Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő kérdés nélkül...

A nagyszülő kérdés nélkül "beosztja" a hétvégi programot az unokának. Másoknál ez megszokott dolog?

Figyelt kérdés

Minden hétvégén fixen visszük a gyereket egy délutánra anyósomékhoz. Ugyanaznap délelőtt az én valamelyik szülőmnél van (elváltak, egyik héten egyikükhöz, másik héten másikukhoz viszem, tehát ők így is jóval kevesebbet látják). A hétvége másik napja a miénk - szeretném hogy legyen. Nekünk is csak hétvégén van szabadidőnk, amit közösen tölthetnénk, és nem csak az evés-fürdés-altatás rutinból áll.


Anyósom pedig a fejem fölött lefoglalózza a gyereket, hogy "jövő hétvégén is gyere, eljössz majd mindkét nap, elmegyünk érted és elhozunk, jó?"

A gyerek abban a korban van, hogy érti is meg nem is, miről van szó, nem igazán jelent semmit az, hogy valamire igent vagy nemet mond. Ért valamit, hogy majd máskor is jön, rádünnyögi az igent.

Felénk, szülők felé kérdés nem hangzik el. Meg semmi. Nem ez az első eset, hogy így beosztják magukhoz a gyereket. Volt, amikor eleget tettünk a furcsa módon kifejezett "kérésnek", volt amikor nem.

Nekem rosszulesik az egész. Eleve az is, hogy beosztja a hétvégénket. Meg most ha szeretném a párommal és a gyermekemmel, mint kis családommal együtt tölteni a hétvége egyik napját, úgy kéne közbeszólnom, és a nélkülem eldöntött programról indoklással "elkérnem"... Másrészt így is náluk van a legtöbbet, de minden plusz időre is igényt tartanának, mintha nekem nem is lennének szüleim. Változó intenzitással és kisebb kihagyásokkal, de szinte folyamatosan megy az ostrom, szinte mindig ebben az ellentmondásra lehetőséget nem adó "majd eljössz", "majd elvisszük" stílusban.

Értem én, hogy szívesen látnák többet is, de mások talán nem? Ugyanolyan nagyszülei ők is.

Nagyon kellemetlen, hogy még csak nem is kérdeznek, nem is hozzánk beszélnek, csak a gyerekhez, ez így olyan, mintha beleszólásunk nem lenne. Néha úgy érzem, tényleg direkt erre megy ki, hogy ne szóljunk bele, és akkor is úgy legyen, ha mi nem akarjuk. De az én családomban nagyon nem így kommunikáltunk, és lehet, hogy csak rosszul értelmezem a stílusukat és többet gondolok bele, mint ami. Nem is tudom, hogyan kéne kezelnem.


Amúgy nem bánnám, ha néha pluszban is odamegy a gyerek egy-egy látogatásra, de az közös, megbeszélt döntés kéne hogy legyen. Meg persze ha nagyobb lesz és önállóan közlekedik, akkor megy, amikor akar, de ez még odébb van.


Másoknál hogy működik? Tényleg olyan tolakodó, határsértő ez a módszer, vagy csak én vagyok nagyon máshoz szokva?



2023. jan. 30. 07:07
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
96%
Másoknál hogy működik? Háát, soha egyik nagyszülő sem tartott igényt a 3 gyerekemre. Ez a másik véglet. Ez se jobb, hidd el.
2023. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ez se nem tolakodó, se nem sértő. A mi szüleink is így búcsúztak a gyerektől, mikor kicsi volt, hogy ugye holnap is jössz, jövő héten jöhetsz többször is, stb. Eszembe nem jutott volna, hogy ezt azért teszik, hogy engem piszkáljanak vele. Igen, mami, holnap is benézünk, nincs programunk. Persze, jövő héten itt is alhat... Vagy holnap nem jó. A jövő hét sűrű...


Felnőtt emberek vagyunk, és nem gondolom, hogy a gyerek a tulajdonom, ezért csak velem beszélhet róla a nagyszülő.

2023. jan. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
80%
Havi egy hétvége is elég lenne nem minden egyes.
2023. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
13%
13, szerintem a heti szombatot nem a nagyszülő kerte, az a kérdező intézi úgy, hogy egy napot nincs gxerek, megy az ő szüleihez, férj szüleihez.
2023. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, féltek anyóstól, hogy nem meritek neki azt mondani, hogy bocs mama, jövő héten a másik nagyszülőhöz megy a gyerek?
2023. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
88%

Na de ez beteg dolog. Sosincs egy hétvégéjük, amikor csinálhatnának is valamir együtt, mint család. Menne a fsz se.

Anyós meg megbeszéli a gyerekkel,ntiteket kihagy, legközelebb amikor jön erte, megmondanám neki hogy a gyerek meg se mondta nekem, hogy ez a terv, így sorry, épp indulunk valahova. Majd megszokja hogy nem ő dirigál. Mondjuk valszeg de, ha a hétvégék is így mennek nálatok.

2023. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
90%

Bennem csak 1 dolog merül fel.


Volt e már benned annyi, hogy normális kultúrált módon leülj és megbeszéld ezt anyósoddal? Gyanítom nem.

2023. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
41%

Vannak ilyenek sajnos sok családban. Az a gond, hogy mielőtt gyereket vállaltál, nem csináltál végig egy pszichoterápiás folyamatot, ahol kitisztították volna az elmédet a rosszul berögződött mintáktól, amit hoztál. Hogy az idősebbnek, anyukának, anyósnak nem lehet mondani, tisztelni kell. Lehet. Bárkinek lehet. Neked annyi a dolgod egész életben, hogy magaddal jól bánj, ismerd fel a bántalmazót, a diktátort, a kontrollmániást és húzz hatát. Itt hiába írják, hogy mondj nemet, ez nem így megy. Nincs eszközöd amögött, hogy nemet mondj. Mert a további reakciókat úgysem tudod kezelni.

És ezt a rettegést, önbizalomhiányt, hogy nem mersz nemet mondani, majd szépen adod tovább a gyereknek.

Tudok tanfolyamot, ha pesti vagy, ahol hatámeghúzást is meg lehet tanulni. Mert rengeteg problémád lesz még.

2023. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
12%
Tehát anyós jó, hogy vigyáz rá, mikor ti akarjátok, minden szombaton. Egyebekben kuss a neve?
2023. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
89%
19-es, ülj vissza az iskolapadba. A szövegértés első osztályos tananyag, kezdd ott ;)
2023. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!