Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért utálja a karácsonyt mert szét húz a családja?

Figyelt kérdés
A nagyszülők utálják a feleségemet, a feleségem a szüleimet, a gyerekek és én is nagyon szeretnénk a közős karácsonyozást. Sajnos ez idén nem fog összejönni. Miért ennyire pitiánerek az emberek, hogy nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…

2022. dec. 10. 21:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

#19

Nem lehet mit tenni. A kérdezőnek kell a látszat bájolgás. Enélkül képtelen élni.

2022. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk ezek után megmondanám, hogy akkor az ő családja sem jön és pont. Ne legyél már papucs.
2022. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

21#

A látszatot bájolgás ki a fenének kell? Ezt miből szűrted le?

Egy konfliktus mentes szerető családra lenne szükségem és a pláne a gyerekeknek is.

2022. dec. 11. 09:31
 24/62 anonim ***** válasza:
33%

De akkor a feleséged családja miért jöhet?


Én leültetném, és megmondanám, hogy vagy tudtok mind(!) együtt karácsonyozni családilag, vagy akkor mindkét családnak távol kell maradnia.


Tényleg nem értem, miért hagyod, hogy csinálja a feszültséget

2022. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
85%

#23

Ezt alaposan elszúrtad. Nem most kellene ezen már nyígni, hanem az elején kellett volna összeszedni a nem létező tökeidet, aztán elküldeni a fszba anyádat(ezzel kellően meghúztad volna a határokat), amikor szekálta a feleséged. De ez elmaradt, így marad ami most van. Szóval, így jártál. Megérdemled. Ebből nem lesz már olyan karácsonyozàs, mint amilyenre vàgysz. Az asszony helyében már rég elváltam volna egy ilyen gyáva herétől. Tehát, ne csodálkozz az asszony viselkedésén. Mindent megtettetek érte, hogy így viselkedjen.

2022. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
90%

És hozzátenném még, hogy most is még mindig csak arra telik tőled, hogy itt jajgass. Ahelyett, hogy hazamennél anyucihoz, apucihoz, aztán odabsznál egyet az asztalra, hogy elég volt, hagyják békén végre a feleséged. Talán az asszony is megenyhülne valamennyire,ha látná, hogy a férje tud férfiként is viselkedni, nemcsak konfliktust kerülni.

Érdekes, a sógorom képes volt ezt megtenni azért a nőért, akit feleségül vett. Az anyja vissza vett a lepcses pofájából utána. De ugye neki veled ellentétben vannak tökei. 🤷‍♀️

2022. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim válasza:
95%
Nem utálom csak egyedül nem valami jó érzés ha azt látom, hogy a körülöttem lévőknek vannak szeretteik akikre számíthatnak és megölelik egymást. Velem már egy öleléssel is madarat lehetne fogatni de sajnos valamiért nem vagyok szerethető személyiség, így nincs akivel együtt lehetnék a meghitt kari estéken. A család meg mindig is széthúzott nem csak karácsonykor, emiatt senkivel nem is tartom a kapcsolatot.
2022. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
8%

25, te hülye vagy? Honnan tudod, hogy a kérdező szülei szekálják a feleséget?


Itt példának azt írta le a kérdező, hogy a feleség akadt ki azon, hogy túró rudit mértek adni a nagyszülők az unokáknak, amivel a kérdezőnek sincs gondja, csak az asszonynak.


Szóval, tiszta hülyeség, amit most ideböfögtél.

2022. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
89%

Engem hidegen hagy, annak örülök, hogy lesz pár szabadnapom.

Gyerekkoromban nem volt otthon karácsony, nem épp meleg családi körben nőttünk fel. (A nagymamához mentünk, anyám -mostohaapám kombó otthon, na ne.)

Most többezer km-re lakom, egyedül, egy ideig volt nagy baráti társaságom, velük karácsonyoztam, már az szétment, így csak annyi, hogy vagy egyedül, vagy 1-2 barát jön át, de nem bánom.

Költekezni nem költekezek (a nagy baráti társaság idején se), max sütök valamit. Ha jön valaki, akkor kártyázunk, társasozunk, ha nem, én kirakózok, rejtvényt fejtek. Nem csinálok belőle ügyet.

2022. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "piti" vitáknak, hogy miért ad a mama a gyereknek túró rudit, ugyan már, még senki nem halt bele, általában az a háttere, hogy a nagyszülők nem tartják tiszteletben a szülők nevelési elveit. A különböző nézőpontok persze adódhatnak generációs különbségekből, de ezzel együtt elvárható lenne a nagyszülőktől, hogy vegyék tudomásul, hogy a mai szülők már sokmindent másképp csinálnak és az alapvető nevelési elveikbe ne avatkozzanak bele. Itt inkább az a probléma, hogy téged nem érdekel, hogy a szüleid felrúgják a ti szabályaitokat, a feleségedet pedig igen. Ha határozott lennél és kiállnál a feleséged mellett, anyád pedig látná ezt a határozottságot, nem elképzelhetetlen, hogy a köztük lévő viszony is javulna.
2022. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!