Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám szerint szégyent...

Nagypapám szerint szégyent hoztam a családra, igaza van?

Figyelt kérdés
Anya, apa és nővérem is érettségizett. Anya és nővérem főiskolára jártak. Anya pedagógus, nővérem vegyészmérnök. Én viszont nem vagyok ennyire okos, ezért szakmunkásképzőbe jelentkeeztem. Mivel jól rajzolok és festek, valamint ügyesen faragok, ezért bútorasztalosnak jelentkeztem (bár vaciláltam hogy szobafestő vagy asztalos, de anyáék azt mondták, hogy az asztalos jobb, mert ma már inkább maguknak festik ki az emberek a lakásukat, mert az olcsóbb) de nagypapa szerint (ő és nagymamám is érettségiztek) azzal hogy szakmunkásképzőbe megyek, szégyent hozok családomra, a társadalom aljanépéhez fogok tartozni.

2015. máj. 14. 07:04
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Jegyző volt a szülőfalujában anno
2015. máj. 14. 13:56
 22/29 anonim ***** válasza:
58%

Ja értem. Akkor lenézi a saját hozzátartozóit is ha minimum nem egy jegyzőivel azonos szintű foglalkozást folytatnak.

A családon belül mi úgy oldottuk meg azt ha valaki túlságosan el volt szállva magától például a magas pozíciója miatt, hogy a család minden felmerülő gondja ráhárult.

Vagyis vélhetően magas a nagyapád nyugdíja, ezért besegíthet neked ha például gépeket vásárolsz vagy ha műhelyt építkezel a tevékenységedhez. Valamint a vállalkozásoddal kapcsolatos ügyek intézései sem fognak neki gondot jelenteni. Vagyis ne visszahúzza a család tagjait hanem ellenkezőleg. Mindig jól jön egy jó energiában lévő segítő a családban. Nálunk remekül bevált ez a módszer és így senki sincs elszállva magától ha valami előnyhöz jutott az életben.

A Robin Hood című filmben volt erre egy szórakoztató példa. Amikor a túltáplált pap nagyképűen arcon rúgta Robint. Erre Robin igát tett az atya nyakába és tehermentesítette vele a lovakat. Az atya meg még hálát is adott: "Köszönöm Uram hogy alázatra tanítasz!"

Ha nem is ilyen szélsőségesen de mindig jól jönnek a magas lovon ülő igavonók például egy családban vagy bármely közösségben.

2015. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%
Jegyző volt a szülőfaluban, na erre inkább nem írnék semmit, de mégis. Egyrészt faluban jegyző bárkiből lehet, de a szocializmus alatt divat volt az, ahogy mondani szokás, a hivatalnokot kivitték pásztornak, a pásztort meg bevitték hivatalnoknak...
2015. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, anya erre mindig azt mondta (mármint amikor papa ezzel jön mindig) hogy "Apuka, a maga idejében bármelyik bunkó magas hivatalba léphetett, ha jó hosszú nyelve volt"
2015. máj. 14. 15:14
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi...
2015. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Anya pedagógus, pontosabban óvodapedagógus de hadd mondjam el, hogy nem szalad falnak a fizetéséből. Nővéremnek jó fizetése van, Apa is jól keres pedig neki csak érettségije van, semmi más. De anya mindig azt mondta nővéremnek (mert eleinte nővérem is el volt szállva magától) hogy nem vagy különb a másik embernél, csak magasabb a papírod.
2015. máj. 14. 15:21
 27/29 anonim ***** válasza:
57%

Az érettségi alap, valóban, egy kiváló szakmunkásnak is. Ész nem kell hozzá, 2hét tanulás,és megvan a hármas-négyes.

Ennyiben igazat adok a papának, kell az érettségi, ettől függetlenül az, hogy te bútorasztalos leszel,szerintem egy nagyon jó döntés, és abszolút nem szégyen. A szakmunkás nem egyenlő a buta melóssal.

2015. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
76%

Mondd neki, hogy Jézus is asztalosként kezdte :DDDD

Egy érettségit szerezz be, de a szakma tökéletes alap, onnan csak felfelé van.

2015. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
61%
Legalább normális szakmát választottál, nem ilyen utazásszervező, meg lakberendező, műkörmös meg hasonló idiótaságokat. Viszont ahogy már sokan írták: az érettségi számít. Ez tipikusan olyan dolog ma, hogy előnnyel nem jár egy érettségi, csak hátránnyal, ha nincs és amúgy tényleg, egy idomított ló is meg tudná írni legalább kettesre-hármasra.
2015. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!