Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők! Titeket nem...

Nagyszülők! Titeket nem zavar, ha a gyerekeitek mindent megvesznek az unokáitoknak?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiú nagymamája vagyok a lányom által. A lányomék elég tehetősek, ö is és a vejem is átlagon felül keresnek. A problémám az, hogy mindent megvesznek a kicsinek, így én nem tudok neki venni semmit. Karácsonyra vesznek neki elektromos autót, millió FP játékot, márkás ruhácskákat, sőt a lányom vett neki ilyen kis barna bakancsot, ami többe került mint az én legdrágább bőrcsizmám. Félreértés ne essék, nem sajnálom az unokámtól ezeket a dolgokat, de én is szeretnék neki venni dolgokat. Pénteken elhoztam a kicsit a bölcsiből, elvittem őt játékboltba, ahol nagyon tetszett neki egy hintaló és ilyen műanyag csúszda, amit szobában is lehet használni. Szóltam is a lányomnak, hogy tetszett a hintaló a kicsinek, erre tegnap megvették neki azt is karácsonyra. Nagyon felmérgedtem, meg is mondtam a lányomnak, ő meg volt lepődve. Elmondta, hogy ő nem szeretné, ha mi költségekbe vernénk magunkat az ő gyereke miatt. Filléres dolgokat sorol fel mindig, ha megkérdezem mit vegyünk neki. Titeket ez nem zavarna? Én is szeretnék szép ajándékokat venni.

2016. dec. 11. 21:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
80%
Ez butasàg.Vedd meg neki a csúszdàt,azt naon szeretik a kicsik ilyen korban,és legyen meglepoi,ne szólj róla a lànyodnak😊
2016. dec. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
43%
Most miért baj hogy csak ennyit kap gyerek pont ,miért baj hogy nem költhetek el 30000ft ? Szerintem pont elég egy 1,5 évesnek egy lapozhato könyv ,és 2 pulcsi.nem attol fog jobban szeretni hogy 30000 ft költötél rá .ez inkább hat versenyzésnek .
2016. dec. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
75%

"úgy érzem, mi már nem kellünk, nem kell az ajándékunk."


Tudod, hogy én mit nem adnék egy épkézláb nagymamáért, aki napi mondjuk fél órát eljátszik a gyerekemmel, míg én iszom egyedül nyugiban egy kávét? Vagy elviszi egy fél napra hétvégén? Baromira nem ajándékra lenne nekünk sem szükségünk, hanem NAGYSZÜLŐRE. Az átlagosnál jobban állunk anyagilag, mindenünk megvan, ad-hoc jelleggel kap a gyerek ajándékot, de nagyszülők helyett bébicsőszünk van, mert a nagyszülők önmegvalósítanak (amivel nincs gond, de akkor ne csodálkozzanak rajta, ha a gyerek idegenként kezeli őket).

2016. dec. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

Hàt én a sajàt 1 évesemnek 2000Ft alatti könyvecskéket vettem. :)


De te szerintem bele akarod magyarázni, azt is ami nincs. Ugye nem szeretnél karácsonyra veszekedést. Lányodék jól élnek, és nem akarják, hogy te (és gondolok minden más rokon) költségekbe verje magát, csak azért,mert karácsony. Én anyósra is "haragszom", hogy 5eFtért vett ajàndékot, mert nem egyetlen unoka, tehàt a többire is ennyit költ és ez neki nagy kiadàs.

Vegyél szó nélkül akkor ajándékot, csúzda, baba, plüss...akàrmi. Mellesleg megjegyzem, nekem nagyiéknàl is volt egy doboznyi otthagyós játékom. Így ha valamiből kettő is lenne, az maradhat nálad. :D

2016. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Én is és a férjem is dolgozunk, így nem tudunk vigyázni rá sokat. Természetesen ha én előbb végzem, elhoom a bölcsiből. Azt had döntsem el én, mennyi pénzért veszek az unokámnak ajándékot. Tudja jól a lányom, hogy nem nélkülözünk, úgyhogy nem igazán értem a színjátékot.
2016. dec. 12. 09:07
 16/36 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem, ekkora gyereknek még tökmindegy, mit veszel. Én pl kiskoromban az ajándékon levő masnival voltam mindig lenyűgözve, édesmindegy volt, hogy mit kaptam tulajdonképpen, a csomagolás volt a legjobb része. Unokaöcsém is relatíve drága játékokat kap, mindig a dobozukkal játszik a legjobban.

Egy másfél éves gyereknek tök mindegy, hogy 1000 vagy 100.000 ft értékű az ajándék, amit épp elé raknak. Fel se fogja, hogy van különbség a 2 között. Nyugodtan vegyél neki olcsón valami jópofa játékot.

2016. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyi sütije volt a legjobb karácsonyi ajándék.

Vegyél neki Lego Duplot, nagy munkagépet, fakockát, több emeletes parkolóházat sok autóval, ezeket mind imádjak a kicsik.

2016. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

17es, ezek jó ötletek, köszönöm. Sokan félrértelmezik a kérdést. Nem az ajándékokon van a hangsúly, hanem hogy én is és a férjem is úgy érezzük, lenéznek minket. Ne azt taglaljuk már, hogy felesleges az ajándék vagy nem. Ezen az összegen nem kell feltétlenül játék, lehet bármi hasznos dolog, mint pl múlt évben a hinta. Minden gyerek más, elhiszem, hogy sok kicsi a csomagolóval játszik inkább, de mint mondtam az én unokám tényleg rajong a játékokért, egyedül is szeret belük matatni, és a szülei is rengeteget játszanak vele. Nincs neki rengeteg dolga, mivel írtam, hogy csak alkalmakra kap játékot.

Az autópálya jó ötletnek tűnik, azt biztos imádná, csak keresnem kell olyat, ami a korához illik. A tanulóbicikliról mi a véleményetek ilyen kicsinek való már?

2016. dec. 12. 10:18
 19/36 A kérdező kommentje:
Ja és azt kifelejtettem, hogy 47 évesen nem vagyok az a tipikus nagyi, aki sütöget, nem is igazán tudok, sajnálom.
2016. dec. 12. 10:19
 20/36 anonim ***** válasza:
67%

Ez elég nagy ostobaság tőled.


Egy ajándéknak nem pénzbeli értéke van, nemhogy egy másfél éves, de egy tíz éves sem fog pontosan emlékezni harminc évesen, hogy a tizedik karira mit kapott a nagymamától.


A lányod azt vesz a gyerekének, amit úri kedve tart. Te pedig add a gyereknek a legértékesebbet: az IDŐDET. Törődést, közös programokat, feltétlen szeretetet és odafigyelést. ENNYI a nagyszülő dolga.

2016. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!