Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy fogjam vissza magam?

Hogy fogjam vissza magam?

Figyelt kérdés

A mamámmal rengeteget veszekszünk. Mindig belémköt, hogy mennyire taknyos lánygyerek vagyok, meg hogy semmirekellő, hogy a kollégiumba nem fognak elfogadni, mert lusta vagyok.

Hozzá tenném, hogy ha pihenek, akkor is belém köt, mert hogy "már megint döglök."

Oké, tényleg lusta vagyok, ilyen a természetem, de ha tényleg nagy kupi van a szobámba rendben rakom. Mindig azt mondja, hogy a kollégiumba ki fognak közösíteni, mert lusta vagyok. Nem bírom megállni, hogy ne álljak ki az igazamért. Ma is ordibált velem, nálam betelt a pohár és elég idegbetegen visszaszóltam neki, néha durvábbakat. Ő is sokszor mondja hogy dögöljek meg, én eddig bírtam, és meg mondtam, hogy ennyi erővel ő is. Megbántam, hogy ezt mondtam, viszont egyrészről azt gondolom, hogy megérdemelte. Tudom, hogy aljasság, hogy ezt gondolom, de nagyon elegem van belőle. Olyan kis apróságokért(szerintem) belém köt, hogy az már nagyon fel tud húzni. Ráadásul apukámmal is sokszor veszekszik. Hogy tudnám magam vissza fogni, hogy ne szóljak neki vissza?



2017. márc. 22. 14:38
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A tanulásba is bele lehet fáradni.

Oké, de hogy ő ilyeneket mond nekem mikor semmi olyat nem tettem ellen, hogy azt kívánja haljak meg...

Azért elég bántó.

2017. márc. 22. 15:11
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Ami neked kis kupi, az lehet másnak nagy kupi. Nem egyforma a rendérzetünk és a tisztaságérzetünk sem. Lehet a mamádat már nagyon idegesíti, hogy a szobád folyton olyan, mint egy szeméttelep vagy disznóól, de te meg halál nyugodt vagy, mert te meg vagy róla győződve, hogy az csak egy "kis" kupi. Azt írtad, ha már nagy a rendetlenség, rendet teszel, na, itt a bökkenő, minek kell megvárni, amíg egymerő kupleráj lesz mindenhol?


Engem is zavarna, ha én igyekenzék mindenhol szép rendet tartani, erre valaki szanaszét hagyna mindent. Először türelmes lennék, de ha a szép szó nem használ, én is kijönnék a sodromból. Megértem a mamádat. Nem volt szép, amit mondott, de nyilván nem gondolta komolyan. Tulajdonképpen anyukád helyett nevel, elkeserítő lehet neki, hogy ennyire semmibe nézed a kérését, ami nagyon egyszerű: tarts rendet.


Én 8 évig koleszoztam és igen, kinéztük azt, aki kupis volt, aki nem volt hajlandó kivenni a részét a takarításból. Azt is, aki magától nem jutott el odáig, hogy levigye a szemetet vagy felseperjen, hanem úgy kellett neki szólni. Ha nem hasonlóan igénytelen szobatársaid lesznek, akkor téged is ki fognak nézni/beszélni, szóval jobb, ha erre készülsz, a mamád azért nem mondott hülyeséget.

2017. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Én elásnám magam szégyenemben, ha ilyet mondtam volna a nagyimnak, még akkor is, ha nem jó a viszonyunk. Az, hogy egy kicsit cseszeget, hogy csinálj valamit, még nem főbenjáró bűn...sőt! Ha most mész majd koliba, akkor gondolom 14-15 éves lehetsz, akkor még azért nem kell/lehet annyira belefáradni a mindennapos feladatokba, hogy ne legyen időd magad után elpakolni. (Mielőtt beszólsz, hogy persze, nekem könnyű volt: ennyi idősen otthon én vezettem a háztartást, és foglalkoztam a két testvéremmel - és sikerült mellette annyit tanulnom, hogy most, néhány évvel később az egyik legmagasabb ponthatárral rendelkező szakra sikerült bekerülnöm az egyetemre...jelentem, túléltem, nem szakadt le sem a kezem, sem a lábam, és végelgyengülésben sem múltam ki! Pedig nem a szobám rendrakásáról beszélünk...amúgy ha mindig elpakolsz magad után, ez körülbelül napi 5 percet vesz igénybe...) 19L
2017. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
A kiskupi alatt annyit értek, hogy pár könyv van az asztalomon, és az otthoni ruhám(gatya, póló) az a fotel háttámlájára van terítve. Ahj most hányszor mondjam el, hogy én közösségben rendet tartok magam után, sőt volt olyan sokszor hogy senki nem volt hajlandó elmosogatni csak én válaltam el, vagy felsöpörni.
2017. márc. 22. 16:17
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

A tanulasba bele lehet faradni? Egesz nap ulsz az orakon nem sok dolgod van csak hogx tanulj meg legalabb egy bizonyos rendet tegyel magad utan. Jelentem 2 szakon vagyok egyszerre az egyetemen, mellette mar kulonkoltoztunk a parommal, ketten elunk, mivel o napi 12 orazik altalaban a vendeglatasban igy ram marad a mosas fozes takaritas , de azert persze besegit. Jelentem az egyik szakomon most vegzek, az atlagom 4,3 volt mindig is es nem valami csiribi csiriba szabad bolcseszetet tanulok :)

Megis ha hazaerek, atoltozok tudom hol a ruham helye, tudom hol van annak a helye amit epp levettem a polcrol, kivettem a szekrenybol stb. El tudom mosni magam utan azonnal azt a 2db tanyert amibol ettem. Van szabadidom is jol beosztom a dolgaimat


Max 14-15 eves lehetsz tenyleg. Lehet nem szep hogy a nagymamad olyat mondd hogy dogolj meg, de ha tudod magadrol hogy lusta vagy nem ertem minek "allsz ki" magadert. Kiallsz azert hogy lusta vagy?! Vagy ezt hogy kell elkpzelni? Mi lesz veled mikor baponta le kell dolgozd a 8 oradat? Feltelezem lany vagy. Mi van majd ha gyereked lesz, vezeted a haztartast is,gyereket is nevelsz es folgozol mellette? Megmondod majd a gyerkednek hogy nem fozol mert bocs Anya most lusta?! Kesz nagyon kiakadtam most ezen a kerdesen.....

2017. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
51%

Úristen! Mi az, hogy a kérdező ássa el magát, mert ilyet mond?! Mondjuk nem Ő mondja előszőr, hanem a kedves nagymama aki egy felnőtt, ezt leírta! Ha valaki ilyen példát mutat, akkor ne csodálkozzék ha az unoka is ilyeneket mond...

Ráadásul az emberrel nem kell tisztelettel bánni a kora miatt, a puszta emberléte miatt kéne, a fiatallal is. De ha valaki veled nem bánik emberként, úgyhogy nem szolgáltál rá, akkor neked sem kell vele.


Komolyan! Nehogy már azt mondjuk, hogy normális dolog ha egy "nagymama" klyeneket mond, bár én ezek után nem így hívnám.


Valamint a tanulásban és szellemi munkában igeni el lehet fáradni! Én dolgoztam gyárban és raktárban is és fele annyira sem voltak olyan fáraztóak mint csak az egyetem. Holott nem valami elit egyetemre jártam.

2017. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
De ez amúgy szubjektív, valakinek a szellemi, valakinek a fizikai terhelés a fárasztóbb.
2017. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
En azert meghallgatnam a nagyi verziojat is kulonben :D
2017. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Miért hazudnék? Csak az igazat mondtam, sokszor mondja hogy haljak inkább meg, és mindig ő kezdi. De visszatérve egyáltalán nem az érdekelt hogy ki mit gondol a helyzetről, hanem hogy hogy fogjam vissza magam..
2017. márc. 22. 17:14
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ronda dolog volt, hogy ilyent mondtál, de tőle is, mert ő a felnőtt. Jó példát mutat.

Nekem még az nem világos, hogy ha apukád nevel is, a mamád ennyire beleszól neki a gyereknevelésbe? Mert az a szülő dolga, és ő nem az. Nálunk is élt régen otthon nagyszülő, de a szüleim nem hagyták, hogy csak úgy összevissza ordibáljanak velem. Azért ez túlzás.

Az meg, hogy lusta vagy..hát nem az ő baja, hogy mi lesz veled a kollégiumban. Nem értem, miért ilyen kötekedő.. Ennyire unatkozik?

De azért ne mondjatok ilyeneket egymásnak. Inkább kérd meg apud, hogy beszéljen vele, hagyja rá a nevelésed, főleg a fegyelmezésed, és akkor nem lesznek ilyen gondol.

2017. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!