakazértis főzött volna, és csakazértis is behisztizik, hogy nem kell, és akkor a kérdező jogosan érezné úgy, hogy nem hibázott. Ezt nem tudjuk.

2022. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
69%
De kell a leves, csak nem délben, hanem este. Elolvastad a kérdést egész a 3. sorig?
2022. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem elkerülhető lett volna a konfliktus,ha megeszed a finom levesét a nagyinak.
2022. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
71%

Majd elkezdett veszekedni, hogy egyek azt is mert "kell" - ezt nulla százalékban tolerálom bárkitől is, úgyhogy aki ezzel jön, szépen felállok az asztaltól és nem eszek.


Mivel egész életemben mindent meg kellett ennem akkor amikor MÁS éhes volt, ergo vagy éheztem már este tízkor reggeliiig (mert hat után nem volt evés), vagy hánytam, mert mindent belémtömtek, süteményt is, mert meg kell enni (utálom a süteményt)

2022. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!