Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők! Titeket nem...

Nagyszülők! Titeket nem zavar, ha a gyerekeitek mindent megvesznek az unokáitoknak?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiú nagymamája vagyok a lányom által. A lányomék elég tehetősek, ö is és a vejem is átlagon felül keresnek. A problémám az, hogy mindent megvesznek a kicsinek, így én nem tudok neki venni semmit. Karácsonyra vesznek neki elektromos autót, millió FP játékot, márkás ruhácskákat, sőt a lányom vett neki ilyen kis barna bakancsot, ami többe került mint az én legdrágább bőrcsizmám. Félreértés ne essék, nem sajnálom az unokámtól ezeket a dolgokat, de én is szeretnék neki venni dolgokat. Pénteken elhoztam a kicsit a bölcsiből, elvittem őt játékboltba, ahol nagyon tetszett neki egy hintaló és ilyen műanyag csúszda, amit szobában is lehet használni. Szóltam is a lányomnak, hogy tetszett a hintaló a kicsinek, erre tegnap megvették neki azt is karácsonyra. Nagyon felmérgedtem, meg is mondtam a lányomnak, ő meg volt lepődve. Elmondta, hogy ő nem szeretné, ha mi költségekbe vernénk magunkat az ő gyereke miatt. Filléres dolgokat sorol fel mindig, ha megkérdezem mit vegyünk neki. Titeket ez nem zavarna? Én is szeretnék szép ajándékokat venni.

2016. dec. 11. 21:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
12%
Be kell fejezni a licitálást és a túlvásárlást. Ez irtó gáz dolog, a gyermek pedig kárát szenvedi később mert azt fogja látni, hogy mindent megkap. Ha beledöglenek a nagyszülők akkor is! És amikor kikerül ebből a felépített burokból a való világba nagyobb pofont kap majd mint amit valaha is gondolnátok, hogy kaphat. Rájönnie, hogy mindaz amit elérhet ebben a világban, az sokkal kevesebb mint amit ennyien állandóan összeadtatok neki. Vedd tudomásul, az anya gondolkodik jól. Tehát nem a ti pénzetek "nem kell" ne így értelmezd. Csak realitásokra akarja nevelni a gyermekét. Ehhez szülői joga van! És ne feledd, a felnövő gyermeknek már nem az a világ lesz mire felnő, amiben te tudtad nevelni a gyermekedet. Ha meg arra gondolsz, hogy egy évbe egyszer, akkor vedd meg neki a legszebb babát mert a lányok annak örülnek, a fiúk meg a markolónak! Azzal meg ne törődj mit mondanak. De csak egyszer egy évbe! De ne verd nagyon költségbe magad, mert a gyermek ugyanúgy örül az 5 ezer forintos autónak is mint az 50 ezresnek, csak az 50 ezresre nincs szüksége.
2016. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
66%

21.39.


Bocs, de nem.


Az anya sem gondolkodik jól. Olvasd végig .


És egyáltalán nem örül minden kislány a babáknak. Még ha babás, akkor is jobban fog örülni a babájára való babaruháknak, pl.


Az anyuka régi játékainak biztos örülne, szerintem.

2016. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna szerintem.


Szülők mindent megpróbáltak megadni míg gyerek voltam, igyekeztek segíteni stb. Ettől függetlenül a nagyszülőket is hagyták érvényesülni, és bár csak hárommal találkozhattam a négyből, nos mind a négyet szeretem, igaz már egyikük sem él.

Nyilván mióta nem élnek azóta erősebben kötnek emlékek hozzájuk, tőlük kapott tárgyakhoz,de valahol szerintem ez normális. Nem az ajándék értéke vagy milyensége a fontos, hanem a személy aki adja. Biztos vagyok benne, hogy ha az említett okból a gyerek nem kap "mamáéktól" semmit, csak tegyük föl egy kakastöke pörköltöt minden egyes találkozásnál (mindig is utáltam, de nagyszülők halálával eltűnt az ételek listájáról, már mondhatni érdekelne milyen) arra ugyanúgy emlékezni fog élete végéig, mert "mama" meg "papa".

2016. dec. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
80%

Elég undorító húzás volt a lányodtól, hogy megvette, ha egyszer te mondtad, hogy azt a hintalovat te szeretnéd megvenni. És még ő volt meglepődve? Beszarás...

Azért csinálta, mert ő akarta learatni a babérokat, hogy mekkora siker az ő ajándéka. Nehogy már te legyél a jobb! Ő az, aki versenyezni akar veled, és jobb lenni nálad.

Remélem azóta megváltoztott a leányzó.

A helyes megoldás az lett volna, ha megállapodtok abban, hogy azt te adod át a gyereknek, a pénzt meg kifizeted a szülőknek. És a jövőben is úgy hivatkoztatok volna a hintalóra, hogy az a nagymamától van. Hiszen a te ötleted volt! Lopni pedig nem illik. Sem tárgyat, sem ötletet.

Elég fiatal lehet még a lányod, gyerekesen gondolkodik, ami nem csoda a korából adódóan.

2018. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a hisztit, amit levágsz, kérdező. Szedd össze a gondolataidat, menj el hozzájuk és beszéljétek meg. De lehetőleg ne vádaskodj, mert össze fogtok veszni.
2022. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt nem értem, hogy mit kell azon annyit hisztizni, hogy valaki nem akar valamit. Nem akarja a lanyod, hogy drága dolgokkal halmozd el a gyerekét (azt sejtem, hogy azért, mert hozzá is ezerszer hozzávágtad, hogy bezzeg mindent megkapott), de te mégis erőlteted, semmibe véve a kérését. Pedig gondolom nem szeretné, hogy ezt a felhánytorgatást a gyerekével is eljátszd. Nyeld le, hogy ez nem rólad szól, hanem a kicsiről és annak a jólétéről.
2022. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!