Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért utálja a karácsonyt mert szét húz a családja?

Figyelt kérdés
A nagyszülők utálják a feleségemet, a feleségem a szüleimet, a gyerekek és én is nagyon szeretnénk a közős karácsonyozást. Sajnos ez idén nem fog összejönni. Miért ennyire pitiánerek az emberek, hogy nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…

2022. dec. 10. 21:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
62%
Ne kerüld te mindenáron a konfliktust. Magadon változtass, ne a többiektől várd a változást. Meghallgatod mindenki picsogását, de sehol nem alkotsz véleményt. Csak elvárod a békességet vagy a menekülést látod egyetlen kiútnak. Ahol ilyen jelentéktelen dolgokon megy a kakaskodás, az valójában csak pozícióharc. És nem a te kegyeidért megy a harc, csak egymással tartanak f.rokméregető versenyt. Ki tudja lenyomni a másikat. Mint a dedósok. A közös karácsonyozást engedd el, viszont te pont így vezesd be, hogy a feleséged szüleivel sincs karácsonyozás. Ha te nem azt lesed, hogy az anyósodék lélegzetvételébe hol tudnál belekötni, akkor ez a minimum amit a feleségedtől is elvárhatsz. Üljetek le az asszonnyal, alakítsátok ki a fő pontokat amiben meg tudtok egyezni, mi az, amit mindenkitől elvártok. Mindkét oldali szülőktől. Ez kb. 3 pontban megáll, nem túrórudi magasságokban. Amit a fő pontokon kívül piszlicsáré kötekedésnek tartasz, azt pedig ott, a felmerülés pillanatában azonnal nyilvánítsd sima kötekedésnek amit nem vagy hajlandó eltűrni. Mondjuk otthon nem ehet a gyerek gyimgyömöt, a mamáéknál kaphat egyet. Otthon nyolckor takarodó, másik mamáéknál nyugodtan lehet mondjuk 9. Egyiktől sem lesz a gyereknek semmi baja, bírom, mikor szuperanyu tudományos alapon akar tökéletesen nevelni. Ugyanez a másik oldalról. Amikor a nagyi csakazértis gumicumit vesz a gyereknek méghozzá ötöt, akkor ott szólsz, hogy mami, ne feszítsd a húrt. A gyereknek is jót tesz ha már kicsiként is látja, hogy más emberek más szokások szerint élnek, de az otthoni szokásokat ti alakítjátok az anyjukkal. És ez kéthetente (gondolom, nem minden nap nagyiztok) igenis belefér, a gyerekeknek lesznek nagyszülős emlékeik is, méghozzá mindkét oldalról. És az nem feltétlenül a mindenmentes kölesgolyó. Pont attól szép visszatekintve a gyerekkor. Vagy választhatja azt is a feleséged, hogy ő nem enged, akkor viszont neked kell eldöntened, szereted-e annyira, hogy mindenben meghajolj. Lehet azokat a gyerekeket heti váltásban is nevelni, akkor mindenki a saját szabályait alkalmazhatja. Ezt előbb vetném fel a helyedben lehetőségként mint azt, hogy elmegyek.
2022. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarom elhinni, hogy léteznek ilyen töketlen palik, akik nem látják át a helyzetet, hogy ez nem egy túró rudiról szól.

Ha ez nem kamu, akkor szégyen, hogy egy férfinak született valami, így pityogjon és a gyerekeivel takarózzon.

Balfék...

2022. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
21%

"Itt inkább az a probléma, hogy téged nem érdekel, hogy a szüleid felrúgják a ti szabályaitokat, a feleségedet pedig igen"


De ne haragudj már, a kérdezőnek rendben van, hogy a szülei adnak 1-1 túró rudit a gyereknek. Azok a gyerekek nemcsak a feleségé, hogy mindenkinek az általa megadott szabályokat kellene követni, ez tök abszurd, most ilyen alapon akkor a férj is beleköthetne, hogy az asszony szülei miben nem követi az ő elveit.


Csak ugye általában a pasik nem vergődnek ilyenen, mondom én ezt nőként. A szomszédasszonyom is megszólja olyanért az anyósát, amit a saját anyjának elnéz a gyerekkel kapcsolatban, csak nem veszi észre magát. Gondolom itt is ez van, mint mindenhol, hogy a feleség szüleinek mindent lehet, ők beleszólgatnak, az ő életvitelük megfelel, mert a feleség abban nőtt fel, a férj szüleinek meg kuss a neve.

2022. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
88%

#28

"A nagyszülők utálják a feleségemet, "

Talán innen? Ezek után én is utálnàm őket.

2022. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
38%

#7 Vagyok.


"Neked is eszedbe juthatnának a szegény gyerekek vagy magányos emberek bármelyik nap az évben de nem jut, és nem is teszel értük. "


#9 Honnan veszed ezt? Ismersz?

Ez a máaik erdekesség az emberekben. Magukból ki indúlva törnek pálcát mások felett.


Én az ev minden honapjában adakozom, hol kevesebbel, hol többel. Nem csak karácsonyykor. Volt, hogy egy a hidegtől már mozdulni is alig tudó hajléktalant engedtem be a lakásomba, hogy fürödjön, melegedjen, egyen. Mert kb minden ember elment melette, pedig szerencsétlen már mozogni is alig tudott a hidegben.

Aztán kocsival elvittem az ügyeletre, vizsgálják meg van e probléma, majd elvittem egy melegedőbe, de előtte két szatyor kaját vásároltam neki.

Mindezt februárban. Nem karácsonykor, és nem csak az ünnep ihlette nagy jótékonykodástól vezérelve.


Szóval ne álltalánosíts.


Kb 3 éve egy Januári nagy hidegben találkoztam össze a blahánál egy fiatal lánnyal. Rettenetes állapotban volt nagyon ki volt hülve. Nem volt se büdös, se koszos, de látazott rajta az utcai élet. Őt is felinvitáltam, jól lakattam, tiaztálkodott stb.

Szegény nagyon félt, hogy biztos akarok valamit, hátsó szándékom van. Nem volt. 3 hétig nálam lakott a félszobában, találtam neki egy szálláaos munkát, mai napig kapcsolatban vagyok vele. Rendezte az életét. Dolgozik, házra gyűjt.

Na nekem ezek a dolgok jelentik a feltétlen szeretetet az embertáraaim iránt, nem 2 nap amire rá fogják, hog, a szeretet ünnepe.



Ez nem dicsekvés, sosem vertem nagy dobra itt is csak mint anonim ember irom le ezeket.

Nem várok ezért semmit, nekem épp elég ha segithetek amiben tudok valakin.

2022. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
84%

#33

Talán a feleség szülei nem basztatják a kedves töketlen kérdezőt. Elfogadták, hogy ő lett a vejük és kész. Nem rugóznak ezen a férjecske szüleivel ellentétben.

2022. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
19%

36-os, de te ezt honnan tudod?


Csak feltételezel, pedig semmit nem is tudsz.

2022. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
25%
Hagyd 33, tudod az úgy van, hogy a nagyszülő legyen hálás ha vigyázhat az unokára miután bevágta és felmondta 322 oldalas szabálykönyvet. Természetesen a legapróbb eltérés is provokációnak minősül, a férj ilyenkor köteles lerohanni a szüleit. Nagyot fordult a világ, pont annyit is ér mint mikor a teljhatalmú anyósok uralkodtak. Vicces amúgy mindkettő. Kívülről nézve. :)
2022. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
16%

Na igen, 38-as, olyan érdekes, hogy mindig a férjek szülei vannak rossznak beállítva, a férjnek meg szembe kellene velük szállnia akkor is, ha ő egyetért velük valamiben. Mert csak, mert a feleség meg nem.


De ismétlem, én a férj helyében sem lennék papucs, megmondanám a feleségnek, hogy vagy mindenki félre tudja tenni a sérelmeit és normálisan karácsonyozni, vagy akkor egyik szülőpár sem jöhet.

2022. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
92%

#37

Szerinted miből alakult ki ez a helyzet? Anyósék végtelen szeretetéből, elfogadásából? 🤭Nem hinném. Feltételezek, igen. De nem tudok mást tenni mivel a kérdező csak nyavalyog, aztán meg Néma Leventét játszik, de nem osztja meg a valóságot. Ha meg most írna már ide valamit, az nem lenne hiteles, hiszen úgy csűrné-csavarná az egészet, hogy továbbra is áldozati bárány lehessen. Az a baj, hogy sokszor, mint ugye itt is, csak fél információkat osztanak meg az emberek, nehogy kiderüljön az ő szerepük is a dolgokban.Így a válasz is olyan lesz, amilyen a kérdés.

Talán itt is le kellett volna írni rögtön az elején, hogy mi is volt az oka annak, hogy most itt tartanak. De ez nem ment, csak a sajnálat kivívása volt a célja.

2022. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!