Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők! Titeket nem...

Nagyszülők! Titeket nem zavar, ha a gyerekeitek mindent megvesznek az unokáitoknak?

Figyelt kérdés
1,5 éves kisfiú nagymamája vagyok a lányom által. A lányomék elég tehetősek, ö is és a vejem is átlagon felül keresnek. A problémám az, hogy mindent megvesznek a kicsinek, így én nem tudok neki venni semmit. Karácsonyra vesznek neki elektromos autót, millió FP játékot, márkás ruhácskákat, sőt a lányom vett neki ilyen kis barna bakancsot, ami többe került mint az én legdrágább bőrcsizmám. Félreértés ne essék, nem sajnálom az unokámtól ezeket a dolgokat, de én is szeretnék neki venni dolgokat. Pénteken elhoztam a kicsit a bölcsiből, elvittem őt játékboltba, ahol nagyon tetszett neki egy hintaló és ilyen műanyag csúszda, amit szobában is lehet használni. Szóltam is a lányomnak, hogy tetszett a hintaló a kicsinek, erre tegnap megvették neki azt is karácsonyra. Nagyon felmérgedtem, meg is mondtam a lányomnak, ő meg volt lepődve. Elmondta, hogy ő nem szeretné, ha mi költségekbe vernénk magunkat az ő gyereke miatt. Filléres dolgokat sorol fel mindig, ha megkérdezem mit vegyünk neki. Titeket ez nem zavarna? Én is szeretnék szép ajándékokat venni.

2016. dec. 11. 21:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó vagyok: alapvetően az a probléma, hogy téged frusztrál a lányodék anyagi helyzete. Előbb ezt tedd magadban rendbe. És ne kövesd el azt az ostoba nagyszülői hibát, hogy negyvenesen a hetvenesekhez hasonlóan kombinálsz és gerjeszted a feszkót a belemagyarázásaiddal.


Add a gyereknek az idődet és a programokat, ha pedig még költenél feltétlenül pénzt, akkor kérd el a gyerek Start-számlaszámát, és utald át az ajándékok összegét minden hónapban. Nagyon boldog leszel, ha az unokád majd ebből tudja fizetni az első albérletét, autóját, stb 20 év múlva.

2016. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Utolsó jó nagy hülyeséget írsz. Miért zavarna a lányom anyagi helyzete? Ő is tudja, hogy mi jobb anyagi helyzetben vagyunk, akkor minek jön ilyen hülyeségekkel? Hiszen ebből a családból származik, egész életében jól élt. Addig jó volt az ajándékunk, amig nem tudott dolgozni? Nektek lehet ostobaság ajándékot venni, nekem nem. Nem versengésròl van szó, hanem ennyit szánunk rá és kész. Van 2 keresztgyerekünk, rájuk mindig többet költöttünk, mert ők nem voltak jó anyagi helyzetben, s a szülők pénzbeli segítséget sosem fogadtak el, azt mondták inkább vegyünk belőle ajándékot a gyerekeknek. Az is eszembe jutott, hogy esetleg ezt nehezményezi a lányom, hogy múlt évben 30 000ért vettünk az unokának ajándékot, míg a keresztgyerekeknek több pénzért.
2016. dec. 12. 11:06
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg az a baja, hogy mindent felhànytorgatsz. :)

Valahogy nagyon unszimpatikus lettél a kommentjeiddel. Bocsi, de ezt érzem. Mindenbe belemagyaràzol mindent.


Vegyél neki amit akarsz és amennyiért akarsz, de ne àruld el a lànyodnak. Probléma megoldva, ne generàlj feleslegesen.

2016. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
65%
Hiába vered vissza az anyagiakra irányuló véleményeket, Te is újra és újra ott kötsz ki, ki, kinek, mennyiért vásárolt ezt-azt. Ahogy többen írják, legyél sokat a kicsivel, az csak kifogás, hogy dolgozol. Hétvégén nyilván otthon vagy, olyankor sétálgass, beszélgess vele, rá fogsz jönni, mi érdekli. Legyen az 5 Ft-os lufi vagy 10 e. Ft-os bármi. Sajnállak, hogy az ünnepek azzal telnek, hogy azon görcsölsz, elég drága lett e az ajándék.
2016. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ennyit fogtok fel az egészből. Nem ez volt a kérdés. Ezek szerint én vagyok az egyetlen nagyszülő a világon, akit idegesít, hogy semmit nem tud venni az unokájának, mert a szülei minden sz.rt megvesznek neki. Ok, megértettem. Ja és vállalkozó vagyok, így nincs hétvégém. Semmit nem hántorgattam fel, nem is értem, hogy ezt hol olvastad. Mindegy.
2016. dec. 12. 16:00
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

De, felhánytorgatod. Semmi másra nem lyukadsz ki, mint hogy zavar, hogy nem vehetsz harmincezerért ajándékot.


A hiba a te készülékedben van. Nem tudsz leszakadni az árcédulákról.


Arról nem is szólva, hogy egy épeszű anya végtelenül boldog lenne azért, hogy a gyereke bármit megvehet a saját gyerekének, amit akar. Nem "örülök neki, de zavar ezmegez, pampampamapampogás". Tehát igen, a hiba az 9n készülékében van, nagymami.

2016. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak ennyit fogunk fel.Többen leírtuk mit csinàlj. Neked semmi nem tetszik, amit vàlaszolunk. Azt meg sajnálom, hogy nem kezdünk el mi is a lányod ellen kombinàlni, hogy miért nem szeretné, hogy drága ajándékra költs.

De ha mindenbe ennyi mindent belelátsz, akkor nem csoda, hogy nem akar elköteleződni feléd, mêg olyan szinten sem, hogy drága ajándékot veszel.


Igen, felhánytorgatsz.Te írtad, hogy zavar, hogy ennyi mindent megkap. Azt is, hogy a lányod is jólétben nevelkedett. Azt is a szemére veted, hogy biztos az a baja, hogy te tavaly drágább ajándékot vettél másnak....


Na mindegy, mégegyszer leírom, vegyél csúzdát, babàt, hatalmas plüsst, babaházat, házikót, bébitaxit, akármit, csak ne szólj a lányodnak, hogy megveszed. Ha meg kettő lesz, na istenem, lehet nálatok is.

2016. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
75%

Meg lehet próbálni azt is, hogy ahhoz vesz plusz dolgokat a nagyi, ami már megvan. Pl. van konyhája a gyereknek, vesz hozzá gyümölcsöket, vagy kávéskészletet. Vagy ha van sok ilyen kis aprósága, akkor egy műanyag boltot. Ha van sok kisautója, akkor egy autóknak való tárolót. Én vennék még fejlesztő játékokat, tartósat, minőségit, amit későbbi életkorokban is tud használni, ami rugalmasan "nő" a gyerekkel.


Nem akarok ezen lovagolni, de ezt nem tudják megbeszélni, azt meg tudja a lánya, hogy a keresztgyerekekre mennyit és mit költ? Kicsit a kommunikáción lehetne javítani. Lehet, hogy teljesen más indokai vannak a lányának erre a viselkedésre. Ha volt olyan időszak, amikor nem volt nekik annyi pénzük, mint szerették volna, valahol érthető- még ha nem is a legjobb megoldás- hogy most a "mindent megkap a gyerek"-el kompenzálnak.

2016. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
35%

Soha nem értettem, hogy a karácsony miért erről szól egyeseknek.

Meg azt sem, hogy minek kell kisgyereknek, akinek nemmellesleg nő a lába, baromi drága márkás bakancsot venni.

2016. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
31%

20.57.

Lelkiismeretfurdalásból.

2016. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!