Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ha nem vagyok szomorú...

Normális ha nem vagyok szomorú nagyim halála miatt?

Figyelt kérdés
Most karácsonykor ment el, hosszú évek óta tartó betegség után. Senkit nem ismert már meg pár éve, fogalma sem volt hogy hol van és ki ő, a tudata teljesen elhagyta, az elmúlt hónapokban nagy fájdalmai voltak, alig ivott és nem evett. Már csak azt kívántuk hogy ne szenvedjen tovább és békésen menjen el. Igazából csak megkönnyebbülést érzek, hogy már nem fáj neki semmi, nem vagyok szomorú. Lehet hogy már akkor meggyászoltam, amikor így elhatalmasodott rajta a demencia? Normális hogy most inkább megkönnyebbültem hogy vége?

2022. dec. 28. 22:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

10


A nagyszülő nem feltétlenül olyan közeli.

2022. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt hasonlóan vagyok a dédimmel érzelmek terén, amikor a mindennapjaimban volt határozottan éreztem, hogy ő a mindenem, de amikor kiszakadt a környezetemből és otthonba került, majd elkezdődött nála a demencia is ez más lett. Kb 8 éve nincs napi szinten velem és kb 4 éve már nem emlékszik rám és én egyszerűen nem tudom előhívni a régi érzéseket. Érzem, hogy szeretem de azt érzem inkább, hogy ő már nem tudja ki vagyok és kb én vagyok az, akit teljesen elfelejtett. Úgy érzem én már elvesztettem attól, hogy nem halt meg, jó látni őt, mégha ritkán látom is, de mar nem ugyanaz akárhogy is törekszem. Azt hittem eddig egyedül vagyok az ilyen érzéssel, te vagy az első akitől ezt olvasom vagy hallom. Félek mi lesz, ha meghal, mivan ha egy konnyet sem tudok hullajtani, mert én már eltemettem magamban és vajon mit fogok érezni akkor.


Másrészt a papám halálakor alig tudtam sírni, sőt hetekig semmit nem éreztem és azt hittem én már ezt lezártam valamikor magamban, mikor megjelent az, amit előttem is írtak, hogy valahogy lesokkolódtam és nem tudtam helyesen érezni. Két éve halt meg, a halála után egy hónappal elkezdődött egy olyan időszak, hogy nem fogtam fel hogy meghalt és mindig mintha elfelejtettem volna, ilyenkor pofán vágott a valóság és mintha minden egyes alkalommal kiszakadtam volna egy burokból. A mai napig néha megtörténik ez, rémálmok gyötörnek és nem tudom túltenni magam ezen és meg is visel a mai napig ez az egész. Akármit érezhetsz még a későbbiekben, csak " fel kell fognod ", hogy mi történt igazán.


Részvétem.

2022. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. A gyászra többféle reakció is lehetséges. Valaki ha elveszíti egy hozzátartozóját először haragot érez, az igazságtalanság érzése miatt. Előfordulhat azonban, hogy később szomorú leszel, mikor már telik az idő, érezni fogod a hiányát, pl. jövő Karácsonykor. Őszinte részvétem!
2022. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Normális


Bármilyen hitetlen ez bizonyos embereknek, nincs meghatározott séma arra, hogy bizonyos helyzetekre hogyan kell reagálni akár rövid, akár hosszútávon.


Azért mert meghal a kutyád, nem kell depressziósnak lenned 1 évig, mert 10-ből 8 ember az volt. Ezer tényezőtől függ ez.


Téged ez nem érintett meg olyan mélyen mint mást, de ettől még nem vagy rossz vagy rosszabb ember mint más. Az is lehet hogy később más formában kijön, de az is lehet hogy abszolút nem.


De mégegyszer, erre nincs séma, és nem határozza meg azt, hogy jó vagy éppen rossz ember vagy.

2022. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én apukám halála után nem tudtam annyira sírni, amennyire gondoltam arra, hogy fájni fog. Örültem, hogy nem szenved tovább, rákos volt, már csak feküdt a kórházi agyon, alig tudott beszélni, nagyon rossz volt úgy látni. Persze, nagyon sokszor eszembe jut azóta is, most is pl sírok, ahogy ezt leírtam.
2022. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
lehet később jön ki majd rajtad,v agy máshogy, ez más mindenkinél.
2022. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nagypapám ment el kb így éreztem magamat. Hasonló állapotban volt ő is, ágyhoz volt kötve otthon kellet ápolni. Az embereket ha jól melékszem megismerte de valahogy úgy mégsem volt jelen.
2022. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Ugyanígy voltam, amikor édesapám ment el.

Agydaganata volt, azt szerencsésen kiműtötték, évekig volt remisszióban. Aztán a sugárkezelés mellékhatásaként nekrotizálni kezdett az agyszövete (igen, több év után), amitől 1 év leforgása alatt full demens lett, majd meghalt. A dokik nem tudtak mit csinálni, kórházba nem vették fel, így otthon ápoltuk akkor is, amikor már nem tudott járni, pelenkázni kellett és nem ismert fel minket.

Amikor meghalt, az nem ütött szíven őszintén szólva. Nem azért, mert ne fájt volna, hanem pont azért, amit te is írsz: már megkönnyebbülés volt. Őt mát a halála előtt elgyászoltuk, mivel az eredeti személyiségéből, emlékeiből, elméjéből nem maradt semmi. Inkább ez a lassú folyamat volt lélekszaggató.

2022. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi baj nincs, van akire ez ilyem hatással van. Nem mindenki fog órákig sírni, miutàn meghallja, hogy meghalt valakije, bár ez attól is függ, hogy milyen kapcsolatban voltatok előtte. Nekem a nagyim halt meg 1,5 éve, akkor szinte nem is sírtam miatta, igazából semmit nem éreztem. Lehet, hogy azért mert a covid miatt kevesebbet találkozzunk abban az idöszakban, lehet más miatt, de nálad is kb hasonló lehetett a helyzet. Na mimdegy, a lényeg nekem például akkor jött meg ez a fájdalom, mikor fél éve a nagypapám is meghalt, és rádöbbentem, hogy tényleg nincsenek már, egyikőjük se... szóval ja, lehet, hogy soha nem fog megjönni nálad az az igazi gyász a nagyid felé, de az is lehet, hogy jön valami olyan esemémy/hatás, ami miatt mégis. Ezen kár stresszelni magad, ez nem azt jelenti, hogy nem szeretted, hanem egyszerűen csak ilyen vagy.
2022. dec. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen jelenség, hogy előgyász, azt jelenti, amikor már tudod, hogy valakit el fogsz veszíteni, ezért a gyászfolyamat már hamarabb megindul. Én is ezt éltem át a szüleimnél, a haláluk után inkább ürességet éreztem.
2022. dec. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!