Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért utálja a karácsonyt mert szét húz a családja?

Figyelt kérdés
A nagyszülők utálják a feleségemet, a feleségem a szüleimet, a gyerekek és én is nagyon szeretnénk a közős karácsonyozást. Sajnos ez idén nem fog összejönni. Miért ennyire pitiánerek az emberek, hogy nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…

2022. dec. 10. 21:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
90%
De ti miről beszéltek? Elmondta a kérdező, hogy nem fognak együtt karácsonyozni, mert a felesége nem akarja.
2022. dec. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
88%

Én is utálom, a sok készülődés, meg olyan rokonok jövetele miatt, akik húsvétkor meg karácsonykor jelennek csak. Egész évben még csak telefonon sem beszélek velük, na de 25.-én délután igazi rokonok vagyunk.

Sokkal jobb volt a covid alatt.

2022. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
100%
10, a kérdező pitiánernek tartja a feleségét is meg a szüleit is. Közben nyafog azon, hogy nincs közös karácsony az őt körülvevő összes pitiáner emberrel. Mert ő erre vágyik, a gyerekekkel takarózva. Talán először nyitott szemmel és füllel kellene élnie, fixen rájönne, az említett emberekből ki gerjeszti a feszültséget. Nem, inkább gyermeki vággyal sajnálgatja magát, igazán letakarhatnák a gondokat, daloljanak együtt a fa alatt. Mert neki az tetszene. Felnőtt embernél kell, hogy legyen belátási képesség, le kellene ülni a cirkuszos féllel egyeztetni, mindegy, hogy az a feleség vagy a szülők. Nem pedig napraforgóként csak a fényt keresni, mert az olyan finom meleg. Neki.
2022. dec. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%
"De ti miről beszéltek? Elmondta a kérdező, hogy nem fognak együtt karácsonyozni, mert a felesége nem akarja." Ha ezt elfogadta volna a kérdése meg sem születik.
2022. dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
96%

"nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…"

Pont ezt nem szereti sok ember a karácsonyban (én sem). A viszony olyan, amilyen, de karácsonykor elvárják, hogy mindenki bájologjon, vágjon jó képet, mert jaj a család, jaj a gyerekek... Aztán ott ül mindenki erőltetett mosollyal, megjátszva magát, felszínesen társalognak, de közben már alig várják, hogy legyenek túl rajta, és már előtte gyomorgörccsel várják az eseményt. Miért ne lehetne a karácsonyt is úgy szervezni, hogy találkozol azzal, akivel akarsz, ünnepelsz úgy, ahogy akarsz, nem zsaroljuk egymást, hogy "tedd félre a pitiáner ügyeidet a gyerekek kedvéért", mi az ördögért kell állandóan ez az erőltetett, feszültségekkel teli mizéria.

2022. dec. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

Széthúz? - ez egy elég enyhe kifejezés arra, amit pl a mi családunk művel karácsonykor is.


Évek óta nem járok haza, mert semmi kedvem a szokásos kiabálós-politizálós, egymást kibeszélős undormányhoz, ami egyébként megy.


Az ajándékok meg nem érdekelnek, úgyis csupa haszontalan vackot kapnék, amik mennének a ruhagyűjtőbe, mert vagy kicsi-nagy rám (pedig nem egy nagy cucc ruhát venni S-M vagy 40-es cipőméretre :D), esetleg egy mosás után csupa boholy, semmilyen, legolcsóbb anyag, ami szétfoszlik kb rögtön, stb.

2022. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:

11#

Szia! Köszi a választ!

Te értetted egyedül a kérdést.

Én szeretem a feleségem (bár egyre nehezebb) szeretem a szüleimet. Nyílván a gyerekek is szeretik mind a két felet. Piti dolgon vitatkoznak és vérre menően sértődnek, én és a gyerekek szerették volna a közös karácsonyt de a szüleim meg a feleségem vitái miatt nem fog összejönni.

Pl: vita tárgyai: miért evett a gyerek túró rudit? Miért ad a mama neki? tudtommal még senki nem halt bele a túró Rudiba. 3 és 5 évesek a gyerekek. És hasonló szuper viták.. nem értem az embereket, más tele van valós problémákkal ők meg megkeserítik a gyerekek és az én életemet a semmin történő utálkozással. A végén el fogok menni mert nem tudom elfogadni, hogy választás elé vagyok állítva.

Már ott tartok, hogy elegem lett anyámból és a feleségemből is. Persze az ő családja jön én érdekes tudom kultúráltan fogadni őket….

2022. dec. 11. 08:22
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben az ilyen viszályok a szülőktől indulnak ki, akik nem képesek elfogadni a felnőtt gyerekük választotját. Lehet itt is így kezdődött. A feleséged meg gyerekes módon vág vissza azóta is. Hasonlítanak ebben. De egyébként meg nem kötelessége elviselni a szüleid kötözködő magatartását. Lehet te sem védted meg soha határozottan anyád-apád előtt, és ezt azóta is sérelmezi. Talán szállj magadba is kérdező. Te is lehetsz az egyik oka annak, hogy ez a helyzet így alakult.
2022. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

17-es, NEM kell együtt karácsonyozni, ilyen egyszerű.


Én ki nem állhatom azokat, akik egy-egy ünnep kedvéért vágják a művigyort, mert jaj, nézzünk ki már boldog családként - miért? Kinek akarunk tetszelegni?

Ja, a külvilág felé mutassuk a naaagy szerető család képét - közben meg egyik irigyebb, tahóbb mint a másik...


Én sem járok senkihez karácsonykor, és senki kedvéért nem alakoskodnék, meg játszanám el, hogy mennyire kedvelek xy-t, mikor legszívesebben egy kanál vízben megfojtanám, ha tehetném.


Te is a gyerekekkel takarózol, hogy jaj!

Azt hiszed a gyerekek hülyék, és nem tudják, hogy mi megy a nagy mosolygás mögött?

Lehet, hogy 2-3 évesen még nem, de egy 8-9 éves már megérzi a családtagok közötti feszültséget (bár azt már a 1,5 éves is, hogy anyuka síkideg, mert anyóssal kell karácsonyoznia).

2022. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

Persze az ő családja jön én érdekes tudom kultúráltan fogadni őket…. - ehhez még annyit fűznék hozzá: a szüleim, még az olykori nézeteltéréseik ellenére sem mocskoskodtak az exemmel, kulturáltan álltak hozzá.

Ezzel szemben engem az exem anyja utált, mint a szrt, amit minden alkalommal nyilvaánvalóvá tett.


Kérdezem: MIÉRT menjek olyan emberhez akár csak egy teára is, aki rühell? Bocs, nem vagyok a saját magam ellensége, az ilyeneket kerülöm, mint a tüzet.

Exem meg mindig azt hajtogatta, mint te, hogy "tedd félre a sérelmeket, semmiség, stb". Ja, neki lehet, elvégre nem őt alázták meg minden adandó alkalommal.

2022. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!