Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért utálja a karácsonyt mert szét húz a családja?

Figyelt kérdés
A nagyszülők utálják a feleségemet, a feleségem a szüleimet, a gyerekek és én is nagyon szeretnénk a közős karácsonyozást. Sajnos ez idén nem fog összejönni. Miért ennyire pitiánerek az emberek, hogy nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…

2022. dec. 10. 21:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
85%

50-es: persze, mert apukák ilyen környezetből jőve lapulnak, mint szar a fűben, mint pl. a kérdező is.

Merem remélni, hogy a két gyerekből legalább az egyik megtanulja, hogy ne viselkedjen házastársként és felnőttként nem azon fog ajvékolni, hogy a beleszületett családja nem füröszti tejben vajban és az anyjuk úristenit, az asszonynak és a gyerekeknek is kell ehhez asszisztálni.

2022. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
20%
Én régen mindig a feleség pártján álltam. Mostanában már sajnálom a férjeket.
2022. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
90%

#52 Amit te csináltál az lehet a másik véglet volt.

Itt nem az a lényeg, hogy valakinek a pártjára álljon, a férjnek legyen saját véleménye, döntése.

Csak amikor valamit meg kell beszélni akkor a felesége legyen az első és a közösen meghozott döntésük legyen az amit utána tesz. Éppen úgy lehet ez a közös döntésük a legtöbbször az amit a férj szeretne vagy éppen a kérdésnél a férj és a szülei. Itt a lényeg, hogy ne a felesége legyen aki a döntésből kimarad. Előbb ketten tisztázzák hogy kapjon-e most a gyerek túró rudit vagy sem és ha megbeszélték és arra jutottak hogy kapjon mert most az egyszer nem gond ha nem ebédel utána rendesen, hagy adják oda a nagyszülők - akkor adják oda a nagyszülők.

2022. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
14%
53, azért elég huncut dolog az mikor már egy túrórudit is egyeztetni kell. Valóban piti dolog, ilyesminek fel sem kellene merülnie konfliktusforrásként. Ha nincsenek problémák, gyorsan gyártsunk egyet (kettőt, sokat).
2022. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
89%

#54 Mindig onnan indul, hogy a másik azt hiszi "csak egy piti dolog, nem fontos, miért is számítana".

Egyszer valóban nem számít. Másodszor, még harmadszor sem. De az ilyen semmi kis pit dologból sosem csak 3 van, mindig lesz negyedik, tizedik, huszadik is. Akkor alakul ki az a helyzet ami a kérdezőnél is van.

Holott az elején nem kellett volna piti dolognak tekinteni.

És nem, nem más helyett vagyok nagyon okos, buktam miatta a páromat, ezért tudom.

2022. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
57%
Ha a párok inkább röhögnének egyet a szüleik hülyeségein, még az is lehet, hogy működne a házasságuk hosszú távon. A maradék időben meg nevelhetnék a gyerekeiket tetszésük szerint. Otthon meg el lehet magyarázni a gyereknek, tudod gyerek, a mami idejében még ilyenek voltak, itthon meg azért van másképp mert apu meg anyu jobban tudja, nektek mi a jó. Bár, ha még apu is meg anyu is él, valahogyan csak életben tartották őket is azok a nagyon buták. Ha pedig tényleg olyan dolgok vannak amitől valódi baja lenne a gyereknek, akkor nincs miről beszélni. De ilyen baromságokat válásig feszíteni szerintem óriási ostobaság. Az egókat kellene egy kicsit sutba dobni, persze, csak ha tényleg fontos a család. Aki meg tényleg nyúlbélának tartja a férjét, az úgysem sírna utána.
2022. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
Azóta boldog a karácsony, amióta a tágabb családom nem hajlandó velem találkozni. Régen mindig az volt, hogy hozzánk jött mindenki, mert persze anyum volt az akinek minden éven nagy hacacárét kellett rittyenteni az ünnepekre. Másoknak soha a büdös életbe eszükbe nem jutott, hogy egy szalmaszálat is keresztbetegyenek... Majd három éve karácsony szent napján kibukott belőlem a vendégsereg előtt, hogy mennyire idegesítő, hogy folyamatosan mi vagyunk azok, akik egész nap mindent csinálnak a többiek meg csak lógatják a lábaikat, majd megeszik az összes kaját és nekünk vendéglátóknak mindig csak a maradék jut estére. Azóta nincs nagy karácsonyozás és a legboldogabb karácsonyok vannak azóta a szüleimmel, karácsony másnapján pedig a barátokkal.
2022. dec. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

#57 nem mondom hogy a módszerrel egyetértek, hogy ott mindenki előtt kellett így kifakadnod, de a végeredmény a lényeg.

Lehet hogy másképp nem sikerül, mert van az úgy hogy ami eleinte még könnyen ment és szívesen csinálja az illető , de aztán elvárás lesz hogy tegye újra meg újra és ő nem tud tőle szabadulni.

2022. dec. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
#58 Igazából az egész mutatványt az hozta ki belőlem, hogy a nagy potyaleső nagynéném beállított az új férje mellett az annak három gyerekével, majd miután anyum megcsúszott a kajával, az érkezésükre nem tudott átöltözni, hanem melegítőben fogadta őket, amire a kedves nagynéni megjegyzést tett. Onnantól kezdve kijött belőlem minden, ami felgyülemlett és elküldtem mindenkit a búsba. Attól, hogy vérrokonok vagyunk nem kell mindent eltűrnünk.
2022. dec. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
86%

"Én leültetném, és megmondanám, hogy vagy tudtok mind(!) együtt karácsonyozni családilag, vagy akkor mindkét családnak távol kell maradnia."


Szerintem ez így nem oké. Aki normálisan viselkedik (feleség szülei), azokat miért kell büntetni?

Én pl. karácsonyozok a lányommal, aki aranyos, normális, előzékeny. És nem karácsonyozok a férjem felnőtt lányával, aki barátságtalan, és mindenre a pofáját húzkodja. Most akkor tiltsam ki a saját felnőtt lányomat is? Ne már...

2022. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!