Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám szerint szégyent...

Nagypapám szerint szégyent hoztam a családra, igaza van?

Figyelt kérdés
Anya, apa és nővérem is érettségizett. Anya és nővérem főiskolára jártak. Anya pedagógus, nővérem vegyészmérnök. Én viszont nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképzőbe jelentkeeztem. Mivel jól rajzolok és festek, valamint ügyesen faragok, ezért bútorasztalosnak jelentkeztem (bár vaciláltam hogy szobafestő vagy asztalos, de anyáék azt mondták, hogy az asztalos jobb, mert ma már inkább maguknak festik ki az emberek a lakásukat, mert az olcsóbb) de nagypapa szerint (ő és nagymamám is érettségiztek) azzal hogy szakmunkásképzőbe megyek, szégyent hozok családomra, a társadalom aljanépéhez fogok tartozni.

2015. máj. 14. 07:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem félek az érettségitől, csak úgy érzem, hogy még most nem menne.
2015. máj. 14. 08:05
 12/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerény véleményem szerint az tartozik a társadalmi aljanépekhez, aki pusztán végzettség (vagy akármi más egyetlen tény) miatt néz le másokat. Végzettségtől függetlenül. Van oka szégyenkezni a nagyapádnak, de nem a te választásod, hanem a saját szűklátókörűsége miatt van. Bár kétlem, hogy ezt képes lenne ésszel felfogni...
2015. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Szerintem se, de kicsi korom óta nem csípett
2015. máj. 14. 10:15
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Szégyen bútorasztalosnak lenni? Gondolom a nagyapádnak nincsenek bútorai :D
2015. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%

Remélem még élni fog a nagyapád, amikor jól menő vállalkozó leszel és annyi munkád lesz, hogy menekülni fogsz az újabb kuncsaftok elől.

Én csak olyan (jó) asztalost ismerek, akinek kb. ez a "sorsa" és mind jól él, persze sokat is dolgozik...

Majd leérettségizel, az sem haszontalan dolog, de nem attól leszel lejjebb vagy feljebb...

2015. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
34%

Ebben az IKEA-s tömeggyártásos olcsó vackos világban az asztalosoknak sem terem túl sok babér. Egyáltalán nem szégyen a kétkezi munka, csak egész keresetnek már nem olyan biztos.

Ha jól rajzolsz és festesz, faragsz akkor miért nem próbálsz valami művészeti középiskolába menni először?

Fiatal vagy még, lehet 3-4 év múlva már nem is akarsz asztalos lenni...

2015. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%

Nem hoztál szégyent senkire a szakmaválasztásoddal, ne hagyd magad így megalázni, nincs igazuk.


Annyit én is hozzátennék, hogy az érettségi ma már mindenhol alapelvárás, érdemes lenne letenni. Plusz még annyit, hogy szerencsére szükséged lesz, mert a készbútorok sokkal népszerűbbek, mint a készíttetés. Egyre kisebb a kereset erre a szakmára sajnos.

2015. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
47%

Nekem van diplomám. Mégis kétkezi munkát végzek otthon. Hogy miért? Hát mert nagyságrendekkel jobban élek mint ha idegen munkahelyre loholnák minden reggel. De így akkor kelek mikor meguntam a fekvést. Az év 365 napján akkor utazom el bárhova amikor kedvem támad és nem pedig akkor ha egyáltalán elengednének szabadságra. Ja és életem nem munkával telik, hanem egy hónapban max. 8-10 napot dolgozom. A nap 24 órájában együtt lehet a család. Nem idegesít senki, kiegyensúlyozottan élek.

Tehát nem is olyan rossz a "társadalom aljának" lenni, mert ha rossz lenne akkor valami diplomás állást töltenék be valahol, akár külföldön. De a mai napig nem jöttem rá hogy mi abban a jó hogy valaki több évet elcsesz életéből egy diplomáért majd utána ugyanúgy alkalmazott lesz mint ha betanított munkás lenne. Jó, azt értem hogy a bérben van különbség meg a ruhában meg a beosztásban, hisz csináltam mindkettőt valamikor.

Valamikor a parasztságot is a társadalom aljának minősítette a társadalom, sőt még ma is. Hát én éltem a szüleim háztáji gazdaságában is valamikor. És kijelentem hogy inkább élnék újra ott mint hogy egy diplomás állást betöltsek. Szerintem a fentiek után nem szükséges megmagyarázni hogy miért.

Ha megkérdeznék hogy mi az az összeg amiért nem a paraszti vagy a "társadalom alja" nevű kétkezi otthoni munkát választanám hanem egy érettségihez vagy diplomához kötött állást, akkor eléggé irreálisan magas havi bért kellene mondanom.

Mostanában akarom újra életre kelteni a ma már kiüresedett szülői ház gazdaságát is. Nem pont a plusz megélhetésért hanem mert jó volt ott élni valamikor. És akár kiírom a pólómra hogy "A társadalom alja vagyok és paraszt is".

Szerintem inkább az a szégyen Magyarországon hogy érettségihez kötött vagy diplomás állásból nem lehet azon a színvonalon élni mint otthon parasztként vagy a fent említett kétkezi munkásként.

2015. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Apa amúgy azt mondta neki (papa az ő apja) hogy ezzel őt is megalázta, mert apa is, bár érettségizett kétkezi munkát végez.
2015. máj. 14. 13:06
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

A nagyapádnak mi a végzettsége és milyen munkát végzett?

Amúgy az idősek egy bizonyos korukban nem válogatják meg szavaikat és mindent mondanak ami eszükbe jut.

Eléggé kialakult az a szemlélet a társadalomban hogy a kétkezi munkás az mint ha valami alsóbbrendű lenne. Pedig gondoljunk csak bele, például a focista is fizikai tevékenységet végez. És ha jól tudom akkor többet keres egy politikusnál is. Akkor a társadalom szemében melyik az ász? A politikus vagy a focista?

2015. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!