Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülő kérdés nélkül...

A nagyszülő kérdés nélkül "beosztja" a hétvégi programot az unokának. Másoknál ez megszokott dolog?

Figyelt kérdés

Minden hétvégén fixen visszük a gyereket egy délutánra anyósomékhoz. Ugyanaznap délelőtt az én valamelyik szülőmnél van (elváltak, egyik héten egyikükhöz, másik héten másikukhoz viszem, tehát ők így is jóval kevesebbet látják). A hétvége másik napja a miénk - szeretném hogy legyen. Nekünk is csak hétvégén van szabadidőnk, amit közösen tölthetnénk, és nem csak az evés-fürdés-altatás rutinból áll.


Anyósom pedig a fejem fölött lefoglalózza a gyereket, hogy "jövő hétvégén is gyere, eljössz majd mindkét nap, elmegyünk érted és elhozunk, jó?"

A gyerek abban a korban van, hogy érti is meg nem is, miről van szó, nem igazán jelent semmit az, hogy valamire igent vagy nemet mond. Ért valamit, hogy majd máskor is jön, rádünnyögi az igent.

Felénk, szülők felé kérdés nem hangzik el. Meg semmi. Nem ez az első eset, hogy így beosztják magukhoz a gyereket. Volt, amikor eleget tettünk a furcsa módon kifejezett "kérésnek", volt amikor nem.

Nekem rosszulesik az egész. Eleve az is, hogy beosztja a hétvégénket. Meg most ha szeretném a párommal és a gyermekemmel, mint kis családommal együtt tölteni a hétvége egyik napját, úgy kéne közbeszólnom, és a nélkülem eldöntött programról indoklással "elkérnem"... Másrészt így is náluk van a legtöbbet, de minden plusz időre is igényt tartanának, mintha nekem nem is lennének szüleim. Változó intenzitással és kisebb kihagyásokkal, de szinte folyamatosan megy az ostrom, szinte mindig ebben az ellentmondásra lehetőséget nem adó "majd eljössz", "majd elvisszük" stílusban.

Értem én, hogy szívesen látnák többet is, de mások talán nem? Ugyanolyan nagyszülei ők is.

Nagyon kellemetlen, hogy még csak nem is kérdeznek, nem is hozzánk beszélnek, csak a gyerekhez, ez így olyan, mintha beleszólásunk nem lenne. Néha úgy érzem, tényleg direkt erre megy ki, hogy ne szóljunk bele, és akkor is úgy legyen, ha mi nem akarjuk. De az én családomban nagyon nem így kommunikáltunk, és lehet, hogy csak rosszul értelmezem a stílusukat és többet gondolok bele, mint ami. Nem is tudom, hogyan kéne kezelnem.


Amúgy nem bánnám, ha néha pluszban is odamegy a gyerek egy-egy látogatásra, de az közös, megbeszélt döntés kéne hogy legyen. Meg persze ha nagyobb lesz és önállóan közlekedik, akkor megy, amikor akar, de ez még odébb van.


Másoknál hogy működik? Tényleg olyan tolakodó, határsértő ez a módszer, vagy csak én vagyok nagyon máshoz szokva?



2023. jan. 30. 07:07
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
27%
Ne aggódj kérdező ha a gyerek idősebb lesz mint általános suli ahol már tanulni kell hétvégén meg inkább barátokkal lógna majd akkor nem fog menni ilyen gyakran
2023. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
4%

Ahh, értem. Tehát ahelyett, hogy normális felnőttként, kinyitnád a szád, jeleznéd és megbeszélnéd ami zavar, helyette itt vergődsz, mint egy kis tini..

Végtére is.. 🙄😒

2023. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is hasonló, én megértelek. Nála még plusszba bejön, hogy ígérget nekik, aztán nem tartja be.
2023. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
86%

"Emberek, nem az volt a kérdés, hányszor menjenek az anyósékhoz."

De, benne volt a kérdésben, hogy "másoknál hogy működik?". Másoknál úgy, hogy nem viszik minden hétvégén oda a gyereket.

2023. febr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoméknál 3 unoka van (tesóm gyerekei), mind igazi egészségtől kicsattanó, égető tűz eleven kiskamasz srác, sokszor eszetlenül futkoznak, nem néznek a talpuk alá, sehova, játszanak, néha kiabálnak. Anyósomék 10 évig olyan munkát végeztek, hogy abban 20 évet öregedtek.

Pont ezért kizárt dolog, hogy ezt minden hétvégén elviseljék. Előre meg van beszélve, hogy egy hónapban 1x max. 2x mikor fogadják őket. Pont.

Máskor meg nekik iskola is van, tanulni is kell, anyósomék meg faék egyszerű emberek, összeadni, kivonni, osztani, szorozni, írni-olvasni tudnak és pont. Ennyi untig elég nekik.

2023. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, mint oly sokszor most is a mamlasz/érdektelen férj a hunyó.

Azért marad rád ez a konfliktus, mert a gyerek apja inkabb passzolná le a gyereket és mikyen jó, hogy az anyjáek erre igényt is tartanak.

Nagyon gáz helyzet.

Te pedig legyél nagyon határozott, te vagy a gyerek anyja (apa itt nem játszik felelősen/dönteshozóan) és közöld anyóssal, hogy mikor mentek.

Tudomásul veszi és kész. Uralkodó boszorka...

2023. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

Hát nem akartam itt a férjemet savazni, de ez a mondat betalált:

"a gyerek apja inkabb passzolná le a gyereket és mikyen jó, hogy az anyjáek erre igényt is tartanak."

Igen, ahhoz képest, hogy hétköznap alig látja, elég hamar meg tudja unni.

Egyébként válaszolva néhány korábbi felvetésre:

- nem, nem az volt a kérdés, hogy ki milyen gyakran viszi az unokát, hanem hogy szokott-e a nagyszülő egyszemélyes döntéssel csettinteni, hogy nála legyen a gyerek kiskedden is, vagy "jobb helyeken" ezt kérdés formájában vezetik fel, és megbeszélik a szülőkkel.

- mások csak havonta viszik nagyszülőzni a gyereket, én minden hétvégéből csak egy napot szeretnék megtartani magunknak, ez alapján nem pont én vagyok az a fajta, aki bele akar halni, ha 2 percig nem vele van a gyerek. Akkor sem érzékenyültem el, mikor óvodába vittem, inkább még én bátorítottam az óvónőket a beszoktatás alatt, hogy hagyjuk már ott délután is.

- nem mindig igaz, hogy a nagymama "mondogatása" nem változtat semmin, mert többször előfordult, hogy ha mondjuk egy ünnepnap miatt hosszúhétvége volt, akkor lecsapott a hétfőre is. Ugyanilyen, beleegyezés felé terelő stílusban ment, hogy "eljössz hétfőn is?", "hozd el hétfőn is, fiam". Ő meg: "jólvan". Így a hosszú hétvégén már megint anyósomék látták, kétszer is, apám meg mondjuk már 2 hete egyszer sem, meg így az sem merülhetett fel, hogy magunknak találjunk ki valami programot, mást csináljunk.

Akkor telt be a pohár, mikor nyáron zsinórban két olyan hétvége is volt, hogy a férjem a "saját napunkon" húzta a száját a gyerekre, és kijelentette, hogy "inkább elviszem anyámékhoz". És persze a másik nap is, mert akkor meg vinni kell, mert akkor szoktuk. Na, akkor "csesztem le", hogy ha már nem bírja heti egy napot elviselni a saját gyerekét, akkor legalább jusson eszébe, hogy nekem is vannak szüleim, ne csak az ő anyjáéknak nyomja oda állandóan, mikor a másik nagyszülei alig látják. Akkor inkább elhúzok én vele, és nem zavarjuk őt, szenvedhet magában. Az anyjáék meg találjanak valami hobbit, a gyereket nem nekik csináltuk, én nem velük akartam közös gyereket, hanem a férjemmel. A férjemre is rá voltak nőve. Kicsit még most is. Valószínűleg ezért nem merül fel bennük, hogy nekünk, mint családnak, más elképzelésünk is van, minthogy minden szabadidőnkben hozzájuk adogassuk a gyereket, és az sem, hogy ennek a gyereknek nem csak ők a nagyszülei, és esetleg kéne hagyni az időből másoknak is.

2023. febr. 12. 17:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!